Slavia – Prostějov 4:1 (kon.) | Jihlava – Šumperk 6:5 (2:1 po s.n.) | Vsetín – Kolín 7:1 (kon.)
Litoměřice – Ústí n/L 4:3 (kon.) | Třebíč – Sokolov 3:2 (kon.) | Poruba 2011 – Benátky n/J 3:1 (kon.)
Přerov – Frýdek-M. 5:2 (kon.) | Vrchlabí – Havířov 2:0 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Dukla Jihlava
6:5 (1:1, 1:4, 3:0 - 0:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
Středa 27.10.2021, 17:30 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Chance liga • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dukle se v posledních zápasech dařilo. Naposledy v pondělí na ledě Kolína dokázala zvítězit vysoko 7:3. Jihlavě se také konečně podařilo prolomit nezdá v domácích utkáních a porazit Benátky nad Jizerou 4:2. I tentokrát se Dukla jistě pokusí přidat další domácí výhru.

Posledních 5 zápasů:

Kolín – Jihlava 3:7
    Jihlava – Benátky nad Jizerou 4:2
    Frýdek – Místek – Jihlava 2:5
    Jihlava – Havířov 3:5
    Ústí nad Labem – Jihlava 0:4

Hostující tým ztrácí na Duklu pouze 6 bodů. Ačkoliv v předchozích několika zápasech se jim příliš nedařilo, tak pondělní zápas zvládli na jedničku a porazili Kadaň 5:0. Už teď je jasné, že 3 body domácím hráčům nenechají a pokusí se je odvézt s sebou.

Šumperk – Kadaň 5:0
    Šumperk Kolín 5:2
    Frýdek – Místek – Šumperk 6:5
    Šumperk – Benátky nad Jizerou 4:5
    Šumperk – Havířov 2:1

Dnes proti sobě v jihlavské CZ LOKO Aréně poměří síly HC Dukla Jihlava a DRACI PARS ŠUMPERK. Oboum týmům by se další body do tabulky hodily, jelikož by se mohly ocitnout na vyšších příčkách. Samotné kluby mezi sebou dělí pouze 6 bodů, což není vůbec moc. Na stadionu bude zajisté k vidění velice kvalitní a rychlý hokej na obou stranách.

Zápas můžete sledovat na stadionu nebo zde.

HC Dukla Jihlava: Žukov (A. Wolf) – Bilčík, Kowalczyk, L. Mareš, Eliáš, Niko, Matějíček – Čachotský, Skořepa, Illéš – T. Harkabus, F. Seman, Cachnín – Helt, Lichanec, Fronk – T. Havránek, M. Juda, Vítězslav Brož – M. Zadražil.

DRACI PARS ŠUMPERK: Mokry (M. Holík) – Pěnčík, Drtil, Březák, Machů, Řezáč, Hrachovský, Dudycha – P. Kratochvíl, Macuh, Žálčík – Vachutka, Vildumetz, Mácha – A. Furch, Spratek, Kohút – Lednický, Scheuter, J. Horký..

00:01

00:07
    Hned v prvních několika sekundách přerušuje hru ofsajd.

00:23
    Dukla právě vstřelila branku!
    Na modré čáře si mezi sebou přihráli Čachotský s Illéšem, který před brankový prostor nahrál JOSEFU SKOŘEPOVI, jenž neměl se zakončením problém.
    00:23 Josef SKOŘEPA - 1:0

01:20
    Ani Šumperk si nenechá žádnou střelu pro sebe a pokouší se co nejrychleji vyrovnat. Žukov tak má v brankovíšti hodně práce.

02:38
    Ačkoliv Morky přerušil hru, tak se rychle na druhou stranu hned Drtil, tak se hra pořád jede ze strany na stranu.

03:20
    Eliáš zkusil vystřelit od modré, ale Mokry dokázal pokrýt střelu betonem. Následně musel po Marešově střele Mokry zasahovat znovu a přerušit hru.

03:50
    Dopředu dostal Spratek, ale nepodařilo se mu zakončit tak, jak potřeboval a hráči Jihlavy se stěhují na druhou stranu.

04:58
    Jihlava si drží útočné pásmo, ale nějaké větší šance si nevytváří. Kotouč končí v ochranné síti.

05:06
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jakub Illéš – 2 min., podrážení).

06:08
    Dukla vyhodila kotouč a díky tomu se alespoň na chvíli osvobodila. Šumperku se zatím nedaří vystřelit a Žukov nemá v brance moc práce.

