New Jersey – Calgary 3:5 (kon.) | Pittsburgh – Tampa 1:5 (kon.) | Colorado – Vegas 1:3 (kon.)
Nashville – San Jose 3:1 (kon.) | Anaheim – Winnipeg 3:4 (kon.) | Seattle – Montreal 5:1 (kon.)
Vancouver – Minnesota 2:3 (kon.)
New Jersey Devils
3:5 (0:4, 1:0, 2:1)
Calgary Flames
Středa 27.10.2021, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Noc z úterka na středu nabídne také utkání NHL mezi New Jersey Devils a Calgary Flames. Oba celky disponují kladnou bilancí výher a proher. Devils se však nacházejí mimo příčky zajišťující postup do play-off, jelikož oproti konkurentům odehráli menší počet zápasů.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Calgary Flames:
    Hokejisté Calgary odehráli pět zápasů, z nichž získali 7 bodů. V tabulce Západní konference jim patří průběžné páté místo. Plameny se rozjížděly pomalu. Začaly porážkou 2:5 v Edmontonu a pak padly 2:3 v prodloužení doma s Anaheimem. Pak ale začaly válet a v dalších třech duelech naplno bodovaly – navíc ve všech případech v arénách soupeřů. Flames si odvezli výhry 3:0 z Detroitu, 4:3 v prodloužení z Washingtonu a 5:1 z ledu New Yorku Islanders. Úvod ročníku skvěle vyšel útočníkovi Eliasovi Lindholmovi, který už šestkrát skóroval.

New Jersey Devils:
    Devils dosud stačili sehrát jen čtyři zápasy a to je důvod, proč se v tabulce Východní konference nacházejí až na jedenácté příčce. Na kontě totiž mají tři výhry – z toho dvě v prodloužení, a pouze jednu porážku. Nutno říci, že všechny duely Ďáblové odehráli na domácím ledě. Zmíněnou prohru utrpěli doma proti Washingtonu, kterému doma podlehli 1:4. Naposledy zdolali 2:1 v prodloužení Buffalo. Utkání rozhodl svou trefou český útočník Pavel Zacha. Vítězný debut v NHL si připsal brankář Nico Daws. Nepříjemností pro New Jersey je zranění mladého centra Jacka Hughese, který by měl v této sezóně patřit už k hlavním tahounům mužstva.

Pavel Zacha a Jack Hughes – 3b (2+1)
    Damon Severson – 3b (1+2)

Brankáři:
    Jonathan Bernier – 2 zápasy, průměr 2,48, úspěšnost 91,1 %, 0 nul
    Nico Daws – 1 zápas, průměr 0,96, úspěšnost 96,0 %, 0 nul
    Scott Wedgewood – 1 zápas, průměr 4,00, úspěšnost 85,2 %, 0 nul

Vzhledem k pandemii koronaviru a rozdělení týmů do divizí v minulé sezóně se oba celky naposledy utkaly v roce 2019. V něm sehrály tři zápasy a všechny vyhrály hokejisté Calgary. Za zmínku stojí domácí vítězství Flames 9:4 z března. Poslední duel v úvodu ročníku 2019/20 opět v Calgary pak skončil výsledkem 5:2.

Československá stopa

Pavel Zacha (NJD) – 4 zápasy, 3 body (2+1)
    Tomáš Tatar (NJD) – 4 zápasy, 3 body (0+3)
    Marián Studenič – 2 zápasy, 0 bodů

Daniel Vladař (CAL) – 1 zápas, průměr 2,87, úspěšnost 88,0 %, 0 nul

New Jersey Devils: Daws (Wedgewood) – D. Hamilton (A), Ty Smith, Severson (A), Graves, P. K. Subban, Siegenthaler – Šarangovič, N. Hischier (C), Kuokkanen – Tatar, Mercer, Zacha – Bratt, M. McLeod, A. Johnsson – Vesey, F. Gauthier, Geertsen.

Calgary Flames: Vladař (Markström) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Kylington, Gudbranson, Välimäki – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – T. Pitlick, Backlund (A), Coleman – T. Lewis, Monahan (A), Lucic – B. Ritchie, D. Dubé, Mangiapane.

