Plzeň – Olomouc 6:1 (kon.) | Motor ČB – Zlín 4:2 (kon.) | Litvínov – Třinec 2:5 (kon.)
Mountfield HK – Kladno 4:3 (po pr.) | Liberec – K. Vary 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 6:1 (kon.)
HC VERVA Litvínov
2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
HC Oceláři Třinec
Úterý 26.10.2021, 17:30Tipsport extraliga • 18. kolo

Verva nedokázala navázat na výkony v předchozích domácích zápasech a s Třincem padla 2:5. Ve třetí třetině se Ocelářům podařilo odskočit na rozdíl dvou branek, když se v 57. minutě prosadil Adámel a po něm do prázdné brány nasměroval puk Vladimír Dravecký.

Nejlepšími hráči zápasu jsou Petr Vrána (TRI) a Denis Godla (LIT). (19:52:43)

59:30
    Latta pálil z pravého kruhu, ale Mazanec sklapl betony v pravý moment.
    58:46 Vladimír DRAVECKÝ - 2:5

58:46
    Třinec právě vstřelil branku!
    Zřejmě je dokonáno. V čase 1:14 poslal kotouč do prázdné sítě VLADIMÍR DRAVECKÝ. Asistence: Tomáš Marcinko a Andrej Nestrašil.

58:30
    Chemici ještě bojují a zbývá jim minuta hry.

57:51
    Třinec se osvobozuje a Denis Godla je na střídačce.

56:36
    Verva chce zkusit hru se šesti bruslaři, ale Denis Godla ještě nedojel na střídačku, jelikož dojde pokaždé k přerušení.

Oddechový čas pro domácí.
    56:28 Marian ADÁMEK - 2:4

56:28
    Nepříjemná situace pro domácí. Třetí třetina byla velmi vyrovnaná a Litvínov by si zřejmě dokázal i vytvořit šanci na vyrovnání, ale po chybě v obranném pásmu chemiků jde Třinec do dvoubrankového vedení. Miloš Roman zůstal sám mezi kruhy, odkud také vyslal střelu a Godla zůstal mimo brankoviště. Volný puk doklepl do prázdné klece MARIAN ADÁMEK. Miloš Roman.

Dnešní utkání sleduje 2345 diváků.

56:04
    Milan Doudera posílá puk přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.

55:54
    Marku Hrbasovi se nakonec podařilo udržet v útočné třetině a dokonce dostal prostor také ke střele, kterou Mazanec schoval do lapačky.

55:10
    Zdá se, že chemici nepřejdou přes střední pásmo.

54:50
    Litvínovu se podařilo vyhnat Oceláře z vlastní třetiny za cenu zakázaného uvolnění.

54:30
    Komerční přestávka.

53:36
    Svoboda se potkal s Gerhát, který od svého spoluhráče dostal vysokou holí, ale ve hře se pokračuje a nedošlo k žádnému zranění.

53:05
    Domácím se vůbec nedaří udržet před Markem Mazancem.

52:37
    Verva se pokouší najít pozici ke střele, ale ihned zase o pásmo přichází.

51:57
    Zygmunt vyzkoušel ránu z vrcholu pravého kruhu, ale mířil nad hostující klec.

51:25
    Havelka zajel s pukem do pásma.

49:56
    Nyní se také Litvínov na nějaký čas objevil u brány soupeře, nic zásadního ale nevymyslel.

49:28
    Nakonec Demel poslal puk do bezpečí a hráči mohou jít vystřídat.

49:14
    Draci se drží před Godlou.

49:02
    Milan Doudera chtěl vyzrát na Godlu střelou od modré čáry, ale brankář Vervy i jeho střelu zlikvidoval.

48:32
    Hra se přesouvá z místa na místo, hraje se o každý kousek ledové plochy.

47:05
    Od modré čáry pálil Marian Adámek.

46:40
    Nepřesný pokus o nahrávku v podání Přemysla Svobody stál chemiky útočné pásmo.

46:31
    Třinecký brankář si připisuje úspěšný zákrok proti střele Patrika Zdráhala.

46:11
    Kundrátek to po dlouhé době zkoušel od modré čáry, jeho střelu ještě tečoval spoluhráč před Denisem Godlu, ale do litvínovské sítě kotouč nezavítal. Následuje komerční přestávka.