06:37
    Kratochvílova střela končí pouze na plexi skle za Žukovem. Následná střela od modré končí právě v jeho lapačce.

07:01
    Bilčík vyhazuje kotouč a Dukla se úspěšně brání.

07:10

07:17
    Žukov musel zasahovat lapačkou. Po jeho zásahu následuje komerční přestávka.

08:00
    Matějíček se ujímá kotouče a zaváží ho až do středního pásma, kde si ho přebírá Juda a snaží se vymyslet střellu.

08:02
    Hru přerušuje posunutá branka Žukova po úspěšném zákroku betonem.

08:02
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Maxim Žukov – 2 min., zdržování hry / posunutá branka). Trest odpyká Miroslav Juda.

08:46
    Šumperk si sice držel útočné pásmo, ale vystřelit nedokázali. Nakonec se Jihlavě podařilo vyhodit a při následném zavážení puku se ocitl v ochranné síti.

09:22
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk uzavřel Duklu v útočném pásmu a po střele PETRA KRATOCHVÍLA využil přesilovku. Po přihrávce od Drtila od modré tvrdě vystřelil a Žukov přes zakrytý výhled neměl šanci.
    Asistence: Tomáš Drtil a Lukáš Žálčík.
    09:22 Petr KRATOCHVÍL - 1:1

11:40
    Jihlava se snaží dostat do útoku. To se jí nakonec povedlo až díky Judovi, který sice kotouč do útočné třetiny zavezl, ale Šumperk ho dostal zpět.

12:43
    Po střele Čachotského byla hra přerušena po zákroku Mokreho. Následuje komerční přestávka.

13:10
    Ačkoliv už to vypadalo na zakázané uvolnění, tak Eliáš kotouč dojet stihl. Hodně rychle ho zavezl zpět ke svým spoluhráčům.

13:40
    Šumperk se dostal do další šance, Žukov musel zasahovat betonem.

14:06
    Ofsajd přerušil hru a vhazovat se bude ve středním pásmu.

14:25
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Jakub Březák – 2 min., hákování).

14:47
    Helt měl velkou šanci. Před bránou byl ale faulovaný a díky tomu Dukla hraje přesilovku.

15:15
    Draci se osvobozují a díky tomu hru přerušil úmyslný ofsajd. Vhazovat se bude po pravici Žukova.

15:38
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Tomáš Drtil – 2 min., krosček).

15:58
    Mokry musel přerušit hru. Dukle zbývá 28 vteřin přesilovky 5 na 3.

16:30
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Vojtěch Mokry – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

17:14
    Dukla si drží pásmo, ale nemůžou se dostat ke střele. Skořepovi se to nakonec povedlo, ale střela končí pouze za ním.

17:43
    Vhazování po zákroku Mokreho se opakovalo a lépe z něj vyšla Dukla. Před bránou po střele Fronka vznikl velký zmatek a Jihlava se hodně snažila dostat kotouč do brány. Nakonec ale Mokry hru přeci jen přerušil.

18:35
    Harkabus zkoušel od modré vystřelit. Jeho střela končí na zadním mantinelu.

18:37

18:52
    Bilčík zkusil nahodit na Mokreho, ten ale včas reagoval a nevznikl mazec.

19:21
    Brož zkusil také prověřit Mokreho, který si připisuje další úspěšný zákrok.

19:51
    Seman ještě zkusil vystřelit, ale hostující gólman střelu znovu kryje.

20:00

Dukla si již v první minutě naklonila skóre ve svůj prospěch. Šumperk se ovšem rozhodl, že to tak nenechá a o 9 minut později se jim podařilo prostřelit Žukova. Do další třetiny jsou oba týmy s nerozhodným skórem a jedním vstřeleným gólem.

20:01

20:30
    Dukla se usadila v útočném pásmu. Od modré se o střelu pokusil Niko, ale minul. Díky tomu se k puku dostal Šumperk a prověřil Žukova.

21:20
    Po Harkabusově teči před bránou musel Mokry zasahovat a vhazuje se po jeho pravici.

21:59
    Šumperk za bránou sice vybojoval kotouč, ale po faulu na Cachnína se hra přerušuje.

21:59
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Dávid Kohút – 2 min., hákování).

22:44
    Jihlava přesilovku nezačala sice špatně, ale nakonec se Šumperku přeci jen podařilo vyhodit a Dukla musela začít znovu.

