New Jersey – Calgary 3:5 (kon.) | Pittsburgh – Tampa 1:5 (kon.) | Colorado – Vegas 1:3 (kon.)
Nashville – San Jose 3:1 (kon.) | Anaheim – Winnipeg 3:4 (kon.) | Seattle – Montreal 5:1 (kon.)
Vancouver – Minnesota 2:3 (kon.)
New Jersey Devils
3:5 (0:4, 1:0, 2:1)
Calgary Flames
Středa 27.10.2021, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

To už je z mé strany vše. Mějte se fajn a někdy zase na počtenou! (03:57:34)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 30:29 (4:10, 9:12, 17:7)
    Zblokované střely – 17:13
    Vyhraná vhazování – 32:35
    Trestné minuty – 10:12
    Hity – 29:17

Hokejisté New Jersey doplatili na tragickou první třetinu, kterou prohráli 0:4 a celkově Calgary podlehli 3:5. Devils se od druhé části začali zvedat, ovšem k obratu jim nepomohly ani dvě trefy Pavla Zachy. Český útočník nejprve v prostřední dvacetiminutovce otevřel střelecký účet svého týmu, když potrestal špatnou rozehrávku krajana v hostující brance Daniela Vladaře. Další góly pak padaly až ve třetí části. V 52. minutě nejprve využil přesilovku Matthew Tkachuk a zdálo se, že je definitivně rozhodnuto. Domácí ale rychle snížili zásluhou Dawsona Mercera a tři minuty před koncem jim v přesilovce a hře bez brankáře vykřesal naději zásahem na 3:5 Pavel Zacha. Na víc už ale Ďáblové neměli a Flames si tak do tabulky připisují další dva body.

59:40
    Domácí jsou s pukem ve středním pásmu. Tohle už srovnat nestihnou!

59:11
    Blake Coleman tentokrát jen těsně minul prázdnou branku soupeře!

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:49
    Devils se dopustili postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.

58:36
    Hamilton tentokrát vyhodil s citem a domácí musejí hrát.

58:29
    Blake Coleman ve snaze trefit prázdnou domácí branku zahrál na icing. Vhazovat se bude před Vladařem.

57:40
    Domácí opět hrají bez brankáře!
    57:01 Pavel ZACHA - 3:5

57:01
    Devils právě vstřelili branku!
    Domácí si vyžádali time-out a přesilovku vylepšili ještě o hru bez brankáře! To se jim vyplatilo. Po ráně Hamiltona od modré čáry se dostali k dorážkám Dawson Mercer a PAVEL ZACHA. Byl to právě druhý jmenovaný, jenž kotouč dopravil za brankovou čáru a ještě vykřesal domácím naději – 3:5. Asistence. Dawson Mercer a Dougie Hamilton.

56:30
    Andreas Johnsson shodil rukavice a chtěl se poprat s Juusem Välimäkim, což nedovolili rozhodčí. Oba hráči každopádně míří na trestnou lavici. Na straně hostí svítí trest navíc a to znamená přesilovku pro Devils!

56:26
    Branka Devils je již prázdná!

56:20
    Vladař nyní výtečně zareagoval na ránu Dawsona Mercera z mezikruží a udržel hostům třígólový náskok!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 28. Zacha, 52. Mercer (A. Johnsson, D. Hamilton), 58. Zacha (Mercer, D. Hamilton) – 7. Lucic (Gudbranson, Kylington), 11. Mangiapane, 13. E. Lindholm (R. Andersson, J. Gaudreau), 13. Mangiapane (D. Dubé), 52. M. Tkachuk (Monahan, E. Lindholm)

New Jersey Devils: Daws (13. Wedgewood) – D. Hamilton (A), Ty Smith, Severson (A), Graves, P. K. Subban, Siegenthaler – Šarangovič, N. Hischier (C), Kuokkanen – Tatar, Mercer, Zacha – Bratt, M. McLeod, A. Johnsson – Vesey, F. Gauthier, Geertsen.
    Calgary Flames: Vladař (Markström) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Kylington, Gudbranson, Välimäki – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – T. Pitlick, Backlund (A), Coleman – T. Lewis, Monahan (A), Lucic – B. Ritchie, D. Dubé, Mangiapane.

Rozhodčí: South, Rooney – Murray, Knorr

Diváci: 10 631