Rozhodčí: South, Rooney – Murray, Knorr.

V brance Calgary dnes nastoupí český gólman Daniel Vladař. Toho čeká druhý zápas v dresu Flames.

00:01

00:30
    Hosté začali aktivně! Daws se hned má co ohánět. Musel zasahovat proti ráně Mikaela Backlunda a následnému zakončení Tylera Pitlicka, jenž si našel puk v předbrankovém prostoru!

01:22
    Domácí se už vymanili a také oni se dostali do útočného pásma.

02:04
    Zakázané uvolnění Devils. Vhazuje se před Nicem Dawsem.

03:19
    Hra se uklidnila a hraje se bez dalších gólových příležitostí.

03:55
    Jegor Šarangovič byl na ledě dlouho a tam s pukem jen přejel červenou čáru a nahodil ho za branku soupeře, aby mohl vystřídat.

04:58
    Střela Andrease Johnssona byla sražena mimo hrací plochu. Vhazuje se v útočném pásmu New Jersey.

05:13
    Daniel Vladař v brance Calgary je zatím téměř bez práce. Domácí se rozjíždějí pomaleji.

05:54
    Po zpětné přihrávce Hischiera střílel Janne Kuokkanen. Jeho pokus byl ale zablokován obranou hostí.

06:35
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hosté se ujímají vedení! Přihrávku Erika Gudbransona tečoval Trevor Lewis do jízdy MILANA LUCICE, který se dostal do samostatného úniku a ten proměnil střelou mezi betony. Asistence: Erik Gudbranson a Oliver Kylington.
    06:35 Milan LUCIC - 0:1

07:56
    Z dálky to zkusil Dougie Hamilton a Vladař si připisuje svůj první zákrok v utkání.

08:06
    Nyní tu máme první reklamní přestávku.

08:06
    Publikum v Prudential Center nyní aplauduje bývalému hráči Devils Blakeovi Colemanovi, jenž poprvé přijel v roli soupeře v dresu Calgary.

09:03
    Kotouč byl sražen na hostující střídačku. Ďáblům se zatím vůbec nedaří přechod do útočného pásma.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

09:56
    Hosté dobře vyplňují střední pásmo, mají výborný pohyb a nadále tak úspěšně narušují rozehru Devils.

10:08
    Plameny jsou za svou dobrou hru odměněny druhým gólem! ANDREW MANGIAPANE obral na útočné modré o kotouč domácího obránce Siegenthalera, následně se natlačil až do slotu a střelou na vyrážečku navýšil vedení svého týmu. Bez asistence.
    10:08 Andrew MANGIAPANE - 0:2

10:25
    Nico Hischier zavezl puk na útočnou modrou a příklepem vystřelil. Vladař schoval kotouč do lapačky a přerušil hru. Reklamní pauza.

10:50
    Hamilton posílal před hostující branku nabídku na teč. Puk se ale odráží do rohu kluziště.

11:10
    Pozornost domácího brankáře Dawse vyzkoušel Blake Coleman. Mladý strážce svatyně Devils zakročil úspěšně.

11:48
    P. K. Subban si počínal nešikovně v souboji s Lucicem a je vyloučen za podrážení. První přesilovka pro Calgary.

12:03
    Johnny Gaudreau střílel z vrcholu pravého kruhu. Puk byl sražen mimo branku.

12:10
    Nápor Flames ale pokračoval. Johnny Gaudreau tentokrát nahrál na modrou čáru Rasmusovi Anderssonovi, který z první vypálil a puk skončil až za Dawsem. Nakonec tam byla ještě teč ELIASE LINDHOLMA, jenž je označen za autora branky. Asistence: Rasmus Andersson a Johnny Gaudreau.
    12:10 Elias LINDHOLM - 0:3

12:10
    Střídání v týmu New Jersey Devils: ze hřiště odchází Nico Daws, přichází Scott Wedgewood.

