Nice – Lyon 3:2 (kon.) | Lens – Méty 4:1 (kon.) | Lorient – Bordeaux 1:1 (kon.)
Rennes – Štrasburk 1:0 (kon.) | Remeš – Troyes 1:2 (kon.) | Monaco – Montpellier 3:1 (kon.)
Marseille – PSG 0:0 (kon.)
FC Lorient
1:1 (0:0)
Girondins Bordeaux
Neděle 24.10.2021, 15:00 • Stade Yves Allainmat - Le Moustoir, Lorient • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 11. kolo

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (17:01:44)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 7:3. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:13.

Druhý poločas byl jedním slovem šílený. Vše nastartoval Alberth Elis, který hned svým prvním kontaktem s balonem rozhodl o vedení Bordeaux. Domácí se ale nevzdali a jejich aktivní přístup přinesl branku v 76. minutě, kdy se do vzduchu na hranici ofsajdu zavěsil Julien Laporte. I když šancí bylo vícero a Lorient míč hned dvakrát dopravil až na brankovou čáru, nakonec je remíza 1:1 patrně spravedlivým vyústěním. V příštím kole si zcela jistě nezahraje Jean Emile Onana, který spatřil v 86. minutě za nevybíravý šlapák červenou kartu.

Lorient se po tomto utkání vměstnal na 10. pozici, ale v dohrávce jej ještě může přeskočit Monako. Bordeaux nadále potvrzuje špatnou formu z úvodní třetiny soutěžního programu a zůstává sedmnácté, jen tři body nad sestupovým pásmem.

90+6

90+6
    Už se dávno hraje šestá minuta nastavení. Sudí nechávají aktivnímu Lorientu prostor na skórování, domácího ho ale zatím nevyužili.

90+6
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Gideon Mensah.

90+5
    Znovu se za hranici svého obvyklého pracoviště vydal Costil. Pomohl obraně, ale po chvíli se na něj valil další útok. Tentokrát po dvou dotecích pálil Igor Silva, ale branku těsně minul.

90+4
    Vpřed se snažil hnát Enzo Le Fée, ale moc prostoru nedostal. Pak k podseknutí sáhnul Laurent Abergel, který tak zastavil Fransérgia.

90+3
    Míč proskákal těsně kolem pravé tyče po intervenci Le Féeho. Bordeaux bude jeden bod stačit a Benoît Costil až neúměrně zdržuje hru.

90+2
    Dalekonosná střela zpoza vápna nemohla ohrozit Nardiho, protože letěla někam do desáté řady.

90+2
    Odchází už i střelec první branky, Alberth Elis. Bordeaux se snaží hru přerušovat tímto způsobem. Novou tváří na hřišti bude Sekou Mara.

90+1
    Nepříjemné došlápnutí tentokrát předvedl Sambou Soumano, byť nebyl rozhodně tak nebezpečný jako Onana. Senegalec dnes prožívá svůj debut v Ligue 1 a rovnou se připomněl faulem.

90+1
    A už je znám nastavený čas. Lorient si v přesile zahraje ještě pět minut.

90
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Javairo Dilrosun, přichází Fransérgio.
    Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Yacine Adli, přichází Timothee Pembélé.

89
    Spásnou ránu zkusil vymyslet Enzo Le Fée, ale z velké dálky to měl složité. Pak navíc fauluje ve skluzu.

88
    Zápas se poněkud protáhne, Abergel je stále teprve odváděn ze hřiště a Bordeaux bude za malý okamžik reagovat na vyloučení střídáním.
    86. Po tomto šlapáku viděl Onana červenou kartu.