Val. Meziříčí – Kopřivnice 6:1 (kon.) | SHK Hodonín – Kometa Brno B 5:3 (kon.) | Vel. Meziříčí – Žďár n/S 2:4 (kon.)
Děčín – Letňany 2:6 (kon.) | Mostečtí Lvi – Bílina 8:4 (kon.) | Nová Paka – Hronov 2:5 (kon.)
Dvůr Králové n. L. – Jablonec n/N 6:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Písek 5:4 (kon.) | Opava – Nový Jičín 4:1 (kon.)
Příbram – Tábor 4:3 (3:0 po s.n.) | Řisuty – Klatovy 4:5 (kon.)
po s.n. (3:0)
HC Baník Příbram
4:3 (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)
HC Tábor
Středa 27.10.2021, 18:30 • ZS Příbram • 2. liga skupina Jih (ČR) • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30 a budeme z něj přinášet změny stavu.

HC Příbram (3) se utká ve velmi zajímavém duelu s vedoucím Hockey Clubem Tábor (1). Oba soupeře dělí v tabulce pouze dva body.

Vzájemné utkání:

Hockey Club Tábor – HC Příbram 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Branky: 47. Havelka, 52. Šulek – 19. a 31. Tlačil, 25. Josefus.

Hockey Club Tábor hraje v naprosté v pohodě, zvítězil již šestkrát v řadě za sebou (Kobru Praha porazil až na samostatné nájezdy).V posledním utkání rozdrtil oslabeného soupeře z Chebu vysoko 9:2

Kanadské bodování:

1. Jakub MATUŠÍK 20 (7+13)
    2. Lukáš ENDÁL 18 (9+9)
    3. Ondřej ŠULEK 15 (5+10)
    4. Dominik HAVELKA 14 (4+10)
    5. Vladimír ŠKODA 13 (3+10)

HC Příbram po třech ztrátach po sobě prohry v prodloužení (H. Brod, Cheb, Klatovy) dvakrát po sobě naplno zabral a zvítězil nad Pískem 4:1 a 6:2 nad Řisuty.

1. Petr JOSEFUS 18 (3+15)
    2. Miroslav ROHLÍK 16 (5+11)
    3. Jan TLAČIL 11 (9+2)
    4. Radek JELÍNEK 10 (6+4)
    5. Robin MALÝ 9 (4+5)

HC Příbram: Šorf (Jiroušek) – Malý, Saňa, Hlaváček, Straka, Jelínek, Kutlák, Zdeněk – Kolouch, Káník, Kraus, Josefus (C), Rohlík (A), Pinkas, Tlačil, Panan (A), Sirotek, Seniov, Furch, Chlouba. Trenér: Marek.

Hockey Club Tábor: Dvořák (Kolář) – Havelka, Pařízek, Hajič, Černý (A), Radoš, Kříž, Mazanec – Matušík, Prášek, Hasman, Škoda (C), Chocholoušek, Dančišin, Šulek, Zayml, Endál, Seidl (A). Trenér. Györi.

Rozhodčí: Šperl – Gregar, Hradil.

00:01

00:30
    Josefus si najel mezi kruhy. Jeho pokus Dvořák vyráží do rohu.

01:01
    Domácí v úvodu kontrolují puk. Tábor má zatím problém přejít přes střední pásmo.

01:32
    Kutlák se marně natahoval po puku. Zakázané uvolnění domácích.

02:13
    Rázem se hraje před Šorfem a domácí gólman musí být pozorný.

02:45
    Táborští teď rozvážně kombinují za vlastní brankou. Vyčkávají na ideální moment vyrazit kupředu.

03:30
    Březina vyrážel kupředu. Straka si ho však pohlídal a připravil o kotouč.

04:48
    Další zakázané uvolnění domácích.

05:45
    Špatná rozehrávka domácích vyústila nakonec ve střelu z pravé strany. Šorf včas vytáhl lapačku.

06:11
    Josefus krosem přes útočné pásmu hledal Tlačila, ten byl ale tísněn a puk skončil v rohu.

