Atalanta BC – Udinese 1:1 (kon.) | Fiorentina – Cagliari 3:0 (kon.) | Hellas Verona – Lazio 4:1 (kon.)
AS Řím – Neapol 0:0 (kon.) | Inter – Juventus 1:1 (kon.)
Atalanta Bergamo
1:1 (0:0)
Udinese Calcio
Neděle 24.10.2021, 12:30 • Gewiss Stadium (Bergamo) • Italská Serie A • 9. kolo

Atalanta přišla o vítězství v nastaveném čase

Výrazná územní převaha na straně Atalanty, dobře organizovaná obrana a brejky na straně Udinese. Takhle vypadal ve zkratce první poločas, který skončil bez gólů. Atalanta dlouho nemohla přijít na způsob, jak projít do zakončení. Recept našli až v závěru poločasu Josip Iličić s Davidem Zappacostou. Prvně jmenovaný trefil tyč, druhý brankáře. Ještě předtím hosté několikrát vystřelili ze zmiňovaných kontrů, žádný z pokusů se však neujal.

V 56. minutě rozjásal fanoušky Ruslan Malinovskyj, ukrajinský záložník překvapil brankáře střelou z levé strany. Atalanta těsný náskok pohodlně držela, ale s blížícím se koncem měla čím dál větší starosti. Nejprve si sama málem dala vlastňáka a potom byl po řečech vykázán na tribunu její trenér Gasperini. Veliký šok nastal ve čtvrté nastavené minutě, kdy po rohovém kopu Beto hlavou srovnal na konečných 1:1.

Po porážce v Lize mistrů s Manchesterem United, kde neudržela dvougólový náskok, pokazila Atalanta další dobře rozehraný zápas. To musí být k vzteku! (14:39:45)

Držení míče: 67% : 33%.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 2:5.
    Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:15.

90+5
    90+4. BETO - 1:1

90+4
    Udinese právě vstřelilo branku!
    Na tribunách nastalo hrobové ticho! Samardžičův centr od rohového praporku přilétl na přední tyč, tam všechny přehlavičkoval portugalský dlouhán BETO a zajistil svému týmu bod.

90+3
    Roh pro Udinese.

90+2
    Trenér Gian Piero Gasperini (Atalanta) dostává červenou kartu za nesportovní chování a jejím prostřednictvím je vykázán na tribunu!

90+1
    Livio Marinelli nastavuje 5 minut.

90
    Následný roh už neplechu nenadělal.
    89.

89
    Po ztrátě míče na soupeřově polovině se domácí museli rychle vracet. Nebezpečnou přihrávku tečoval José Luis Palomino nešťastně na vlastní branku a Juan Musso na poslední chvíli uchránil Atalantu od pohromy!

88
    Hosté si nutně potřebují vytvořit tlak, zatím to však na žádný nápor z jejich strany nevypadá.

86
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Giorgio Scalvini.

85
    Teď nastal čas k jeho odchodu. Fotbalového mága nahradí Giorgio Scalvini, ten už netrpělivě přešlapává za autovou čárou.

84
    Ruslan Malinovskyj všem ukázal, že si s míčem rozumí. U postranní čáry ho vedl tam a zpět, přičemž na zádech celou dobu držel Brandona Soppyho.

82
    Střídání v týmu Udinese Calcio: ze hřiště odchází Bram Nuytinck, přichází Fernando Forestieri.

81
    Na druhé straně se do balonu z voleje opřel Walace a všichni napjatě sledovali, kam míč poletí. Razanci měl, přesnost ne a prolétl vysoko nad břevnem.

80
    Zappacosta vybojoval pro Bergamo roh. Centr Malinovského obránci dopravili do bezpečí.

79
    Žlutou kartu dostává Giuseppe Pezzella (Atalanta).

Po levém obránci vidí žlutou kartu i levý záložník. Tudy by to Udinese mohlo ve zbytku zápasu zkoušet, jelikož hrozba vyloučení nedovolí těmto hráčům chodit do soubojů naplno.