Znojmo – Salzburg 3:1 (kon.) | Bratislava Capitals – EC-KAC 6:2 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
EC Red Bull Salzburg
Úterý 26.10.2021, 18:30 • Nevoga aréna • bet-at-home ICE Hockey League • 13. kolo

Znojmo si proti Salcburgu připisuje nesmírně cenné vítěství. O zisku všech tří bodů rozhodl ve třetí třetině Anthony Luciani. Výhru v samém závěru pojistil Ryan Culkin. Orly čeká v pátek utkání ve Vídni, Salcburk hostí doma Valpusterii. (20:57:57)

59:46
    Orli právě vstřelili branku!
    Je rozhodnuto! Obránce RYAN CULKIN přes celé hřiště trefil odkrytou bránu Salcburgu a Znojmo vede 3:1.
    Asistence: Radim Matuš

59:42
    Ofsajd Salcburku. Vhazování ve středním pásmu.

59:12
    Necelou minutu před koncem třetí třetiny jde Znojmo do čtyř!

58:42
    Salcburk to zkouší se šesti hráči v poli!

58:20
    Oddechový čas pro hosty.

58:20
    Posunutá brána domácích. Vhazování bude před Pavlem Kantorem. Hostující trenér si bere oddechový čas.

58:00
    Přesně dvě minuty před koncem řádné hrací doby nervozita stoupá a na ledě se viditelně přiostřuje.

57:12
    Kantor raději přikryl puk lapačkou a vhazovat se tak bude po jeho pravici.

56:04
    Salcburku se čas povážlivě krátí. Znojmo teď dobře kontroluje hru.

54:03
    Zubov mohl svůj velmi dobrý výkon korunovat brankou, Tolvanen ale navýšení vedení pro domácí Orli nepřipustil.

Dnešní utkání sleduje 2695 diváků.

52:39
    Hra teď samozřejmě nabrala na obrátkách. Dotahovat musí hostující Red Bull, který v průběhu třetí třetiny byl až do inkasovaného gólu o něco nebezpečnější.

51:51
    Zakázané uvolnění Salcburgu.

51:07
    Znojmo jde do vedení! ANTHONY LUCIANI nejprve u mantinelu skvěle vybojoval kotouč a po samostatném úniku ho přesně poslal mezi nohy gólmana Tolvanena.

49:40
    Zubov zkoušel najít skulinku pod horní tyčkou z velmi ostrého úhlu, Tolvanen je ale pozorný.

48:48
    Ani Peter Schneider si ve vyložené pozici na Kantora nepřišel. Znojmo může svému gólmanovi opět děkovat za udržení nerozhodného stavu.

48:17
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, lépe do třetiny vstoupilo Znojmo. Je to ale Pavel Kantor, kdo měl v bráně do těchto chvil více práce.

47:52
    Tohle nahození se Salcburku hrubě nepovedlo a následuje vhazování před Tolvanenem.

45:33
    Obránce Brennan měl na hokejce druhý gól pro svůj tým. Nezištnou přihrávku do vyložené pozice z prostoru za bránou, ale nedokázal umístit, respektive znovu výborně zasáhl gólman Kantor.

44:50
    Obrovské šance Salcburku! Pavel Kantor drží svůj tým po sérii fantastických zákroků.

43:17
    Čtvrtá lajna Salcburku teď připravila Kantorovi velkou porci práce. Ani Predan a po něm ani Huber svoje pokusy nedostali do brány a stav zůstává nezměněn.

41:55
    Bruslařský souboj pro domácího Tejnora. Tohle byl hodně důležitý zásah znojemské jedenadvacítky.

41:16
    Nepříjemný zásah pukem teď inkasoval kapitán Radim Matuš, po chvíli ale odjíždí po svých na střídačku, což je dobré znamení.

40:48
    První vteřiny třetí třetiny byly v režii Orlů. Vhazování ve středním pásmu.

40:01

Prostřední perioda branku nepřinesla. Nejblíže gólu byli domácí Orli, kteří během přesilové hry zasypali gólmana Salcburku několika střeleckými pokusy. Ten ale může děkovat dobře postavené svatyni, neboť hned třikrát ho od inkasované branky uchránila tyč. O osudu utkání a rozdělení bodů bude rozhodovat závěrečná pasáž utkání, která začne ve 20:05.