12:56
    Náhradník Scott Wedgewood inkasuje jen po 46 po nástupu na led! ANDREW MANGIAPANE se dostal do samostatného úniku a udělal to parádně. Naznačil kličku do bekhendu, kam také odklouzal Wedgewood, následně si puk stáhl do forhendu a zasunul do odkryté klece – 0:4. Asistence: Dillon Dubé.
    12:56 Andrew MANGIAPANE - 0:4

13:27
    Mikael Backlund je vyloučen za hákování. Šance pro hosty zareagovat na tragický start duelu.

13:34
    Hned po buly střílel Pavel Zacha. Jeho krajan Dan Vladař byl připraven.

15:12
    Domácí se trápí také v početní výhodě. Teď je hra přerušena poté, co skončil puk v hledišti.

15:30
    Pavel Zacha to vzal na sebe. Z pravé strany projel až před Vladaře, který ukryl puk ve výstroji. Flames už jsou kompletní. Následuje reklamní přestávka.

Skvělý start do sezóny prožívá útočník Calgary Andrew Mangiapane. Ten se dnes trefil už dvakrát a celkově má v sezóně na kontě sedm tref. A to celek Calgary hraje teprve šesté utkání.

15:39
    Hosté v postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

15:59
    Jimmy Vesey v útočném pásmu ztratil kotouč a dopředu mohou zase hosté.

16:24
    Střely na branku – 4:8

16:43
    Hosté jsou při chuti. Od modré střílel Rasmus Andersson. Puk se odrazil do rohu zřejmě po zákroku Wedgewooda.

17:39
    Málem šance Devils! Andreas Johnsson nahrával puk před odkrytou branku, kde číhal Michael McLeod, ovšem kotouč z předbrankového prostoru odklidil jeden z hráčů Calgary!

18:39
    Puk byl nyní sražen do ochranné sítě za brankou New Jersey. Vhazovat se bude v domácí obranné třetině.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:39
    Signalizované vyloučení na straně hostí. Devils zatím mají výhodu.

19:47
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Milan Lucic – 2 min., podrážení).

19:53
    Hosté vyhráli buly a vyhodili...

20:00

Hokejisté Calgary mají za sebou třetinu snů! Do šaten si totiž odnášejí luxusní vedení 4:0. O góly se postarali Milan Lucic, dvakrát Andrew Mangiapane a Elias Lindholm. Domácí po třetím gólu vystřídali brankáře, ovšem náhradník Wedgewood inkasoval hned po 46 sekundách na ledě. Devils se zatím nedaří vůbec nic, jejich výkon je opravdu hodně špatný.

20:03
    Domácí vstupují do druhé třetiny v početní výhodě a mají tak šanci s nepříznivým stavem něco udělat.

20:14
    Dawson Mercer se zjevil osamocen mezi kruhy. Daniel Vladař však střelu po ledě zlikvidoval pravým betonem!

21:13
    Hosté dostali u mantinelu pod tlak Tomáše Tatara, který přišel o puk a Flames mohli vyhodit.

21:49
    Hosté jsou už v plném počtu.

22:03
    Po nahrávce Lucice se ocitl před Wedgewoodem Dillon Dubé. Hostující útočník se ale dostal do ostrého úhlu a z toho už bylo složité skórovat.

22:13
    Wedgewood nyní vyrážečkou zasáhl proti střele od modré čáry.

23:24
    Hosté nepolevují z důrazného forčekinku, kterým Devils nedovolují pořádnou rozehrávku.

23:52
    Hosté budou hrát přesilovku. Dvě minuty za hákování dostává obránce Jonas Siegenthaler.

24:10
    Severson vyhodil až k brance Calgary.

24:31
    Dobrá práce Devils v oslabení. Ryan Graves se dokonce dostal k nebezpečné střele, která prolétla nad lapačkou Vladaře, ale také vedle horního růžku jeho branky!

25:27
    Johnny Gaudreau to zkusil z voleje, ovšem přestřelil domácí branku.

25:50
    Z pravého kruhu pálil nepřesně Matthew Tkachuk, puk následně vypadl do středního pásma.