45:37
    Hra se přelévá z jednoho konce na druhý a na ledové ploše se neděje nic zásadního. Týmy se pokouší dostat do útočných třetin, ale příliš se jim to nedaří.

44:37
    Převedl se Andrej Kudrna po svém návratu, jeho střelu poslal Mazanec do ochrnané sítě.

43:58
    Litvínov hledá cestu do útočného pásma.

43:14
    Ovšem ke střele prostor nedostali a puku se opět zmocňuje Verva. Hra je velmi vyrovnaná.

43:01
    Oceláři snadno přešli před Denise Godlu.

42:53
    Nyní přišla Havelkova šance, kterou zastavil pohotový Mazanec.

42:15
    Chemici dlouho čekali na střelu a až zbytečně kombinovali.

41:47
    Oceláři se již radovali, ale po střele zazněla pouze tyč!

41:10
    Litvínov se drží kotouče a snaží se něco vymyslet. Nakonec vyhazuje na zakázané uvolnění.

40:30
    Verva nakrátko nakoukla do útočné tetiny, Zdráhal se pokoušel poslat přihrávku před branku, ale ta před Oceláře neprošla.

40:01

Ve druhé třetině si Oceláři ihned vytvořili jednobrankový náskok, kdy Denise Godlu překonal Marko Daňo. Ovšem ve 27. minutě se z pravého kruhu střelecky prosadil Patrik Demel a bylo znovu vyrovnáno. Třinec si vzal vedení zpět ve 33. minutě, kdy se v předbrankovém závaru jako první zoriernovat Miloš Roman. Třetí třetina začne přibližně v 19:13.

40:00

39:57
    Draveckého pokus vyrazil Godla hokejkou do rohu.

39:32
    Jaroměřský střílel přes Stříteského, ale střela nebyla přesná.

39:10
    Chemikům se opět nedaří přejít přes zeď v podobě ocelářské obrany.

38:50
    Do konce druhého dějství zbývá necelá minuta.

38:34
    Balinskis mířil mimo Mazancovo ohrožení.

38:16
    Gerhát rozezněl tyčku!

37:31
    Třinec se pokouší získat kotouč v útočné třetině, Daňo dokonce vypálil z levého kruhu, Denis Godla zasáhl betonem.

37:17
    Hosté hrají v plném počtu.

37:03
    Verva se nedokáže udržet v pásmu.

36:42
    Oceláři mají puk a míří do útočného pásma, kde získávají cenné vteřiny.

36:26
    Více než poloviny přesilovky chemiků je za námi.

36:22
    Ofsajd Ocelářů.

36:00
    Nakonec Balinskis ztratil útočnou třetinu a Verva musí znovu bojovat.

35:46
    Litvínov hledá pozici ke střele.

35:15
    Soupeře i v předešlém zápase trápila početná vyloučení a v dnešním utkání trápení pokračuje na obou stranách.

35:14
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Jan Zahradníček – 2 min., nedovolené bránění).

35:09
    Patrik Zdráhal dostal skvělou nahrávku na druhou stranu, kam se Marek Mazanec stačil přesunout a pokus Zdráhala zlikvidoval.

34:46
    Irving to zkoušel od modré čáry, kotouč mířil mimo hostující klec.

33:53
    Godlova paráda. Martin Růžička zůstal za domácí obranou a hrnul se do samostatného úniku, Denis Godla předvedl další parádní zákrok lapačkou.

33:30
    Oceláři jsou při chuti a pokouší se o navýšení skóre, Litvínovští jsou pozorní.
    32:48 Miloš ROMAN - 2:3

32:48
    Oceláři opět odskakují na rozdíl jedné branky. MILOŠ ROMAN se jako první zorientoval v závaru před litvínovskou svatyní a našel kotouč, který bleskově poslal za dezorientovaného Godlu. Bez asistence.

32:38
    Szturc trefil boční síť domácí branky.

32:25
    Růžička nabídl kotouč na modrou, kde byl připravený Milan Doudera, jeho dělovku schoval litvínovský brankář do své výstroje.

32:01
    Cheza posílá puk do obranného pásma Ocelářů.

31:38
    Martin Havelka (LIT) se vrátil do hry a vysloužil si další trest, když se dopustil nedovoleného bránění.

31:10
    Vrána zavítal do Godlovy brány.