40:00

39:35

39:14
    Pavel Kantor teď podržel svůj tým proti samostatnému úniku hostujícího forvarda, kterému vypíchl hokejkou kotouč ještě předtím, než stihl pořádně zakončit.

38:42
    Znojmo se zatím úspěšně brání, Red Bull v posledních vteřinách Kantora neohrozil. Vhazování ve středním pásmu.

37:32
    Hosté budou mít v závěru třetinu výhodu přesilové hry.

36:18

35:41
    Ani teď to není gól. Orli sevřeli Salcburk v jejich pásmu, na konci akce stál znovu Brittain. Svůj pokus ale poslal znovu doprostřed brány, kde našel připravenou náruč Tolvanena.

35:01
    A další tyč v krátkém časovém rozestupu. Tentokrát z levé strany pálil Luciani po přihrávce Zubova.

34:32
    Josh Brittain měl na hokejce vedení Orlů, odražený puk ale poslal jen do nárůčí gólmana hostů.

34:18
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Niessner – 2 min., držení hole).

32:40
    Tolvanenovi znovu pomohla tyč! Po akci dva na jednoho předložil Gorčík puk Prokešovi, který však zamířil pouze do horní konstrukce brány.

32:02
    Orli v posledních minutách hru vyrovnali a nyní jsou dokonce aktivnějším týmem. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

31:39
    Zakázané uvolnění Salcburgu. Hra se stěhuje zpět před Tolvanena.

31:20
    Fejes v další obrovské šanci a opět jako vítěz odchází z této situace gólman Red Bullu, který se stihl včas přemístit a střelu pokrýt.

30:56
    Dobrá střela Gorčíka z mezikruží, Tolvanen ovšem puk nevyrazil, což bylo v této situaci klíčové.

30:10
    Luciani se pokusil z velmi ostrého úhlu zaskočit Tolvanena, ten si ale prostor u své pravé tyče pohlídal. Následuje vhazování v útočném pásmu Znojma.

Hunter Fejes ujížděl sám na hostujícího gólmana, tísněn obráncem ale nedokázal zasunout puk do brány. Z následné akce Znojmo orazítkovalo tyč!

28:07
    Další dlouhá pasáž bez přerušené hry.
    .

26:21
    Obránce Dominik Tejnor se dostal ke střele od modré čáry. Svým pokusem po ledě ale Tolvanena nepřekvapil.

25:51
    Znojmo se v posledních minutách hledá, Red Bull naopak víří pohybem.

24:29
    Zakázané uvolnění Znojma.

24:03
    Salcburg je na i nadále o něco aktivnější. Probít se podél mantinelu pokoušel Niessner, domácí obránci ho ale zakončit nenechali.

23:03
    Po střele útočníka Red Bullu Predana toho Pavel Kantor příliš neviděl přes clonící hráče, kotouč si ale nakonec ve skrumáži těl dokázal najít.

21:43
    Obránce Lo Verde poslal od modré čáry velmi nepříjemnou střelu, se kterou měl Kantor plné nohy i ruce práce.

20:57
    Pavel Kantor si po necelé minutě připisuje první zahřívací zákrok. Pálil Mario Huber.

20:01

Dva góly během jedné minuty nabídlo úvodní dějství mezi domácími Orly a Salcburgem. Tomáš Svoboda nejprve při přesilové hře poslal svůj tým do vedení, když pohotovou bombou pod břevno zakončil pohlednou kombinaci domácích. Jen o několik vteřin později ale odpověděl centr druhé formace Red Bullu Jan Mikael Järvinen. Utkání je tak zcela otevřené, druhá třetina začne v 19:15.

20:00

19:13
    Ilya Zubov se přeci jen ještě dostal do velké šance, v zakončení mu ale překážela volně ležící hůl některého z hráčů a nepíská se ani faul.

17:50
    Hra v posledních minutách úvodní třetiny postrádá tempo i přesnost z obou stran.