06:45
    V další akci se opět objevili útočníci elitní formace v přečíslení a situace dopadla stejně. Tlačilovi tentokrát chyběl kousek, aby usměrnil puk do brány.

07:43
    Vyloučení v týmu HC Příbram (Kolouch – 2 min., hákování).

08:25
    Nepříjemný pokus Černého vyrazil před Šorcha. K puku se ale pak nikdo nedostal a tak skončil v relativně klidném prostředí.

09:21
    Chlouba se vydal dopředu. Jeho pokus skončil sražen v ochranné síti.

09:43
    Kolouch je na ledě. Hraje se v pěti na obou stranách.

10:08
    Právě Kolouch dostal těžký pas přes celé kluziště. Musel pouze protečovat do útočného pásma.

10:25
    Na druhé straně musel zasahovat Šorf a bude se vhazovat po jeho pravé straně.

10:52
    Zayml pálil nebezpečně z mezikruží. Jeho pokus zamířil do zadního mantinelu.

12:11
    Příbram právě vstřelila branku!
    Domácí se usadili na delší dobu v útočném pásmu a vznikl z toho vedoucí gól. Josefus nahazoval od mantinelu a ONDŘEJ PANNA dokázal tečovat kotouč mimo dosah Dvořáka. Asistence: Petr Josefus, Zdeněk Kutlák.

13:14
    Příbramští ožili a hraje se opět před gólmanem Tábora.

13:25
    Dvořák musí hodně držet hosty v posledních vteřinách. Naposled na poslední chvíli zalehl kotouč před dotírajícími soupeři.

14:23
    Panna opět v akci. Na červené čáře sklepl puk pro MIROSLAVA ROHLÍKA, který si počínal mazácky. Obránce poslal mimo hru a následně střelou k bližší tyči překonal Dvořáka. Asistence: Ondřej Panna.

15:53
    Na ledu přibývá střetů zejména u mantinelu.

16:17
    Na domácích je rázem vidět lehkost, co se týče kombinace a pokouší se o rozehru na jeden dotek.

16:39
    Vyloučení v týmu HC Příbram (Pinkas – 2 min.).

17:00
    Za Šorfem se ozvala tyč!

17:14
    Tentokrát příbramský gólman chytá puk do lapačky.

17:40
    Nahození od Černého tentokrát skončilo na cloně před ním.

18:10
    Další pokus vyráží Šorf.

18:22
    Domácí gólman tentokrát podržel touš a jeho spoluhráči mohou jít střídat.

18:39
    Příbram je kompletní.

19:01
    Poslední minuta úvodní části.

19:30
    Tlačil se tlačil do akce, vzápětí dostal stopku od Mazance.

20:00

V uplynulých dvaceti minutách byl hodně určující první branka z hole Panny. Do té doby se hrál vyrovnaný hokej na obě strany a oba celky ukázaly, proč jsou v tabulce vysoko. Nicméně po první brance Příbram přeci jen ožila, krásnou akcí se prezentoval Rohlík a zvýšil na 2:0. Prostřední dějství započne v 19:14.

20:01

20:23
    Zakázané uvolnění Příbrami.

20:41
    Tentokrát zastavuje Příbramské postavení mimo hru.

21:28
    Domácí posílají puk přes všechny čáry. Hosté musí ale hrát, o další zakázané uvolnění se nejedná.

22:02
    Šorf raději teď podržel puk. Oba týmy střídají.

22:31
    Sirotek s Furchem vybojovali u mantinelu kotouč a Dvořák musel zasahovat.

22:47
    Hra se opět stěhuje před gólmana Tábora. Jeho spoluhráči vyhodili kotouč přes všechny čáry.

23:26
    Josefus zkoušel překvapit Dvořáka z úhlu. Gólman hostů byl pozorný.

24:08
    Dvořák riskantně rozehrál a hrozilo nebezpečí. Domácí si však přihráli rukou a musí opustit útočné pásmo.

24:34
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Kříž – 2 min., podrážení).

