Přerov – Poruba 3:2 (kon.) | Olomouc – Třinec 5:1 (kon.) | PZ Kladno – Plzeň 2:12 (kon.)
Kobra – Technika Brno 4:5 (0:1 po s.n.) | Liberec – HC Litvínov 4:7 (kon.) | K. Vary – Třemošná 10:2 (kon.)
Havířov – Kometa Brno 2:4 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Mountfield HK – Motor ČB 3:2 (kon.)
Sparta – Tábor 5:2 (kon.) | Slavia – Havlíčkův Brod 3:2 (kon.)
HC Olomouc
5:1 (4:0, 0:0, 1:1)
HC Oceláři Třinec
Sobota 30.10.2021, 12:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. U dalších zápasů mládežnických kategorií na počtenou! (13:58:07)

Olomouc překvapivě přejela lídra tabulky a favorita dnešního utkání, třinecké Oceláře. O své výhře rozhodla již v prvních dvaceti minutách, kdy dokázala vstřelit branku celkem čtyřikrát. Třinec i přes zlepšení v druhé části hry stále tahal za kratší konec. Hanáci si tak připisují zasloužené tři body do tabulky.

59:41
    Je konec, v tomto klání se již nic zásadního nestane.

58:33
    Třinec se stále snaží vstřelit alespoň ještě jednu branku, strategická hra Olomouce jim v tom ale brání.

58:00
    Běží poslední dvě minuty základní hrací doby.

57:44
    Olomouci je odpískán ofsajd.

56:40
    Olomouc se už snaží zbytečně neriskovat a jen posílat puk ven z obranného pásma.

55:19
    Kotouč se momentálně zdržuje ve středním pásmu, kde o něj oba celky bojují.

54:16
    Bekhendový pokus Masnici končí v náručí Frgála.

54:00
    Ofsajd Ocelářů z Třince.

53:28
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Jakub BELAN střelou z prostoru mezikruží využívá první početní výhodu Kohoutů v zápase. Vrací tak Olomouci čtyřbrankové vedení zpět. Asistence: Adam Drábek.

52:46
    Ve vlastním oslabení se ke střele dostal Kubiesa, jeho pokus však Frgál vyrazil betony.

52:30
    Povedenou souhru Kalmana a Miškovského zlikvidoval Milota betony.

51:50
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Holub – 2 min., vysoká hůl).

50:54
    Třinec právě vstřelil branku!
    Matěj KUBIESA umístil ránu z pravého kruhu přesně do levého růžku branky, s touto střelou nemohl jinak výborně chytající Frgál nic udělat. Asistence: Adam Solowski a Petr Sikora.

49:39
    Teď se dva olomoučtí centři nešťastně srazili na modré čáře, vypadáto ale, že jsou oba v pořádku.

49:24

48:12
    Frgál v posledních minutách předvádí úžasné zákroky, tentokrát zlikvidoval únik Čmiela.

47:59
    Olomouc se dokázala osvobodit.

47:24
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Bohatý – 2 min., hákování).

47:24
    Frgál si po zmatku před vlastní bránou připisuje další úspěšný zákroky.

46:22
    Najmanova dorážka orazítkovala tyč!

45:55
    Ocelářům byl odpískán ofsajd.

45:04
    Urbánek se dostal k teči a dorážce, oba jeho pokusy ale Frgál fantastickými zákroky zlikvidoval.

43:58
    Gerych se tečoval nahození od modré, jeho teč šla ale mimo bránu.

43:35
    Drábkova střela od modré skončila v lapačce Miloty.

41:52
    Oceláři zamkli Olomouc v obranném pásmu, avšak žádnou větší šanci si nevytvořili.

40:27
    Nahození Galvase od modré jen těsně minulo brankovou konstrukci.

40:03
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrála Olomouc.

40:01

Oba celky se již připravují na úvodní vhazování třetí třetiny.

Rozhodující třetí třetina začíná přibližně v 13:24.