16:08
    Red Bull hraje v prvním třetině jednoduchý hokej, nahazuje puky do pásma Orlů a ti mají s tímto způsobem zakládání útoků nemalé potíže.

14:45
    Rozehrávka z vlastní třetiny zatím Orlům dnes vázne. Kvůli neshodě rozhodčích následuje vhazování ve středním pásmu.

13:11
    Moc nechybělo a Anthony Luciani mohl mířít do odkryté klece! Hostující obránce ale přihrávku Gorčíka na poslední chvíli zblokoval.

11:42
    Znojmo se sice několik dlouhých minut bránilo, následně ale ujel Hunter Fejes podél pravého mantinelu a střelou po ledě prověřil pozornost Tolvanena. Stav zůstává 1:1.

09:37
    Salcburg nyní dobře forčekuje rozehrávku Orlů, ti jsou teď pod souvislým tlakem.

08:40
    Rána Radka Prokeše z prostoru mezi kruhy sražena až do ochranné sítě.

08:00
    Ofsajd Znojma. Teď to domácí s rychlostí přechodu přes modrou čáru přehnali.

06:53
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Red Bull rychle srovnává krok. JAN-MIKAEL JÄRVINEN využil obrovské chyby v rozehrávce domácích zadáků a nadvakrát srovnává stav utkání na 1:1.
    Asistence: Thomas Raffl, Peter Schneider

06:15
    Nádherná akce Orlů a na jejím konci nekompromisní střela pod horní tyč v podání TOMÁŠE SVOBODY. Orli se ujímají vedení.
    Asistence: Vojtěch Němec, Adam Sedlák

05:40
    Sebastian Gorčík si vymodlil faul a Orli mají k dispozici první přesilovou hru zápasu.

04:47
    Jordon Southorn ve slibně se rozvíjející akci hledal ještě lépe postaveného spoluhráče, hosté ale tuto akci dobře pokryli. Následně se neujala ani střele Lucianiho od levého mantinelu.

04:17
    Po individuální akci obránce Sedláka následuje vhazování v útočném pásmu Orlů.

03:42
    Situaci dva na jednoho vzal nakonec na sebe Zubov a střelou nad vyrážečku hledal skulinu ve výstroji hostujícího gólmana. Ten jej ale bravůrním zákrokem vychytal a drží i nadále čisté konto.

03:20
    Dlouhá pasáž bez přerušení.

02:19
    Hostující útočník Thaler se zkoušel probít až ke střele, domácí obránci byli ale pozorní.

00:49
    Hunter Fejes tvrdí za bránou hostů muziku hned od úvodních sekund zápasu.

00:20
    Jako první se v útočné třetině usadil Salcburg.

00:01

EC Red Bull Salzburg: Tolvanen (Wieser) – Wimmer, Lo Verde, Stapelfeldt, Brennan, Kanzig, Pallestrang – Baltram, Nissner, Huber – Raffl, Järvinen, Schneider – Thaler, Leonhardt, Borzecki – Huber, Predan, Maier.

Rozhodčí: Schauer, Smetana – Jedlička, Racicot.

Dobrý večer vážení hokejoví přiznivci! Orli Znojmo po náročném venkovním tripu hostí na vlastním ledě aktuálně čtvrtý celek tabuky Red Bull Salcburg. Domácí hokejisté jsou se ziskem osmnácti bodů na sedmé příčce. Poslední vzájené utkání v roce 2020 přineslo sedm branek a vítězství rakouského celku 5:2. Přejeme příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Marek Hruška

Branky a nahrávky: 7. Svoboda (Němec, Sedlák), 52. Luciani, 60. Culkin (Matuš) – 7. Järvinen (Raffl, Schneider)

HC LERAM Orli Znojmo: Kantor (Groh) – Culkin, Sedlák, Younan, Southorn, Tejnor, Bartko, Stránský, Haman – Svoboda T., Zubov, Fejes – Brittain, Němec, Matuš – Gorčík, Prokeš, Luciani – Kvasnica, Svoboda O., Oščádal.

Rozhodčí: Schauer, Smetana – Jedlička, Racicot