Kometa Brno – Havířov 4:3 (kon.) | Kladno – Olomouc 2:4 (kon.) | Zlín – Třinec 3:2 (kon.)
Mountfield HK – Plzeň 1:2 (kon.) | Pardubice – K. Vary 3:4 (kon.) | HC Litvínov – Liberec 2:4 (kon.)
Slavia – Salzburg 3:0 (kon.) | Jihlava – Motor ČB 5:3 (kon.) | Chomutov – Mladá Boleslav 3:6 (kon.)
HC Slavia Praha
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
EC Red Bull Salzburg
Pátek 29.10.2021, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • DHL Extraliga juniorů • 14. kolo

Ode mě je to dnes vše, těším se zas někdy na hokeji, napočtenou. (20:01:22)

Slávisté zvládli důležité utkání a přerušují sérii proher ziskem tří bodů. Vypracovali si vedení už v první třetině, které se hostům z Rakouska nepovedlo v průběhu celého zápasu smazat.

58:51
    Puk byl zašlápnutý po levici Voleveckého. Hosté tak dál drží pásmo. Ke střelám se ale příliš nedostávají.

57:30
    Poslední minuty vidíme boj na ledě o každý centimetr. hosté se snaží vstřelit alespoň jednu branku. Slávisté ale zatím bezchybně brání.

54:30
    Kofler si prohodil Tichého, přes Klatta už ale neprošel. Slávisté ale dál brání.

53:22

52:50
    Rafalskiho střela mířená na bližší horní růžek netrefila cíl, puk klouže po mantinelu ven z pásma.

52:00
    Další Sinnova rána nebezpečně tečována. Tentokrát puk tečoval projíždějící Eckl. Při jeho průjezdu byla navíc vychýlená branková konstrukce a hra tak bude na chvíli přerušená.

51:22
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jokl – 2 min., krosček).

50:13
    Labuzík vybídl Strnada, puk ale nakonec zamířil ven z útočné třetiny. Domácí tak musí začít tvořit akci z vlastního pásma.

48:46
    Bürgelt nabral rychlost a pláchnul všem slávistům. Jeho střelecký pokus ale nebyl už tak povedený. Volevecký ani nezasáhl.

47:37
    Oddechový čas pro domácí.

47:36
    Štrombach přebruslil hostující hráče a dokázal posunout puk na brankáře Wolfa. Střela ale neměla potřebnou razanci a Wolf tak tento pokus chytá.

46:19
    Domácí stále pod tlakem hostů. Jelavicova střela ale na bránu neletěla a puk se odráží od zadního mantinelu až do obranné třetiny hostů. Slávisté tak můžou vystřídat.

44:53
    Hráči Salzburku byli znova blízko vstřelené brance! Tentokrát díky pokusu Austina Koflera. Ten si rozpohyboval Voleveckého, nakonec ani jeho pokus ale nerozjásal rakouskou střídačku.

43:12
    Šimon Slavíček se dostal hned přes tři hráče hostů. Ke střele se ale nedostal, čtvrtý hráč už sešívaného útočníka obral o puk.

42:07

41:42
    Kauhanen vyzkoušel pozornost Voleveckého hned třemi povedenými ranami. První rána byla zblokována sešívaným obráncem, druhá rána se odrazila od lapačky domácího brankáře. Domácí tak přečkali bezúhonně i zatím největší šance hostů.

Michael Schuster

Branky a nahrávky: 9. Malínek, 15. Matuška (Tichý, Kvasnička), 24. Tichý (Matuška)

HC Slavia Praha: Volevecký (Vavřena) – Hrdlička, Stejskal, Němeček, Špinka, Kluch, Klatt – Štrombach, Strnad, Malínek, Matuška, Míšek, Slavíček, Koblížek, Labuzík, Tichý, Kvasnička, Jokl
    EC Red Bull Salzburg: Wolf (Clara) – Kauhanen, Rafalski, Sinn, Schober, Weber, Krotsch, Kerber, Hübner, Winkelmann – Sumpf, Wurzer, Jelavic, Eckl, Stiegler, Bürgelt, Mackner, Kofler

Rozhodčí: Čáp – Svobodová, Hynek