26:04
    Domácí oslabení přestáli. Nyní tu máme reklamní přestávku.

26:14
    Kotouč nyní spadl do ochranné sítě za domácí brankou.

26:27
    Dawson Mercer se řítil do zajímavé příležitosti, domácím byl ale odpískán ofsajd.

27:01
    Devils právě vstřelili branku!
    Domácím pomohl brankář Calgary Daniel Vladař, který nabídl špatnou rozehrávkou zpoza branky dárek PAVLOVI ZACHOVI. Ten byl sice v poměrně ostrém úhlu, ale prázdnou klec trefil a snižuje tak na 1:4. Bez asistence.
    27:01 Pavel ZACHA - 1:4

28:07
    Domácí přišli ke svému prvnímu gólu v zápase doslova zadarmo, ale i taková trefa jim může pomoci. Uvidíme, jak chyba zamává se sebevědomím brankáře Vladaře...

28:40
    Hosté si málem vzali zpátky čtyřgólový náskok. Gaudreau nabízel puk před odkrytou klec Eliasovi Lindholmovi, ovšem tomu sebral stoprocentní šanci skvělým bekčekinkem Vesey!

29:46
    Do šance se nyní řítil hostující Blake Coleman. Ten řešil přesilovou situaci 2 na 1 ranou z levého kruhu, kterou zachytil do výstroje Scott Wedgewood.

30:30
    Domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění. Hra se vrací před Wedgewooda.

30:41
    Nyní přichází čas na další z reklamních přestávek.

32:07
    Hra je teď taková rozháraná. S nepřesnostmi na obou stranách.

32:20
    Od modré čáry nahodil puk na domácí branku Erik Gudbranson. Wedgewood svým zákrokem přerušil hru.

33:14
    Z pravého kruhu jedovatě vypálil Dillon Dubé. Mířil pod vyrážečku Wedgewooda na vzdálenější tyčku, ovšem domácí brankář si poradil.

33:54
    Elias Lindholm obral v rohu kluziště o puk Siegenthalera a nahrál na osu Johnnymu Gaudreauovi. Jeho střela byla sražena mimo branku.

34:57
    Nyní jsme viděli velký nápor hostí! Po ráně Blakea Colemana z pravé strany z Wedgewooda vypadl puk do brankoviště, ale nikdo z hostí ho nedokázal posunout do odkryté branky. Poté ještě pálil od modré čáry Noah Hanifin a brankář New Jersey tentokrát schoval kotouč ve výstroji. Reklamní pauza.

35:43
    Z mezikruží nyní střílel Trevor Lewis. Wedgewood byl opět na místě.

36:27
    Pokud by domácí snížili na rozdíl dvou branek, mohlo by to být ještě zajímavé. Naopak, další gól Calgary by už zápas asi rozhodl.

36:55
    Puk se dotkl ochranné sítě za brankou Calgary a rozhodčí proto přerušili hru. Vhazuje se před Vladařem.

37:00
    Další přerušení po zablokované střele domácího obránce Ty Smithe.

37:57
    Střela Ty Smithe od levého mantinelu skončila v moci Dana Vladaře. Domácí získali další buly v útočném pásmu.

38:04
    Domácím bylo nyní odpískáno postavení mimo hru.

38:49
    Domácí gólman Scott Wedgewood měl za brankou velké problémy s dotírajícím Eliasem Lindholmem. Nakonec to i s trochou štěstí zvládl.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:53
    Hosté drželi kotouč v rohu útočného pásma, což jim v tuto chvíli bohatě stačilo.

40:00

Ve druhé třetině padl jediný gól. Ve 28. minutě ho vstřelil domácí Pavel Zacha, jemuž k němu nechtěně hodně pomohl jeho krajan Dan Vladař, jenž dnes hájí svatyni Calgary. Ten totiž zpoza branky namazal kotouč právě Zachovi, který trefoval odkrytou klec. Devils tak o jeden gól snížili hrozivé manko, po čtyřiceti minutách prohrávají 1:4.

40:55
    Ty Smith minul od modré čáry branku Calgary. Odražený puk získali hosté a poslali ho na icing.

