Plzeň – Olomouc 6:1 (kon.) | Motor ČB – Zlín 4:2 (kon.) | Litvínov – Třinec 2:5 (kon.)
Mountfield HK – Kladno 4:3 (po pr.) | Liberec – K. Vary 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 6:1 (kon.)
HC VERVA Litvínov
2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
HC Oceláři Třinec
Úterý 26.10.2021, 17:30Tipsport extraliga • 18. kolo

Verva nedokázala navázat na výkony v předchozích domácích zápasech a s Třincem padla 2:5. Ve třetí třetině se Ocelářům podařilo odskočit na rozdíl dvou branek, když se v 57. minutě prosadil Adámel a po něm do prázdné brány nasměroval puk Vladimír Dravecký.

Nejlepšími hráči zápasu jsou Petr Vrána (TRI) a Denis Godla (LIT). (19:52:43)

59:30
    Latta pálil z pravého kruhu, ale Mazanec sklapl betony v pravý moment.
    58:46 Vladimír DRAVECKÝ - 2:5

58:46
    Třinec právě vstřelil branku!
    Zřejmě je dokonáno. V čase 1:14 poslal kotouč do prázdné sítě VLADIMÍR DRAVECKÝ. Asistence: Tomáš Marcinko a Andrej Nestrašil.

58:30
    Chemici ještě bojují a zbývá jim minuta hry.

57:51
    Třinec se osvobozuje a Denis Godla je na střídačce.

56:36
    Verva chce zkusit hru se šesti bruslaři, ale Denis Godla ještě nedojel na střídačku, jelikož dojde pokaždé k přerušení.

Oddechový čas pro domácí.
    56:28 Marian ADÁMEK - 2:4

56:28
    Nepříjemná situace pro domácí. Třetí třetina byla velmi vyrovnaná a Litvínov by si zřejmě dokázal i vytvořit šanci na vyrovnání, ale po chybě v obranném pásmu chemiků jde Třinec do dvoubrankového vedení. Miloš Roman zůstal sám mezi kruhy, odkud také vyslal střelu a Godla zůstal mimo brankoviště. Volný puk doklepl do prázdné klece MARIAN ADÁMEK. Miloš Roman.

Dnešní utkání sleduje 2345 diváků.

56:04
    Milan Doudera posílá puk přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.

55:54
    Marku Hrbasovi se nakonec podařilo udržet v útočné třetině a dokonce dostal prostor také ke střele, kterou Mazanec schoval do lapačky.

55:10
    Zdá se, že chemici nepřejdou přes střední pásmo.

54:50
    Litvínovu se podařilo vyhnat Oceláře z vlastní třetiny za cenu zakázaného uvolnění.

54:30
    Komerční přestávka.

53:36
    Svoboda se potkal s Gerhát, který od svého spoluhráče dostal vysokou holí, ale ve hře se pokračuje a nedošlo k žádnému zranění.

53:05
    Domácím se vůbec nedaří udržet před Markem Mazancem.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 14. Hrbas (Estephan), 27. Demel (P. Straka, V. Hübl) – 12. P. Vrána (Marcinko, A. Nestrašil), 21. P. Vrána (Martin Růžička, Daňo), 33. Miloš Roman, 57. M. Adámek (Miloš Roman), 59. Dravecký (Marcinko, A. Nestrašil)

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Irving, Hrbas, Balinskis, Stříteský, D. Zeman, Demel – Jarůšek, Estephan, P. Zdráhal – P. Straka (A), V. Hübl (C), F. Lukeš (A) – Kudrna, Gerhát, P. Svoboda – Zygmunt, Latta, M. Havelka.
    HC Oceláři Třinec: Marek Mazanec (Kacetl) – D. Musil, Kundrátek, M. Doudera, M. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček, J. Michálek – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – A. Nestrašil, Miloš Roman, O. Kovařčík – O. Šedivý, Marcinko, Kofroň – Hrehorčák, R. Szturc, Dravecký (A).

Rozhodčí: Svoboda, Kika – Gebauer, Hlavatý