23:20
    Ve vlastním oslabení se Draci dostali dopředu a Vachutka prověřil Žukova. Dukla se ale znovu snaží pšstovat co nejvíce šancí.

23:50
    Po přihrávce od Kratochvíla se dostal ke kotouči DANIEL VACHUTKA a unikl bránícím hráčům. Blafákem prostřelil Žukova s prosadil se ve vlastním oslabení.
    23:50 Daniel VACHUTKA - 1:2

25:06
    Dukla se aktivně snaží dostat puk do brány. Nyní měl šanci Helt, který byl ale ve špatném úhlu a Mokry tak mohl zasáhnout.

26:10
    Šumperk nechce Dukle nic nechat zadarmo a skoro každou šanci o únik Dukly kazí. Ke kotouči se ovšem dostal Matějíček, který je v dnešním utkání hodně vidět.

26:16
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Daniel Spratek.

26:50
    Fronk si vypěstoval šanci a trefuje tyčku, která zastavuje skvělou šanci.

27:12
    A je to další gól v oslabení. LUKÁŠ ŽÁLČÍK se dostal ve středním pásmu ke kotouči a od modré tvrdou střelou vypálil a prostřeluje Žukova.
    27:12 Lukáš ŽÁLČÍK - 1:3

28:02
    Na druhé straně naopak hostující gólman doslova čaruje. Pochytal několik skoro jistých gólů.

28:29
    Kowalczyk dostal kotouč do útočného pásma a zkusil od modré vystřelit. Mokry proti jeho střele pro jistotu zasáhl.

29:01
    Již na 3:1 zvyšují Draci po střele MACUHA, který se prosazuje po přihrávce od Furcha dostává kotouč do pravého vinglu.
    29:01 Rok MACUH - 1:4

29:20
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Helt – 2 min., nedovolené bránění).

30:40
    Šumperk uvěznil Duklu v útočném pásmu a snaží se zvýšit skóre utkání.

31:20

32:40
    Juda dostává puk před bránu hostujícího gólmana. Tam se v rohu mantinelu strhl boj o puk ze kterého sice lépe vyšla Dukla, ale nedaří se jim střílet.

33:40
    Fronk mířil přihrávku na Helta, který i přes sklouznutí puku vypálil, Mokry zasáhl betonem a dopředu se dostává Šumperk.

34:15
    Žukov nyní neměl ponětí, kde je puk a na poslední chvíli ho přikryl lapačkou a hru přerušil.

34:31
    Cachnín zaváží puk do útočné třetiny. Tam se ale hráči dlouho neudrželi a hru přerušil úmyslným ofsajd.

35:29
    Střela Řezáče končí v ochranné síti. Vhazování probíhá po pravici Žukova.

35:49
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Rok Macuh – 2 min., vysoká hůl).

36:04
    Harkabus znovu zkusil své štěstí, ale opět mu to nevyšlo a hra byla přerušena.

36:56
    Žukov jasně namazal kotouč a Jihlava právoplatně dostává pátý gól. V oslabení se po přihrávce od Žálčíka prosazuje DANIEL VACHUTKA.
    36:56 Daniel VACHUTKA - 1:5

37:37
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Richard Cachnín – 2 min., držení hole).

38:16
    Síly na ledě se vyrovnávají. Vystřelit zkusil Bilčík, ale jeho střela končí v ochranné síti.

38:37
    Žálčík nyní dobře zapracoval a Žukov puk vyráží na zádech bruslí.

39:30
    Nepřesná přihrávka Helta na hokejku Havránka stála Hravánka střelu a dopředu se dostává Šumperk.

39:40

39:49
    Před bránou vznikl zmatek a po střele Bilčíka, po jehož střele vypadl Mokremu kotouč ho za jeho zády dorazil do brány PETER LICHANEC.
    39:49 Peter LICHANEC - 2:5

40:00

Druhá část zápasu přinesla hned 5 gólů. Čtyři z nich na straně Šumperka, který zvýšil svůj náskok na 5:2. Ke konci třetiny Lichanec dal druhý gól. Tři góly vsítil Šumperk v oslabení. Dukla se sice snažila vyrovnat, ale nepodařilo se jí to a ve třetí třetině má co dohánět.

40:01

40:01
    Střídání v týmu HC Dukla Jihlava: ze hřiště odchází Maxim Žukov, přichází Adam Wolf.

40:50
    Helt zkusil po přihrávce od Lichance vystřelit a Mokry zasahuje lapačkou.