Druhá třetina nám žádnou branku nepřinesla. Třinec si v druhé dvacetiminutovce vedl podstatně lépe, přesto žádnou nebezpečnou akcí domácího brankáře neohrozil. Olomouci sice žádný gól nepřidala, ale předvedla dobrou obrannou činnost, čímž nedovolila hostům z Třince skórovat.

40:00

39:40
    V druhé periodě se již nic nestane, hra se dohraje ve středním pásmu.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:26
    oceláři se snaží vstřelit Hanákům gól do kabiny, jejich střely ale nejsou moc nebezpečné.

37:45
    Blahova střela bekhendem skončila v náručí olomouckého gólmana.

36:53
    Frgál teď předvedl hned několik parádních zákroků, když pokryl všechny dorážky třineckých hráčů.

35:56

35:10
    Frgál měl s tečovanou střelou od modré potíže, nakonec ale nebezpečí zažehnal.

34:53
    Ofsajd týmu HC Oceláři Třinec.

34:49
    Třinec se usadil v útočné třetině a začíná si vytvářet tlak.

33:56
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Trest pro hráčskou lavici. – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Bošek.

33:29
    Oceláři často chybují, což dává Hanákům prostor k nebezpečným šancím.

32:32
    Pastrnek se prokličkoval přes všechny obránce hostů, avšak jeho střelu Milota vyrazil.

31:41
    Třinec se teď po delší době podíval do útočného pásma, dlouho tam ale nepobyl.

30:54
    Střela Galvase se otřela o boční síť.

29:08
    Najman se ocitl v úniku, jeho zakončení bekhendem mu ale nevyšlo podle představ.

28:40
    Pospíšilova rána od modré byla tečována, puk však bránu minul.

27:43
    Byl odpískán ofsajd Olomouce.

27:24

27:10
    Olomouc odehrála oslabení výborně, Třinec se prakticky nedostal do žádné šance.

26:28
    Špatná přihrávka vyhnala Oceláře z útoku.

25:46
    Olomouc se v úvodu přesilovky osvobozuje.

25:24
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Konobejl – 2 min., podrážení).

24:58
    Domácí se po delší době usadili v útočné třetině, zatím si však žádnou větší akci nevyprodukovali.

24:16
    Pokus Golaise zlikvidoval Milota svou lapačkou.

23:19
    Třinec bojuje v rohu útočného pásma o kotouč.

22:34
    Rána Čmiela od modré proletěla nad olomouckém brankovištěm.

21:46
    Pas přes celé hřiště na Pastrnka nevyšel, píská se zakázané uvolnění.

20:47
    Třinec hned v úvodu na Olomouc vletěl, uvidíme, zda jejich snaha povede k vyrovnání.

20:08
    Úvodní vhazování druhé třetiny vyhráli Oceláři.

20:01

V první části hry jsme viděli jednoznačný hokej v podání Olomouce. Hned v první minutě otevřel skóre utkání Viktor Šulgan. Na další změnu stavu jsme si museli počkat do poloviny třetiny, kdy se při zmatku u třineckého brankoviště ujal puku Jakub Belan, jenž jej dostrkal až za záda Miloty. Za necelé dvě minuty se Hanáci radovali znovu, když Tristan Konobejl pálil z levého kruhu. Lukáš Bošek po dorážce v 16. minutě upravil skóre zápasu po 20 minutách na 4:0 pro olomouckou Moru. Druhá třetina začne v přibližně v 12:45.

20:00

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:57
    Sólová akce Konobejla překvapila hostujícího brankáře, ten ale na poslední chvíli stačil zasáhnout.

18:40
    Přečíslení Ocelářů bylo přerušeno ofsajdem.

17:50
    Třinec po dlouhé době zavítal do útočného pásma, žádnou větší příležitost si ale nevytvořil.

17:07
    Zakázané uvolnění hostů rozhodčí nevyhodnotil správně, proto se hráčům omluvil a nařídil vhazování ve středovém kruhu.

15:46
    Konobejl se snažil překvapit Milotu otočkou kolem brány. Puk sice za záda brankáře hostů nedostrkal, ale pohotový Lukáš BOŠEK si našel prostor na dorážku, která už v síti skončila. Asistence: Tristan Konobejl.

