Juventus – Sassuolo 1:2 (kon.) | Sampdoria – Atalanta BC 1:3 (kon.) | Udinese – Hellas Verona 1:1 (kon.)
Cagliari – AS Řím 1:2 (kon.) | Empoli – Inter 0:2 (kon.) | Lazio – Fiorentina 1:0 (kon.)
S. S. Lazio
1:0 (0:0)
ACF Fiorentina
Středa 27.10.2021, 20:45Italská Serie A • 10. kolo

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (22:44:18)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 16:11.
    Lazio slaví těsné vítězství.

Lazio si připisuje extrémně cennou domácí výhru 1:0. Hned po sedmi minutách druhého poločasu se gólově připomněl Pedro a jeho zásah se nakonec ukázal být jediným. Náskok mohl ještě navýšit Ciro Immobile nebo Raúl Moro, ale oba s díky odmítli. Fiorentina zkoušela v závěru zvýšit obrátky, do vápna poslala i brankáře Terraccianoa, ale k vyrovnání její snaha tentokrát nevede.

90+4

90+4
    Pietro Terracciano nakopává z útočné poloviny, ale nepřihrál zrovna ideálně. Poslední půlminuta pro hosty, kteří předvádějí marné dobývání.

90+3
    Ztěžka oddechuje Álvaro Odriozola Arzallus. Do vápna už se ovšme na roh nastěhoval i brankář Pietro Terracciano.

90+3
    Až nyní se na steč vydal Riccardo Saponara. Po jeho přihrávce se ovšem neotočil do ideálního prostoru Giacomo Bonaventura. Fiorentina má ale pořád k dispozici ještě několik desítek sekund.

90+2
    Dobrou půlminutu teď S. S. nepouští soupeři míč, v nastoleném trendu navíc patrně bude pokračovat.

90+1
    Pietro Terracciano už vystoupil opravdu vysoko. Jeho nákop sice ukořistil Riccardo Sottil, ale hrubé zdivo před vápnem stejně nepropálil.

90+1
    A už je zřejmá i hodnota nastaveného času. Zápas se protáhne minimálně o čtyři minuty.

90
    Po faulu právě na Lazzariho přijde ještě domácí rozehra z útočné poloviny, Laziu hraje v posledních minutách vše do karet.

89
    Na pravé straně oxiduje i s míčem Manuel Lazzari. Daří se mu znovu tahat čas.

88
    Tak to byl fantastický zákrok, který vytáhl Pietro Terracciano proti Raúlu Morovi. Otázkou je, zda na hrdinské činy není už trochu pozdě.

88
    Balon opustil hrací plochu a parta kouče Sarriho se k němu zrovna moc nehlásí. Sudí si navíc musí něco vyříkat s koučem Fiorentiny.

87
    Centr z nohy Aleksy Terziće byl nakonec nadějnější, než se na první dobrou zdálo. Pepe Reina neměl snadnou pozici, přesto merunu ukořistil.

86
    Nejzajímavější možnost druhé půle mohl mít Dušan Vlahović, nicméně v poslední chvíli nesmyslně přibrzdil a Francesco Acerbi ho dokázal poměrně snadno odzbrojit.

85
    Zpětnou přihrávkou gólmanovi si vypomůže Patric, už se totiž dostával pod nepříjemný nátlak.