41:32
    Damon Severson se uvolnil stahovačkou na pravé straně útočného pásma. Jeho střela však byla zablokována obranou Calgary.

41:42
    Pokus Jegora Šarangoviče skončil v lapačce Vladaře, který přerušil hru.

41:58
    Jesper Bratt se pokusil zaskočit Vladaře po rychlém objetí branky. Vladař však k tyčce natlačil pravý beton a nenechal se překonat.

42:28
    Poprvé ve třetí třetině musel zasahovat Scott Wedgewood. Ten si sáhl lapačkou pro střelu Juusa Välimäkiho z levé strany.

42:46
    Michael McLeod se dostal před brankou k bekhendovému zakončení. Vladař ale nemusel zasahovat, pomohla mu obrana.

43:28
    Jegor Šarangovič to zkusil z pravé strany útočného pásma. Vladař zakročil ramenem a domácím byla následně pískána přihrávka rukou.

43:40
    Domácí hráči zřejmě dostali o přestávce za úkol střílet z každé pozice. Damon Severson od modré čáry branku minul.

43:54
    Pokus Frédérika Gauthiera skončil pro změnu u Vladaře.

44:06
    Ránu Jespera Bratta vyrazil Vladař před sebe. Gólman hostí pak stačil betonem odkopnout puk do bezpečí před Andreasem Johnssonem!

44:55
    Střely na branku ve 3. třetině – 8:1

45:54
    Z pravé strany se snažil natlačit do zakončení Jesper Bratt, ovšem to mu neumožnil obránce Välimäki.

46:39
    Damon Severson z pravé strany minul vzdálenější tyčku hostující branky. Devils mají výhodu, rozhodčí signalizuje vyloučení v týmu Calgary!

47:04
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Erik Gudbranson – 2 min., nedovolené bránění).

47:16
    Hosté vyhodili.

47:35
    Välimäki odpálil puk přímo na domácí branku a další snaha Devils tak začíná od brankáře Wedgewooda.

48:13
    Domácím se přesilovka zatím vůbec nedaří. Nemohou se usadit v útočném pásmu.

48:37
    Mangiapane v oslabení naopak projel až před Wedgewooda, který musel zasahovat!

49:05
    Hosté v plném počtu. Tuhle přesilovku Ďáblové zahodili.

49:27
    Matthew Tkachuk se natlačil před branku, ale nepřekonal Wedgewooda, který natáhl pravý beton! Další zákrok si pak domácí brankář připsal proti ráně Olivera Kylingtona od modré čáry.

50:03
    Vstupujeme už do posledních deseti minut normální hrací doby. Flames stále drží tříbrankový náskok.

50:23
    Dvě minuty za vysokou hůl dostává domácí Mason Geertsen. Po reklamní přestávce přijde na řadu přesilová hra Calgary.

50:59
    Johnny Gaudreau zkusil překvapit Wedgewooda z hodně ostrého úhlu. Domácí brankář si to pohlídal a následně puk přikryl.

51:18
    O osudu zápasu je s největší pravděpodobností rozhodnuto! Sean Monahan vybojoval v rohu kluziště puk a našel křížným pasem zcela volného MATTHEWA TKACHUKA, který měl před Wedgewoodem hodně času a zamířil mezi jeho betony – 1:5. Asistence: Sean Monahan a Elias Lindholm.
    51:18 Matthew TKACHUK - 1:5

51:51
    Pozor, domácí rychle snižují na 2:5! Vladař nejprve vyrazil maskou Mercerovu střelu z pravého kruhu. Následně zdviženou rukou signalizoval, že chce, aby rozhodčí přerušili hru, což se ale nestalo. O chvíli později tak Andreas Johnsson poslal do samostatného úniku právě DAWSONA MERCERA, který přesnou střelou gólmana Calgary překonal. Vladař si hned poté strhl masku z hlavy a vyjel rozhodčím vynadat, ovšem na platnosti gólu to už nic nezmění. Asistence. Andreass Johnsson a Dougie Hamilton.
    51:51 Dawson MERCER - 2:5

53:25
    Za hrubost jsou vyloučeni domácí Smith a hostující Tkachuk. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

54:35
    Hosté si to ve hře 4 na 4 zatím hlídají. Důležité pro ně je především nepustit soupeře do šancí.

