Florida – Boston 4:1 (kon.) | Washington – Detroit 2:3 (po pr.) | Chicago – Toronto 2:3 (po pr.)
Dallas – Vegas 2:3 (po pr.) | Edmonton – Philadelphia 3:5 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:3 (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Toronto Maple Leafs
Čtvrtek 28.10.2021, 01:30 • United Center, Chicago • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (04:27:05)

1. William Nylander (TOR)
    1+0
    2. Alex DeBrincat (CHI) 1+0
    3. Jack Campbell (TOR) 27 zák., 2 góly, 93,1%.

Česká a slovenská stopa
    Dominik Kubalík (CHI)
    – 0+0, 0 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:47
    Ondřej Kaše (TOR) – 0+1, +1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 9:53
    David Kämpf (TOR) – 1+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 12:26.

Kevin Lankinen (CHI)
    – 37 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,5%, odchytal 61:58
    Jack Campbell (TOR) – 27 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1%, odchytal 61:58.

Statistiky
    Střely na branku: 29 – 40 (11:10, 9:10, 7:17, 2:3)
    Zablokované střely soupeře: 23 – 6
    Trestné minuty: 8 – 8
    Využité přesilové hry: 1/3 – 0/3
    Vyhraná vhazování: 42 % – 58 %
    Bodyčky: 28 – 32.

Vzhledem ke ztracenému vedení bude jeden bod pro Chicago asi slabou útěchou. Společně s Arizonou zůstává bez jediné výhry. Naopak Toronto předvedlo pěkný obrat, který jeho hráčům psychicky určitě pomůže do příštích zápasů.

Chicago si v prvním dějství vybudovalo dvougólový náskok. Po trefách Dacha a DeBricata ale bylo stále více pasivní a sázelo výhradně na protiútoky. Tlak Toronta sílil hlavně ve třetí části, kdy po trefě Tavarese z 27. minuty ztrácelo už pouze jeden gól. No a ten padl v čase 52:31 z hokejky bývalého "jestřába" Davida Kämpfa. Stav 2:2 se do konce základní hrací doby nezměnil. Za necelé dvě minuty prodloužení rozhodl o obratu Maple Leafs únik hostujícího Williama Nylandera.

61:58 William NYLANDER - 2:3

61:58
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Kanadský tým pátý zápas v řadě neprohraje! Rána Setha Jonese proletěla těsně vedle Campbellovy pravé tyče. Odraz puku od hrazení hrál hostům do karet. Matthews ho posunul na WILLIAMA NYLANDERA a ten se v úniku trefil mezi Lankinenovy rozevírající se nohy. Asistence: Auston Matthews.

61:46
    Za masivní podpory fanoušků propadl Seth Jones, který hodně děkuje Lankinenovi za to, jak v protiútoku Matthewse krásně chytil Tavaresovu střelu z jedné do lapačky.

60:58
    Marnerovi se postupně otevíral prostor na ose. Lankinen jeho švih propustil, ale puku nezbyla energie k překročení brankové čáry.

60:42
    Rielly ztratil puk na útočném výletě. Vzal mu ho Hagel, který se vysmýkl Nylanderovi a stopku mu vystavila až poslední instance v podobě Jack Campbella.

60:01

Jistota jednoho bodu může těšit oba týmy, které se zmítají ve výsledkové krizi. Minimálně psychickou výhodu si do prodloužení přináší Toronto, které díky Davidu Kämpfovi smazalo i druhou polovinu své ztráty z první třetiny.

60:00

59:25
    Zase úplně špatně takticky zahráno od Riellyho, který poslal puk přes celé hřiště na zakázané uvolnění.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:30
    Marner obdržel nahrávku od Tavarese. Po vyjetí zpoza branky ale dlouho čekal a nakonec trefil některou z bruslí.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 6. Dach (Kurashev, S. Jones), 12. DeBrincat (S. Jones) – 27. Tavares (Rielly, Marner), 53. Kämpf (R. Sandin, O. Kaše), 62. W. Nylander (Matthews)

Chicago Blackhawks: Lankinen (M.-A. Fleury) – S. Jones, de Haan, C. Murphy (A), McCabe, I. Mitchell, E. Gustafsson – D. Kubalík, Dach, T. Johnson – Hardman, Kurashev, DeBrincat (A) – R. Carpenter, J. Toews (C), Hagel – Reese Johnson, Entwistle, Gaudette.
    Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Hutchinson) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Dermott, R. Sandin – W. Nylander, Matthews, Bunting – Marner (A), Tavares (C), Kerfoot – O. Kaše, Kämpf, Engvall – Simmonds, Spezza, N. Ritchie.

Rozhodčí: Hanson, Lambert – Tobias, O´Quinn

Diváci: 18 616