New Jersey – Calgary 3:5 (kon.) | Pittsburgh – Tampa 1:5 (kon.) | Colorado – Vegas 1:3 (kon.)
Nashville – San Jose 3:1 (kon.) | Anaheim – Winnipeg 3:4 (kon.) | Seattle – Montreal 5:1 (kon.)
Vancouver – Minnesota 2:3 (kon.)
Colorado Avalanche
1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Vegas Golden Knights
Středa 27.10.2021, 02:08 • Ball Arena, Denver • NHL

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (04:53:35)

Utkání přihlíželo 17 724 diváků.

Hokejisté Vegas Golden Knights přerušili sérii čtyř porážek v řadě, v Denveru porazili Colorado výsledkem 3:1.

Hosté zadělali na vítězství už v první třetině, kdy se prosadili Chandler Stephenson a William Karlsson. Čisté konto Lehnera prolomil až ve 40. minutě Cale Makar, každopádně tímto momentem vrátil Avalanche do hry o body. Golden Knights měli v úvodu závěrečného dějství velkou šanci navýšit skóre ve tříminutové přesilovce poté, co ještě ve druhé části dostal trest ve hře Jack Johnson, ale neuspěli. Každopádně nemuseli smutnit, protože vítězství pojistili při powerplay soupeře, do prázdné brány poslal puk a na konečných 3:1 pro Vegas upravil Keegan Kolesar.

Svěřenci kouče DeBoera se díky vítězství posunuli v tabulce Západní konference na dvanácté místo před dnešního soupeře. Tabulkově to zatím vůbec nevypadá, že jsme sledovali bitvu dvou týmů, které loni patřili k nejlépe bodujícím v celé soutěži.

59:30 Keegan KOLESAR - 1:3

59:30
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Je rozhodnuto! Dva hráči domácích upadli a Shephenson vyslal po levém mantinelu dopředu Dadonova. Ruský forvard se zachoval nesobecky a před prázdnou bránu věnoval gól KEEGANU KOLESAROVI. Asistence: Jevgenij Dadonov a Chandler Stephenson.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:49
    Nathan MacKinnon mohl střílet, ale ještě volil nahrávku na Landeskoga, tomu zabránil v zakončení pozorný Nicolas Hague.

58:05
    Domácí získali pevné postavení v útočné třetině, což bylo znamení pro Kuempera k opuštění brány. Colorado zkouší powerplay!

57:44
    Robin Lehner si nebyl vůbec jistý, kam kotouč vyrazil. Zůstal sedět na brankové čáře a mohl si oddechnout, volnou černou gumu sebral za bránou spoluhráč Pietrangelo.

57:13
    Makarovo nahození protečoval Logan O'Connor do útočného pásma, takže nemohla být řeč o icingu. Colorado získalo útočnou třetinu.

56:47
    Napadat rozehrávku Byrama se vydal Jonathan Marchessault. Beka pod tlak nedostal, pomohl si nahrávkou Makarovi. Hra v středním pásmu.

56:20
    Od modré čáry nebezpečně střílel Ryan Murray. Robin Lehner toho moc neviděl, ale měl štěstí, puk proletěl nad horní tyčkou.

55:32
    A znovu Cale Makar. Zůstal v levém kruhu, kam dostal nahrávku, i v tomto případě mířil o poměrně velký kus mimo tři tyče.

55:16
    Mikko Rantanen na sebe navázal dva protihráče, před bránou pak hledal MacKinnona. I on byl dobře pokrytý, ale v levém kruhu zůstal volný Cale Makar, ten v těžké pozici netrefil odkrytou část brány.

54:53
    Ve třetí třetině se tolik nepřerušuje, což vyhovuje spíše hostům. Ti udržují těsný jednobrankový náskok, byť nejsou lepším týmem.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 40. Makar (MacKinnon, Byram) – 2. Stephenson (McNabb, Miromanov), 10. R. Smith, 60. Kolesar (Dadonov, Stephenson)

Colorado Avalanche: Kuemper (J. Johansson) – Makar, Byram, E. Johnson, J. Johnson, R. Murray, MacDermid – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Compher, Kadri, Burakovsky – L. O'Connor, Jost, Ranta – M. Kaut, Jayson Megna, Helm.
    Vegas Golden Knights: Lehner (Brossoit) – Pietrangelo (A), Hague, Coghlan, Theodore, Miromanov, McNabb – R. Smith (A), W. Karlsson (A), Marchessault – Janmark, Stephenson, Krebs – Kolesar, N. Roy, Dadonov – B. Howden, Leschyshyn, W. Carrier.

Rozhodčí: Morton, Chmielewski – Johnson, Gibbons

Diváci: 17 724