55:06
    Do solidní střelecké pozice se nakonec dostal Damon Severson, ale vše vyřešila Vladařova lapačka. Poslední reklamní přestávka...

55:26
    Oba týmy jsou v plném počtu.

55:58
    Vladař si připsal úspěšný zákrok proti střele Jegora Šarangoviče. Domácím se krátí čas na nějakou dramatizaci duelu.

56:20
    Vladař nyní výtečně zareagoval na ránu Dawsona Mercera z mezikruží a udržel hostům třígólový náskok!

56:26
    Branka Devils je již prázdná!

56:30
    Andreas Johnsson shodil rukavice a chtěl se poprat s Juusem Välimäkim, což nedovolili rozhodčí. Oba hráči každopádně míří na trestnou lavici. Na straně hostí svítí trest navíc a to znamená přesilovku pro Devils!

57:01
    Domácí si vyžádali time-out a přesilovku vylepšili ještě o hru bez brankáře! To se jim vyplatilo. Po ráně Hamiltona od modré čáry se dostali k dorážkám Dawson Mercer a PAVEL ZACHA. Byl to právě druhý jmenovaný, jenž kotouč dopravil za brankovou čáru a ještě vykřesal domácím naději – 3:5. Asistence. Dawson Mercer a Dougie Hamilton.
    57:01 Pavel ZACHA - 3:5

57:40
    Domácí opět hrají bez brankáře!

58:29
    Blake Coleman ve snaze trefit prázdnou domácí branku zahrál na icing. Vhazovat se bude před Vladařem.

58:36
    Hamilton tentokrát vyhodil s citem a domácí musejí hrát.

58:49
    Devils se dopustili postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

59:11
    Blake Coleman tentokrát jen těsně minul prázdnou branku soupeře!

59:40
    Domácí jsou s pukem ve středním pásmu. Tohle už srovnat nestihnou!

Hokejisté New Jersey doplatili na tragickou první třetinu, kterou prohráli 0:4 a celkově Calgary podlehli 3:5. Devils se od druhé části začali zvedat, ovšem k obratu jim nepomohly ani dvě trefy Pavla Zachy. Český útočník nejprve v prostřední dvacetiminutovce otevřel střelecký účet svého týmu, když potrestal špatnou rozehrávku krajana v hostující brance Daniela Vladaře. Další góly pak padaly až ve třetí části. V 52. minutě nejprve využil přesilovku Matthew Tkachuk a zdálo se, že je definitivně rozhodnuto. Domácí ale rychle snížili zásluhou Dawsona Mercera a tři minuty před koncem jim v přesilovce a hře bez brankáře vykřesal naději zásahem na 3:5 Pavel Zacha. Na víc už ale Ďáblové neměli a Flames si tak do tabulky připisují další dva body.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 30:29 (4:10, 9:12, 17:7)

3. Pavel Zacha (NJD) 2+0

To už je z mé strany vše. Mějte se fajn a někdy zase na počtenou! (03:57:34)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 28. Zacha, 52. Mercer (A. Johnsson, D. Hamilton), 58. Zacha (Mercer, D. Hamilton) – 7. Lucic (Gudbranson, Kylington), 11. Mangiapane, 13. E. Lindholm (R. Andersson, J. Gaudreau), 13. Mangiapane (D. Dubé), 52. M. Tkachuk (Monahan, E. Lindholm)

New Jersey Devils: Daws (13. Wedgewood) – D. Hamilton (A), Ty Smith, Severson (A), Graves, P. K. Subban, Siegenthaler – Šarangovič, N. Hischier (C), Kuokkanen – Tatar, Mercer, Zacha – Bratt, M. McLeod, A. Johnsson – Vesey, F. Gauthier, Geertsen.

Rozhodčí: South, Rooney – Murray, Knorr

Diváci: 10 631