Chabarovsk – CSKA Moskva 3:4 (1:2 po s.n.) | Vladivostok – Minsk 2:3 (kon.) | Novosibirsk – Barys 4:3 (3:2 po s.n.)
Jekatěrinburg – Kazaň 2:3 (kon.) | Magnitogorsk – Čeljabinsk 3:2 (kon.) | Ufa – Čerepovec 2:3 (kon.)
Dynamo Moskva – Jaroslavl 4:1 (kon.) | Kunlun – Nižněkamsk 2:4 (kon.) | Spartak Moskva – N.Novgorod 5:3 (kon.)
Viťaz – Soči 1:3 (kon.)
Spartak Moskva
5:3 (1:1, 0:1, 4:1)
Torpedo Nižnij Novgorod
Úterý 26.10.2021, 18:30 • Megasport Arena, Moskva • KHL

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný zbytek týdne a všem Erikům všechno nejlepší k svátku! (21:02:48)

Vhazování: 31:30

Utkání v Megasport Areně sledovalo 1 368 diváků.

Česká a slovenská stopa

Jakub Jeřábek (SPM) – 0+0, 1 střela na branku, 2 trestné minuty, čas na ledě 17:39
    Marek Hrivík (NNO) – 0+0, 2 střely na branku, čas na ledě 13:54

Po celé dnešní utkání byl aktivnějším týmem Spartak Moskva. Dlouho ale jeho útočníci hledali recept na prostřelení Alexeje Murygina a zároveň pokrytí protiútoků Torpeda. Ve třetí třetině však začala řádit druhá formace domácích, která třemi góly v rozmezí čtyř minut a dvaceti sekund otočila skóre na svou stranu. Ke konci ještě kapitán Sergej Širokov svým třetím dnešním gólem upravil na konečných 5:3.

59:52 Sergej ŠIROKOV - 5:3

59:52
    Spartak právě vstřelil branku!
    Velké úsilí, které domácí ve dnešním zápase po celou dobu ukazovali, dostává symbolickou tečku, když SERGEJ ŠIROKOV střelou do prázdné klece dovršuje hattrick a pojišťuje vítězství svého týmu. Bez asistence.

59:20
    Domácí obrana teď zblokovala spoustu střel, takže Krasikov ani nemusel zasahovat proti závaru hostů.

58:40
    Murygin spěchá na střídačku, hosté hrají v šesti.

57:45
    Hostům už dochází čas, ale puk je úplně jinde, než by chtěli. Mají problém založit útočnou akci od vlastní branky.

57:14
    Varnakov ujel po pravé straně a bekhendem jen nahrnul puk Krasikovovi do lapačky.

56:23
    Daniel Zaar na pravé straně rychle zamíchal s pukem a poslal svižnou jedovku, Krasikov ji drží.

56:05
    Martynov neudržel puk na modré, takže musel hodně rychle zpátky a měl problém s dotírajícím útočníkem Spartaku.

55:23
    Domácí vyhazují na další zakázané uvolnění, ale předtím ušetřili několik cenných vteřin.

54:42
    Torpedo dostalo domácí tým pod tlak a pálilo na branku jednu střelu za druhou, přesilová hra ale končí, Spartak hraje v plném počtu.

53:55
    Krasikov neudržel Agostinovu tvrdou ránu, naštěstí pro něj na ni dotírající hostující útočníci poté nedosáhli.

53:21
    Damir Žafjarov rychle střílel z levého kruhu, Krasikov vytáhl efektní zákrok lapačkou.

52:42
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jakub Jeřábek – 2 min., držení).

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 3. Jake Virtanen (Lehterä, Heed), 45. Širokov (Chochlačov), 47. Ručkin (Chochlačov, Širokov), 49. Širokov (Loktionov, Chochlačov), 60. Širokov – 13. Žafjarov (Turbin, Marin), 30. Pajgin (Miele, Žafjarov), 43. Lennström (Miele, Žafjarov)

Spartak Moskva: Krasikov (Skovronskij) – Nikišin, Heed, Bryncev, D. Višněvskij (A), J. Jeřábek, Ručkin, Savikov, Mamkin – Emil Pettersson, Lehterä, Jake Virtanen – Chochlačov, Loktionov (A), Širokov (C) – Drozdov, D. Kvartalnov, Kugryšev – M. Cyplakov, Švyrjov, Avcin.
    Torpedo Nižnij Novgorod: Murygin (P. Kočetkov, Tichomirov) – J. Martynov, Pajgin (A), Turbin, Lennström, Marin, M. Orlov, M. Fedotov – Žafjarov (A), Miele, Agostino – Zaar, Hrivík, Ťanulin – Šenfeld (C), A. Michejev, Čechovič – Urakov, Belevič, Varnakov.

Rozhodčí: Belov, Beljajev – Bersenjov, Judin.

Diváci: 1 368