30:43
    Zeman prověřil Mazancovu pozornost střelou od modré čáry, puk se ztratil v hloučku hráčů před třineckým brankářem.

30:20

30:03
    Giorgio Estephan dostal kotouč do útočné třetiny a vysloužil si také střelu z pravého kruhu, ta ale mířila nad hostující bránu.

29:41
    Další úspěšná vyhození Ocelářů.

29:22
    Začátek přesilové hry měla Verva dobrý, ale pomalu se vše vrací k předchozí přesilovce.

29:03
    Viktor Hübl zkoušel projít přes trojici bránících hráčů, ale to se mu nepovedlo.

29:00
    Oceláři posílají kotouč až k Denisu Godlovi.

28:14
    Po vhazování dostal kotouč Aaron Irving na modrou čáru, odkud poslal bombu, která zůstala ležet před Mazancem.

28:10
    Po přechozí šílené přesilové hře má Verva šanci na reparát.

28:09
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Marian Adámek – 2 min., nedovolené bránění).

27:32
    Hosté se točí v útočné třetině, Nestrašil pálil z levého kruhu, ale střela byla sražena hokejkou Stříteského.

26:57
    Z vrcholu kruhu to zkoušel Jaroměřský, ale jeho střela nebyla přesná.
    26:41 Patrik DEMEL - 2:2

26:41
    Litvínov právě vstřelil branku!
    V Litvínově máme zase vyrovnáno. Z pravého kruhu vypálil PATRIK DEMEL a vymetl pavučiny v horní části Mazanocovy branky. Asistence: Petr Straka, Viktor Hübl.

26:05

25:44
    Zdráhal mířil z otočky na Richarda Jarůška, ale kotouč mířil zcela mimo svého adresáta.

25:14
    Hra je ale velmi aktivní, týmy dohrávají osobní souboje a hraje se bruslivý hokej.

24:45
    Ani Třinec, ani Litvínov se nedokáže udržet v pásmu.

24:35
    Hra se přelévá z jednoho konce na druhý.

24:00
    Stříteského rána padla přímo do Mazancovy rukavice.

23:50
    Třinec vyhazuje až na zakázané uvolnění.

23:25
    Katastrofální přesilová hra v podání Litvínova, kdy se domácím nepodařilo téměř zajet do útočné třetiny, natož se v ní udržet.

23:19
    Oceláři hrají v plném počtu.

22:52
    Na tuhle přesilovou hru nemůže být nikdo z hráčů pyšný.

22:19
    Veškeré kotouče, které se objeví u třinecké branky posílají draci ke Godlovi.

21:57
    Litvínovským se v přesilové hře nedaří. Zatím nedokázali zajet do útočné třetiny.

21:32
    Oceláři ihned posílají kotouč do bezpečné vzdálenosti.

21:13
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká David Kofroň.
    20:21 Petr VRÁNA - 1:2

20:21
    To byla parádní souhra v podání Ocelářů. Nejprve pálil Martin Růžička z pravého kruhu, ale kotouč vyrazil Godla betonem. Hosté se nadále drželi v útočné třetině a puk se odrazil na Růžičku, který jej poslal na PETR VRÁNA, který bez větších obtíží propálil Godlu. Asistence: Martin Růžička, Marko Daňo.

20:01

Byť to mnozí nemuseli očekávat, chemici s rozjetými draky drží krok. Skóre zápasu sice otevřeli Oceláři přesnou trefou ve 12. minutě, kdy Petr Vrána využil přesilovou hru, ze které sházelo posledních 5 vteřin. Odpovědět dokázal ve 14. minutě dělovou ránou od modré čáry Marek Hrbas. Za zmínku stojí velká šance v 9. minutě, o kterou se zasloužil František Lukeš střelou z mezikruží, volný puk poté sebral Petr Straka, ale prázdnou bránu trefit nedokázal. Druhá třetina začne přibližně v 18:22.

20:00

19:38
    Hledají pozici ke střele.

19:30
    Domácí stále operují v pásmu soupeře.

19:20
    Estephan chtěl nějak překvapit Marka Mazance, ale ten si proti jeho pokusu dobře počínal a jeho úmysly vystihl.

19:03
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

18:20
    Byť se hosté opět drží v útočném pásmu, je to Verva, která se drží kotouče.

18:08
    Demelova střela byla sražena do ochranné sítě.