15:13
    Vyhození Masici skončila na domácí střídačce.

14:10
    Hanáci výborně napadají, Třinec se nemůže dostat z vlastního obranného pásma.

11:18
    Tristan KONOBEJL poslal naklec hostů ránu z levého kruhu, brankář Milota měl zacloněný výhled, proto na tuto střelu nestihnul zareagovat. Asistence: Lukáš Bošek a Matěj Golais.

10:54
    Drábek perfektně vystihnul rozehrávku Třince, avšak přechod přes modrou nezvládl podle představ, proto je znovu pískán ofsajd.

10:47
    Akci Konobejla zmařil ofsajd.

09:40
    Obránci hostů se před vlastní bránou nemohli zorientovat, čehož perfektně využil Jakub BELAN, který si dokázal vymíchat Milotu a poslat puk za jeho záda. Bez asistence.

08:44
    Miškovský se pokusil vystřelit z ostrého úhlu, avšak Milota byl připraven.

08:30
    Sikorova střela od modré skončila ve Frgálově lapačce.

08:23
    Zakázané uvolnění Olomouce.

06:52
    Jeden z třineckých hráčů se dostal do úniku, Frgál si však s jeho akcí poradil.

06:06
    Olomouc se stále drží v útočném pásmu, vhodné místo na střelbu se jí zatím najít nepodařilo.

04:54
    Lipka zavezl kotouč do útočného pásma, tam ho ale o puk obral Vrána.

03:37
    hostům se stále nedaří dostat se do útočné třetiny, tentokrát jim jejich pokus překazil Kalman.

02:57
    Zakázané uvolnění třince.

00:58
    Viktor ŠULGAN si našel volné místo před brankářem hostů, kterému poslal puk mezi betony. Asistence: David Pastrnek.

00:36
    První střelu v utkání si připisuje Drábek, tu ale Milota bez problému vyrazil.

00:04
    Úvodní buly si připisují Oceláři.

00:01

Na ledě jsou už také rozhodčí a hráči z Třince. Vše je připraveno, utkání může začít.

Hráči Olomouce vjíždí před úvodním buly na ledovou plochu.

HC Olomouc: Frgál (Weiss) – Drábek (C), Němec, Šlahora (A), Bohatý, Vrána, Kalman, Galvas – Šulgan, Šenk, Miškovský (A) – Hebar, Najman, Pastrnek – Bošek, Konobejl, Golais – Belan

HC Oceláři Třinec: Milota (Michalík) – Solowski, Čmiel, Martiňák, Pospíšil (A), Holub – Gerych, Holinka, Volas – Kubiesa (A), Sikora, Blaha – Lipka, Masnica (C), Urbánek – Mikula

Rozhodčí: Mikuláš Rimmel – Dominik Klimek, Tomáš Bezděk.

Oceláři Třinec odehráli také 13 zápasů. S 30 body jim patří společně s dorostem Vítkovic první příčka. Třinec padnul pouze v obou vzájemných duelech s Kometou (1:5 a 3:6) a s Vítkovicemi (3:5). V posledním zápase Oceláři přejeli Vsetín 7:0.

Olomouc má po 13 utkáních na kontě 16 bodů za pět výher a osm porážek, z toho jednu až v nastaveném čase, což ji řadí na 6. pozici. V posledním utkání Hanáci vyhráli na ledě předposlední Poruby těsně 3:2.

Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje! V rámci 14. kola Extraligy dorostu zavítá do olomoucké Plecharény aktuální lídr tabulky, Oceláři Třinec. První vzájemné střetnutí jednoznačně ovládli Oceláři, kteří na domácí půdě zvítězili 7:0. Úvodní buly bude vhozeno ve 12:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Michal Jonáš

Branky a nahrávky: 1. Šulgan (Pastrnek), 10. Belan, 12. Konobejl (Bošek, Golais), 16. Bošek (Konobejl), 54. Belan (Drábek) – 51. Kubiesa (Solowski, Sikora)

Rozhodčí: Mikuláš Rimmel – Dominik Klimek, Tomáš Bezděk