41:24
    Velká šance Judy vyústila v bitku před brankářem. Eliáš zůstal ležet na ledě a zvedá se za pomoci hráčů.

41:24
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Ján Niko – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Aleš Furch – 2 min., hrubost).

41:58
    Zpoza brány měl šanci Havránek. Na druhé straně hru přerušuje faul Skořepy.

41:58
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Josef Skořepa – 2 min., podrážení).

42:28
    Wolf a jihlavská obrana zabránili dalšímu gólu. Následně hru přerušil ofsajd.

42:52
    Kotouč se odrazil zpoza brány odkud si dobruslil VÍTĚZSLAV BROŽ, který se prosazuje v oslabení a střílí 3 gól Dukly.
    42:52 Vítězslav BROŽ - 3:5

44:07
    Dukla se osvobozuje a následně se dostal k puku Skořepa, který střílel.

44:40
    Žálčík měl nyní příležitost, ale trefil pouze pravou tyčku Wolfa.

45:10
    Niko ubránil kotouč před útočníky hostujícího týmu a následně vystřelil. Jeho střela končí na zadním mantinelu.

45:10
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Ján Niko – 2 min., vysoká hůl).

46:40
    Žálčík znovu trefuje pouze Wolfovu tyčku. Obrana Dukly se obětavě vrhá do střel.

47:10
    Wolf kryje Duklu. Následná útočná akce vyústila ve vyhozený kotouč a Dukla se vrací do plného počtu.

48:09
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Miroslav Juda – 2 min., podrážení).

48:53
    První pokus mu sice nevyšel a trefil pouze tyčku. Nakonec ale přeci jen Mokreho prostřelil JIŘÍ FRONK. Asistence: Filip Eliáš.
    48:53 Jiří FRONK - 4:5

50:06
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Ondřej Hrachovský – 2 min., hákování).

51:20
    Marešův pokus sice nevyšel a Šumperk se osvobodil, ale Dukla se zase rychle vrátila do útočného pásma. Tam se sama po nepřesné přihrávce na Kowalczyka vyhnala z pásma.

51:40
    Bilčík znovu zkusil prostřelit Mokreho, ale ani tentokrát mu to nevyšlo a vhazuje se pravici Mokreho.

52:25
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Tomáš Drtil – 2 min., sekání).

53:34
    Kowalczyk zkusil vystřelit. Oba jeho pokusy dokázala Mokry pokrýt a Dukle se zatím nedaří využít přesilovku.

54:06
    I znovu se Kowalczykova střela nedostala za záda Mokreho.

54:24

55:00
    Cachnín se po zmatku před bránou pokoušel z úhlu dorážet, ale nakonec mu to nevyšlo a hru přerušila posunutá brána.

55:38
    Zakázané uvolnění přerušuje hru a ta se stěhuje k Mokremu.

56:24
    Brož se podél mantinelu dostal před bránu, kde přihrál FILIPU ELIÁŠOVI, který prostřelil Mokreho. Na stadionu se ráze, ozvala oslava gólu od fanoušků.
    Asistence: Vítězslav Brož a Richard Cachnín.
    56:24 Filip ELIÁŠ - 5:5

57:50
    Wolf se snaží krýt Duklu, což se mu pro zatím daří.

58:02
    Čachotský dostal puk do útočné třetiny, kde se k němu dostal Skořepa a ten prověřil Mokreho.

58:06
    Zakázané uvolnění přerušilo hru.

58:46
    Další zakázané uvolnění.

59:12
    Matějíček trefuje pouze hráče před sebou a hra se hraje ze strany na stranu.

60:00

Třetí třetina přinesla srovnání Dukly, která dokázala vsítit 4 góly a srovnat tak krok s hostujícím týmem. Už teď je jasné, že 3 body si neodveze ani jeden tým.

60:01

61:05
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip Eliáš – 2 min., nesportovní chování).

61:32
    Wolf kryje tvrdou ránu Vachoutka.

62:12
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Petr Kratochvíl – 2 min., sekání).

62:56
    Kowalczyk zabránil samostatnému úniku hostujícího hráče a do útoku se dostává Čachotský.

63:00
    Oddechový čas pro domácí.

64:00
    Šumperk se osvobozuje, ale Dukla se opět rychle dosttává zpět do útoku.

64:15
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Daniel Spratek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

64:46
    Lichanec ještě zkusil vystřelit, ale nevyšlo mu to.