24:48
    Jako první musel ovšem zasahovat Šorf.

25:30
    Příbram se sama vyhnala z pásma.

25:45
    Josefus se zjevil sám před Dvořákem, na poslední chvíli mu ale ve střelbě zamezili obránci Tábora.

Tábor právě vstřelil branku!
    Z ničeho nic přichází snížení. MARTIN MAZANEC dostal puk mezi kruhy a propálil Šorfa. Asistence: Ondřej Šulek, Radek Seidl.

28:27
    Šorf musel předvádět další zákrok. Tábor má nyní více ze hry a vynutil si vyloučení.

28:39
    Vyloučení v týmu HC Příbram (Jelínek – 2 min., hákování).

28:55
    Domácí posílají puk alespoň do středního pásma.

29:40
    Šorf zatím může být v klidu. Tábor hraje bez střelby.

30:06
    Navíc de dokázal osvobodit.

30:23
    Hosté hrají velmi špatnou přesilovku. Čas se jim navíc krátí.

30:39
    Jelínek se vrací na led.

30:51
    Hned se zapojil do akce tří proti dvěma. Těžil z toho ale Tábor a za Šorfem se ozvala tyčka, která ohlušila celý zimní stadion.

31:28
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Zayml – 2 min., vysoká hůl).

32:10
    Panna se pokoušel před brankou tečovat, puk projel těsně kolem Dvořákovy brány.

32:45
    Domácí byli vyhnáni a dlouho jsou za vlastní brankou.

33:03
    Tábor opět vyhazuje puk přes všechny čáry.

33:28
    I tato přesilovka se dá zařadit mezi hůře sehrané.

34:01
    Kraus vystihl rozehrávku hostů, sám pak přihrál ještě hůř a vyřešit problém musel až Šorf.

35:11
    Hosté se dostali do slibné pozice, domácí obrana je ale zpacifikovala a Šorf následně ukryl puk.

35:30
    Kříž dostal nabito, trefil připraveného domácího gólmana.

36:44
    Jeden z domácích zůstal po střetu u mantinelu ležet dlouho na ledě. Vypadá ale, že bude v pořádku a putuje na střídačku.

37:53
    Dvořák uklidňuje hru a volí raději vhazování po jeho pravici.

38:10
    Zakázané uvolnění Tábora.

38:33
    Nahození Tlačila proletělo jen útočným pásmem.

38:52
    Ofsajd Příbrami.

39:01
    Poslední minuta prostředního dějství.

40:00

První minuty po příchodu na led patřily hostům a po zásluze přišlo snížení. Příbram následně vyrovnala hru a s přehledem drží minimální náskok. Ani jednomu týmu nejdou tolik přesilovky. Nicméně je zaděláno na závěrečné drama ve třetí třetině. Poslední dvacetiminutovka začne ve 20:05.

40:01

40:21
    Zakázané uvolnění domácích.

40:49
    Jelínek zabojoval u mantinelu a Tábor musel nuceně přenechat kotouč.

41:38
    Od začátku se hraje u mantinelů. Velmi opatrný start závěrečného dějství.

41:55
    Icing i na straně hostů.

42:05
    Dvořák musí o chvíli později zasahovat.

42:40
    Zayml se dostal za domácí obranu a jel sám na Šorfa. V závěrečné fázi byl trošku zahákován a celkem po právu se po zakončení díval na rozhodčího Šperla, zda nebude následovat trestné střílení. Pokračuje se dál.

43:30
    Domácí gólman si připisuje další zákrok.

44:10
    Táboru vázne rozehrávka ve středním pásmu a Příbram lacino získává puky.

44:49
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Mazanec – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku).

45:14
    Příbramští zatím kombinují. Dvořák zasahovat nemusí.

45:40
    Hosté vyhazují kotouč do bezpečí.

46:14
    Přízemní pokus Tlačila našel pouze Dvořákovu rukavici.

46:50
    Jelínek hledal mezeru mezi betony Dvořáka, který je ale sklapl včas.

