Bochum – Augsburg 2:2 (5:4 po pen.) | Dynamo Drážďany – St. Pauli 2:3 (po pr.) | Leverkusen – Karlsruher SC 1:2 (kon.)
Mannheim – Union Berlín 1:3 (po pr.) | Hannover – Düsseldorf 3:0 (kon.) | Mönchengladbach – Bayern 5:0 (kon.)
Regensburg – Rostock 3:3 (2:4 po pen.) | Stuttgart – Kolín nad Rýnem 0:2 (kon.)
SG Dynamo Drážďany
2:3 (0:0)
FC Sankt Pauli
Středa 27.10.2021, 18:30 • Rudolf Harbig Stadion, Drážďany • Německý pohár • 2. kolo

Dnešní utkání sledovalo 16 000 diváků. (21:08:43)

Z mé strany je to dnes již vše. Bylo mi neskutečnou ctí vás utkáním provázet a někdy příště se budu těšit u německého fotbalu na počtenou!

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 5:4. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:16.

Neskutečný zápas nakonec končí v prodloužení a po výhře 3:2 se raduje Sankt Pauli. Jako klíčový moment dnešního derby se ukázala branka Christophera Buchtmanna ze 101. minuty po kombinaci napříč celým vápnem. Dynamo sice mělo ve druhém prodloužení extrémní tlak a St. Pauli přežilo několik nepříjemných závarů, nakonec se ale může radovat a těšit se na dalšího soupeře v osmifinále.

120+3

120+2
    Jenže Seo v tlačenici u míče neuspěl a míč má v rukách Smarsch. Tohle je pro Hamburské už velmi blízko.

120+2
    Zhruba posledních 40 sekund zbývá odehrát z tohoto trháku. Dynamo se dostalo rychle na půlku a má vhazování na úrovni hranice vápna.

120+1
    St. Pauli závěr souboje zvládá takticky dobře. Hraje to co nejdále od branky a Dynamo už to má extrémně složité.

120+1
    Ještě dvě minuty se budou nastavovat!

120
    Ale v kombinaci přišla pro domácí komplikace. Přihrávka na pravou stranu pro Schrötera byla moc dlouhá a šla do autu.

120
    Poslední minuta hrací doby, další případné nastavení je v gesci rozhodčího. Osobně očekávám minutu až dvě navrch.

119
    Dynamu už moc času opravdu nezbývá. Sankt Pauli je pod extrémním tlakem, ale každou další sekundou je postupu blíže.

118
    Tohle je neskutečný fotbal a Mörschel mohl dotáhnout tenhle zápas do penalt! Ve vzduchu si na centr na malém vápně naskočil nejvýše a hlavičkoval, z výborné pozice to ale šlo těsně nad!

117
    Buchtmann skluzem přebrousil Mörschela a na to konto se spustila strkanice, ve které byl hodně aktivní i Daferner. Rozhodčí tak trestá jak Buchtmanna za faul, tak i Dafernera za agresivitu.

116
    Paqarada vytáhl míč co nejdále od vlastní branky a dostal se až za půlku. Sice to nemělo víceméně žádnou známku nebezpečí, efekt ale výborný.

115
    Stadionem to jenom zahučelo, k Löweovi se snášel nakopnutý míč a domácí kapitán jej vzal z jedničky na branku, jeden z blokujících obránců ale nepřipustil žádné srovnání.

114
    Střídání v týmu FC Sankt Pauli: ze hřiště odchází Hartel, přichází Lawrence.

112
    Navíc spáchali z přemíry snahy domácí útočný faul a Seo dostává žlutou kartu, celkově je to šestá karta v dnešním zápase.

Tomáš Kalas

Branky: 66. Daferner, 74. Ziereis (vla.) – 64. Paqarada, 72. Dittgen, 101. Buchtmann

Karty:   45+2. Löwe (DRE), 61. Mörschel (DRE), 112. Seo (DRE), 117. Daferner (DRE) – 45+2. Kyereh (SNP), 82. Zander (SNP), 105+1. Dzwigala (SNP), 117. Buchtmann (SNP)

SG Dynamo Drážďany: Broll – Becker (77. Sollbauer), Akoto (109. Diawusie), Aidonis, Löwe – Herrmann (62. Kade), Will – Schröter, Mörschel, Königsdörffer (62. Seo) – Sohm (62. Daferner)
    Náhradníci: Mitrjuškin – Giorbelidze, Sollbauer, Diawusie, Kade, Seo, Stark, Daferner, Hosiner

FC Sankt Pauli: Smarsch – Zander (84. Dzwigala), Medic, Zierels, Paqarada – Aremu (46. Benatelli) – Irvine, Hartel (114. Lawrence) – Burgstaller, Kyereh (67. Buchtmann), Dittgen (96. Amenyido)
    Náhradníci: Vasilj – Dzwigala, Lawrence, Ritzka, Becker, Benatelli, Buchtmann, Amenyido, Makienok

Rozhodčí: Waschitzki – Speckner, Gschwendtner

Diváci: 16 000