Florida – Boston 4:1 (kon.) | Washington – Detroit 2:3 (po pr.) | Chicago – Toronto 2:3 (po pr.)
Dallas – Vegas 2:3 (po pr.) | Edmonton – Philadelphia 3:5 (kon.)
Florida Panthers
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Boston Bruins
Čtvrtek 28.10.2021, 01:00 • FLA Live Arena, Sunrise • NHL

Z tohoto zápasu je to vše. Děkujeme za pozornost a u NHL zase brzy na viděnou. (03:54:37)

Hity – 34:37

Hokejisté Floridy udrželi svou letošní neporazitelnost a vyhráli i sedmé střetnutí nového ročníku NHL, když přehráli na svém ledě 4:1 Boston. Bruins vstoupili do zápasu lépe a šli v 11. minutě do vedení. Coyleovu přihrávku zpoza branky si bruslí nešťastně srazil do vlastní klece Tippett. O necelé čtyři minuty si sjel Marchment ze střídačky pro Reinhartovu přihrávku z rohu a křižnou ranou k levé tyči srovnal na 1:1. Obrat dokonali Panteři ve druhém dějství, které vyhráli na střely 14:2. Po přihrávce z rohu skóroval z podřepu před brankovištěm Luostarinen. Na další gól se čekalo až do 53. minuty, kdy rostoucí převahu Floridy zužitkoval Duclair. Krásné sólo útočným pásmem zakončil zasunutím kotouče podél brankářova betonu. Na konečných 4:1 zvyšoval v závěrečných vteřinách Tippett, jenž mířil ze středního pásma do odkryté branky.

59:35 Owen TIPPETT - 4:1

59:35
    Florida právě vstřelila branku!
    Hotovo! OWEN TIPPETT nasměroval puk ze středního pásma do opuštěné branky. Florida letos vyhraje i posedmé! Asistence: Jonathan Huberdeau a Gustav Forsling.

59:10
    Florida zavezla kotouč až do útočného pásma. Úspěšná střela do odkryté klece z toho nebyla, čas ale rychle kvapí.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:26
    Charlie McAvoy pálil od modré čáry. Jeho ránu vyrazil Sergej Bobrovskij před sebe. Následovala obrovská a nepřehledná skrumáž, ruský brankář ale prostor mezi tyčemi uhájil, když zastavil v krátkém sledu snad čtyři až pět pokusů o dorážku.

57:40
    Bostonu se nedaří na delší dobu dostat do útočné třetiny. Florida výborně bruslí a neustále nabourává hostující kombinaci.

57:19
    Florida vyhodila kotouč na zakázané uvolnění. Vhazuje se po pravici Sergeje Bobrovského.

56:53
    Linus Ullmark je na střídačce. Boston zkouší štěstí v šesti hráčích bez brankáře!

56:34
    Frank Vatrano mířil z vrcholku pravého kruhu mimo tři tyče. Posléze vyhrál Joe Thornton souboj v rohu kluziště a nabil na střed. Linus Ullmark musel vyrážet.

55:48
    Linus Ullmark zpacifikoval daleké nahození a bleskově rozehrál. Dá se očekávat, že Švéd co nevidět branku opustí.

54:39
    David Pastrňák se prodral s kotoučem do útočné třetiny. Poté přihrával nalevo, kde ale nikdo ze spoluhráčů nebyl.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 15. Marchment (S. Reinhart, Forsling), 23. Luostarinen (S. Reinhart, Forsling), 53. Duclair (Ekblad, Barkov), 60. Tippett (Huberdeau, Forsling) – 11. Coyle (Studnicka)

Florida Panthers: Bobrovskij (S. Knight) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Connauton – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tippett, S. Bennett, Huberdeau (A) – S. Reinhart, Luostarinen, Marchment – Hörnqvist, J. Thornton, Vatrano.
    Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, M. Reilly, Clifton, Forbort – Pastrňák, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Coyle, Studnicka, T. Hall – Kuhlman, Haula, DeBrusk – Lazar, T. Nosek, Frederic.

Rozhodčí: L'Ecuyer, StPierre – Marquis, Pancich

Diváci: 12306