47:03
    Na druhé straně ukázal lapačku Šorf při akci Tábora dvou na jednoho.

47:20
    Znovu měl domácí gólman připravenou rukavici nad levým betonem. Hodně teď drží hubený náskok Příbrami.

47:36
    Nedáš, dostaneš! Otřepaná fráze platí i pro tento duel. Domácí ujeli v brejku a JAN TLAČIL přidává zřejmě klíčový gól celého utkání. Asistence: Jakub Káník.

49:32
    Šorf působí jistě a připisuje si další zákrok.

50:04
    Zakázané uvolnění domácího celku.

50:37
    Hosté se dočkali přeci jen druhého gólu, i když o trochu později, než chtěli Za Šorfa propadlo nenápadné nahození od TOMÁŠE HAJIČE. Asistence: Patrik Zayml.

52:09
    Hosté se dostali do presu a Příbram musí vyhazovat kotouče přes všechny čáry. Daří se jí to ale tím způsobem, že rozhodčí nechávají pokračovat ve hře.

52:42
    A za sebou mají Šorfa, který likviduje další střelku Tábora.

53:16
    S blížícím se závěrem základní hrací doby se ale otevírají okénka v obraně i o hostů a Dvořák teď podržel Tábor, když se roztáhl na ledě.

54:31
    Příbrami nyní stačí vyhazovat kotouče do středního pásma. Táboru se obtížně dostává do útočné třetiny.

55:16
    Šorf chytá další nahození od modré.

56:01
    Zakázané uvolnění hostů.

57:00
    Další minuta je pryč a Tábor se marně snaží dostat ke střele.

57:24
    Od Endála přišlo pouze nahození od modré, které s lehkostí zachytil Šorf.

57:54
    Šorf opět podržel raději další nahození od hostů. Jejich cíl byl jasný, vybojovat útočné pásmo.

58:01
    Poslední dvě minuty základní hrací doby.

59:22
    Hostům risk vyšel. Nahození Černého se odrazilo od hráčů před brankou, kde stál JOSEF HASMAN, který po ledě dostal puk do branky, když trefil mezeru mezi tyčkou a pravým betonem Šorfa. Asistence: Kamil Černý, Milan Dančišin.

60:00

Příbram poprvé v sezoně doma ztratí minimálně bod. Ještě deset minut před koncem vše nasvědčovalo k tomu, že si dojde pro další vítězství. Góly Hajiče a Hasmana ale rozhodly o tom, že se půjde do prodloužení.

60:01

60:13
    I ve druhé lize se hraje v nastavení po třech na obou stranách.

60:51
    Káník vystihl rozehrávku hostů. Puk mu ale ujel, a když poslal kotouč na střed, zamotal se mezi nohy jeho spoluhráče.

61:44
    Endál střílel přes beka, našel pouze rukavici Šorfa.

62:30
    Hasman mohl rozhodnout. V úniku zkusil blafák, narazil ale na Šorfův beton.

63:24
    Přečíslení dvou na jednoho v podání hostů skončilo mizerným krosem. Dopředu mohou jít vzápětí domácí.

63:42
    A vše musí řešit Dvořák, který raději přikryl kotouč.

64:07
    Havelka řešil unikajícího soupeře podražením a následovat bude trestné střílení.

64:07
    Káník zkoušel vyhnat Dvořáka z branky a bekhendem zakončit do odkryté klece. Na poslední chvíli mu ale ujel kotouč.

64:48
    Josefus mohl rozhodnout. Trefil však pouze Dvořáka do lapačky.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani pět minut navíc nepřineslo rozuzlení. Na řadu tak budou muset přijít nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    1:0
    Tlačil si udělal oblouk do levé strany a střelou nad lapačku posílá Příbram do vedení.

1. série
    1:0
    Šulek se pokusil o bekhendový blafák. Skončil na betonu Šorfa.

2. série
    2:0
    Josefus najížděl tentokrát zprava a stejně jako Tlačil překonal Dvořáka střelou na lapačku.