18:00
    František Gerhát a po něm Přemysl Svoboda se pokoušeli pálit z těžké pozice, ale Mazanec nemusel proti jejich střelám vůbec zakročit.

17:42
    Domácí hrají v plném počtu.

17:26
    Zatím se Ocelářům v této přesilové hře absolutně nedaří.

16:59
    Gerhát kvalitně napadá rozehrávky soupeře a získává pro tým cenné vteřiny.

16:27
    Litvínovským se podařilo vyhodit puk daleko od své brány.

15:49
    Martin Havelka zůstal po zákroku ležet na ledové ploše a nakonec s bolestivou grimasou zamířil na střídačku. Trest si přesto vysloužil Martin Havelka (LIT), ale trest odpyká Přemysl Svoboda.

15:33
    Všechny nebezpečné kotouče posílají chemici do bezpečí.

15:11
    Oceláři se na okamžik dostali do třetiny, ale prostor pro střelu si nevytvořili.

14:36
    Zakázané uvolnění hostů.

14:20
    Třinec dobře napadá litvínovské rozehrávky.
    13:45 Marek HRBAS - 1:1

13:45
    Cheza se nadále udržela v útočné třetině a hledala recept na třineckého brankáře. Nakonec se našel. Od modré čáry poslal dělovou ránu MAREK HRBAS, jenž zamířila přímo za záda Marka Mazance. Asistence: Giorgio Estephan.

13:09
    Uvis Balinskis to zkusil z vrcholu levého kruhu.

12:50
    Další pokus přišel z hole Matěje Stříteského, který rovněž střílel od modré čáry. Následuje komerční přestávka.

12:18
    Zdráhal si sjel pro kotouč k modré čáře a vší silou vypálil, kotouč přetěl branku Mazance.
    11:51 Petr VRÁNA - 0:1

11:51
    Pět vteřin před koncem početní převahy se Oceláři prosadili. Marcinko nabil na PETRA VRÁNU, který z předbrankového prostoru nasměroval kotouč za záda Denise Godly. Asistence: Tomáš Marcinko, Andrej Nestrašil.

11:44
    Z přesilové hry shází hostům pouze pár vteřin.

11:29
    Verva posílá Oceláře z vlastní třetiny.

11:21
    Tomáš Kundrátek poslal ránu od modré čáře a Denis Godla si připsal famózní zákrok.

10:58
    Oceláři jsou znovu v útočném pásmu.

10:20
    Nestrašil našel z dobré pozice Martina Růžičku, který z těsné blízkosti minul litvínovskou klec.

10:03
    Kotouč opustil ledovou plochu a hra se přerušuje.

09:56
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Přemysl Svoboda – 2 min., vysoká hůl).

09:00
    František Lukeš byl ve výborné střelecké pozici v mezikruží, odkud také poslal bombu. Hostujícímu brankáři kotouč vypadl a zmocnil se jej Petr Straka, který nedokázal zakončit do prázdné sítě. Obrovská šance na litvínovské straně.

08:33
    Hosté se k větší šanci v útočné třetině nedostali.

07:51
    Zdráhalova nepřesná rozehrávka donutila chemiky opustil obranné pásmo hostů.

07:28
    Hrbasova střela tečovaná Havelkou orazítkovala tyčku třinecké svatyně.

06:51
    Ondrej Šedivý se pokoušel o dorážku z bezprostřední blízkostim, ale marně.

06:32
    Draci oxidují v útočné třetině, střelu jednoho z hostujících hráčů zastavil Godla.

06:09
    Při přechodu do útočné třetiny se hosté dopustili ofsajdu a hra se přerušuje. Následuje komerční přestávka.

06:04
    Jarůšek je zpátky na ledové ploše.

05:51
    Oceláři posílají kotouč ke Godlovi, odkud Verva zakládá útok.

05:15
    Straka se hrnul do útoku a provařil třineckého gólmana dalším pokusem, ale v koncovce neuspěl.

04:42
    Dravecký vyslal střelu na Godlu z levého kruhu, domácí brankář si se střelou poradil.

04:30
    Zakázané uvolnění litvínovských hráčů.

04:18

04:00
    Hrbas na modré čáře přišel o kotouč a chemici musí znovu dobývat Mazancovo území.

03:31
    Jarůšek schytal ránu pravděpodobně do ruky a odjel na střídačku, sudí ponechávají tento zákrok bez odpískání a Verva pokračuje v přesilovce.

