Florida – Boston 4:1 (kon.) | Washington – Detroit 2:3 (po pr.) | Chicago – Toronto 2:3 (po pr.)
Dallas – Vegas 2:3 (po pr.) | Edmonton – Philadelphia 3:5 (kon.)
Washington Capitals
2:3 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Detroit Red Wings
Čtvrtek 28.10.2021, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

To je pro dnešek ode mě vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou. (03:50:49)

Česká a slovenská stopa
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 18:37

Bodyčky: 10– 12.

Je za námi dnešní duel mezi Washingtonem a Detroitem. Z vítězství se nakonec radují Red Wings, kteří nejprve zvládli ve třetí části srovnat stav, v prodloužení poté rozhodl přesnou ranou kapitán Dylan Larkin. Pro Detroit jde o druhé vítězství v řadě, díky kterému poskočil v tabulce Východní konference na páté místo, což je skvělý start sezony pro podceňované družstvo. Na dnešní vítězství budou chtít svěřenci trenéra Blashilla navázat za dva dny, kdy budou hostit zatím stoprocentní Floridu. Pro Detroit je dnešní vítězství cennější o to víc, že dokázali Capitals udolat poprvé od roku 2018!

Washington naopak nenavázal na vítězství s Ottawou a potřetí v sezoně padl na domácím ledě. Šanci na reparát budou mít Caps v noci na sobotu, kdy přivítají trápící se Arizonu.

61:37 Dylan LARKIN - 2:3

61:37
    Detroit právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen utkání rozhoduje hostující kapitán! Lucas Raymond zavezl kotouč do pásma, předložil ho DYLANU LARKINOVI, který přesnou střelou přisuzuje vítězství hostům! Asistence: Lucas Raymond a Moritz Seider.

61:07
    Raymond hledal Larkina v zajímavé šanci, Jensen do jeho přihrávky strčil hůl a nedovolil hostujícímu kapitánovi rozhodnout.

60:13
    Střelu Ovečkina raději Greiss podrží, vhazovat se bude po jeho pravici.

60:01
    Prodloužení zahajují s pukem na holi domácí.

60:01

Ve třetí třetině padla jedna branka. Postarali se o ní hosté, konkrétně Robby Fabbri, který svojí druhou trefou v sezoně srovnal stav dnešního duelu. Žádná další branka už nepřišla, a tak nás čeká prodloužení!

60:00

59:59
    Vaněček chytá poslední střelu třetí části. Půjdeme do prodloužení.

59:43
    Kuzněcov se natlačil do brankoviště, za Greisse puk zasunout nedokázal.

59:32
    Puk je na střídačce Red Wings, vhazovat se bude před Greissem.

59:07
    Rasmussena rána byla zblokovaná domácí obranou.

58:29
    Po nájezdu Shearyho poskakoval kotouč před Greissem, vše vyřešil Hronek, který dostává kotouč do bezpečí.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Dočkáme se branky?

Adam Černý

Branky a nahrávky: 20. Ovečkin (Eller, Mantha), 24. Kuzněcov (Sheary, Oshie) – 30. Erne (Hronek, Naměstnikov), 43. Fabbri (Erne, P. Suter), 62. Dylan Larkin (L. Raymond, Seider)

Washington Capitals: Vaněček (Samsonov) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, T. van Riemsdyk – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie (A), McMichael, Mantha – Hathaway, Eller, Hagelin – H. Lapierre, Sheary, N. Dowd.
    Detroit Red Wings: Greiss (Nedeljkovic) – Seider, DeKeyser (A), Leddy, Hronek, Stecher, M. Staal (A) – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Bertuzzi – Zadina, P. Suter, Fabbri – Erne, M. Rasmussen, Naměstnikov – Stephens, Gagner, Givani Smith.

Rozhodčí: Bladina, Charrin – MacPherson, Smith

Diváci: 18 573