03:09
    Posléze se hostujícím daří vyhodit puk.

02:44
    Patrik Zdráhal přidal ještě jeden střelecký pokus z vrcholu kruhu, ale brankář Ocelářů zakročil betonem.

02:22
    Zdráhalova střela z levého kruhu šla nad Mazancovu bránu.

02:10
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Jan Zahradníček – 2 min., hákování).

02:03
    Nakonec Verva souboj vyhrála a Andrej Kudrna dostal parádní nahrávku od Svobody. Rána Kudrny těsně minula hostující klec.

01:40
    V útočném pásmu Litvínova probíhá dlouhý souboj o puk.

00:34
    Chemici si nedokázali vytvořit prostor ke střele.

00:20
    Prvního kotouče se zmocnňuje Verva, která ihned závaží puk do útočné třetiny.

00:01

Denis Godla vyvedl své spoluhráče z kabiny, Třinci ukázal cestu Marek Mazanec.

Čtvteřice sudích již krouží po ledové ploše.

Zimní stadion Ivana Hlinky je seznámen s dnešní soupiskou obou týmů.

Do sestavy chemiků se vrací po zranění vrací Andrej Kudrna, v třineckém dresu se poprvé představí jako sedmý bek Jakub Michálek.

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Irving, Hrbas, Balinskis, Stříteský, D. Zeman, Demel – Jarůšek, Estephan, P. Zdráhal – P. Straka (A), V. Hübl (C), F. Lukeš (A) – Kudrna, Gerhát, P. Svoboda – Zygmunt, Latta, M. Havelka.

HC Oceláři Třinec: Marek Mazanec (Kacetl) – D. Musil, Kundrátek, M. Doudera, M. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček, J. Michálek – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – A. Nestrašil, Miloš Roman, O. Kovařčík – O. Šedivý, Marcinko, Kofroň – Hrehorčák, R. Szturc, Dravecký (A).

Rozhodčí: Svoboda, Kika – Gebauer, Hlavatý.
    Prosadí se Roman v Litvínově?

Třinečtí jedou do Litvínova s dobrou formou, dokázali zvítězit ve 4 zápasech v řadě. Posledně vydřeli tříbodové vítězství se Škodovkou. Ovšem Oceláře, podobně jako chemiky, trápila v utkání nedisciplinovanost a zahráli si tříminutové dvojité vyloučení, které nakonec zvládli ubránit. V 51. minutě se drakům podařilo odskočit na jednobrankový náskok zásluhou Martina Růžičky. Vedení si Oceláři pohlídali do sirény a ze západu čech si odvezli plný bodový zisk. Nejproduktivnějším hráčem je právě Martin Růžička s 18 kanadskými body, v závěsu se drží Erik Hrňa s 16 body na kontě. V bráně mají třinečtí hokejisté velkou oporu v podobě Marka Mazance, který se pyšní úspěšností 94,02 % a 1,55 inkasovaných gólů na zápas.

Po dvou výhrách na domácím ledě, kdy Verva uspěla nad Karlovými Vary a Zlínem, se Litvínovští museli smířit s prohrou na ledě Bílých Tygrů. Od začátku zápasu tahali hosté za kratší konec a po první třetině prohrávali o dvě branky. Ve druhé třetině Liberec přidal další přesnou trefu, Denis Godla musel lovit puk ve své síti současně se sirénou signalizující konec dějství. Byť se v závěrečné dvacetiminutovce hra litvínovských hokejistů zvedla, nikdo nedokázal najít správný recept na maskovaného muže v liberecké brance Petra Kváču. Nejproduktivnějším hráčem litvínovského celku je Patrik Zdráhal, který v 15 zápasech zaznamenal 15 kanadských bodů. Následuje Richard Jarůšek s 11 body. Radegast indexu v Litvínově velí Aaron Irving, jenž má 41 bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 14. Hrbas (Estephan), 27. Demel (P. Straka, V. Hübl) – 12. P. Vrána (Marcinko, A. Nestrašil), 21. P. Vrána (Martin Růžička, Daňo), 33. Miloš Roman, 57. M. Adámek (Miloš Roman), 59. Dravecký (Marcinko, A. Nestrašil)

Rozhodčí: Svoboda, Kika – Gebauer, Hlavatý