Nový Jičín – Vel. Meziříčí 6:5 (kon.) | Nová Paka – Mostečtí Lvi 4:3 (kon.) | Letňany – Hronov 1:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Cheb 7:1 (kon.) | Žďár n/S – Val. Meziříčí 2:6 (kon.) | Bílina – Dvůr Králové n. L. 4:11 (kon.)
SHK Hodonín – Opava 3:2 (3:1 po s.n.) | Kopřivnice – Kometa Brno B 3:6 (kon.) | Jablonec n/N – Děčín 11:3 (kon.)
Řisuty – Tábor 1:2 (kon.) | Klatovy – Písek 9:5 (kon.) | Kobra – Příbram 4:6 (kon.)
HC ISMM Kopřivnice
3:6 (1:1, 0:2, 2:3)
HC Kometa Brno B
Sobota 30.10.2021, 18:002. liga skupina Východ • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím všechny fanoušky druholigového hokeje na utkání 12. kola mezi domácí Kopřivnicí a hosty z Brna. V této sezóně se celky utkají podruhé, přičemž první vzájemný zápas na brněnském ledě vyhrála Kopřivnice výsledkem 4:3 po prodloužení, když rozhodující branku vstřelil Patrik Gola.

Do dnešního utkání vstupují domácí z 6. místa v tabulce, hosté jsou o příčku níže, oba týmy dělí v tabulce 4 body.

Kopřivnice ve středu nedokázala navázat na úspěšný minulý týden, kdy porazila Opavu a Hodonín, ve středečním 11. kole prohrála na ledě Valašského Meziříčí.

Kometa v minulém týdnu doma porazila ďábly z Nového Jičína, prohrála na ledě Velkého meziříčí a ve středu rovněž prohrála, tentokrát na ledě Hodonína.

HC ISMM Kopřivnice: Kučera (Šindelka) – Fojtík, Bail, Krzak, Marek (A), Slavík – Suchý, Pokorný, Pindel, Vaněk, Indrst, Mach M., Häring, Mach J. (C), Gola, PArgáč, Sluštík (A), Seidler, Urban – trenér: Jaroslav Kofroň

HC Kometa Brno B: Šembera (Slavíček) – Kališ, Bouchal, Kučera (A), Švejda, Malec (A), Trnka – Pigl, Škvrně, Havlát, Kadlic, Vašíček, Brabenec (C), Gajarský, Mokrohajský, Krejčí, Krejčiřík – trenér: Jiří Otoupalík

Rozhodčí: Rapák – Kořistka, Veselý.

Oba týmy jsou již na hrací ploše, za chvilku začínáme.

00:01

00:11
    Domácí se ihned po vhazování dostali do útočného pásma.

00:59
    Rozhodčí odpískal zakázané uvolnění, jeho verdikt ale opravil hlavní sudí a vhazuje se ve středovém kruhu.

01:45
    Tým Kometa Brno B právě vstřelil branku!
    Hosté vyhráli vhazování v útočném pásmu a po přihrávce přes osu hřiště skóroval do poloodkryté brány TOMÁŠ PIGL a otevřel taj skóre utkání.. Asistence: Kadlic a Vašíček.

01:55
    Ofsajd zastavil akci hostů.

02:41
    Zakázané uvolnění domácích.

03:10
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno B (Kališ – 2 min., nedovolené bránění).

03:15
    Domácí vyhráli vhazování v útočném písmu a kombinují s pukem.

04:00
    Nepřesnosti v domácí rozehrávce využil Vojtěch Krejčiřík a podržel si puk na hokejce.

04:47
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    Kopřivnici se podařilo využít hned první početní výhodu. Po sérii přihrávek se do puku od modré opřel TOMÁŠ FOJTÍK a srovnal stav utkání. Asistence: Bail a Sluštík.

05:42
    Od modré střílel Jan Švejda.

06:28
    Domácí protečovali do útočného pásma.

06:50
    Sám před bránou byl Adam Gajarský, ale než si zpracoval puk, odstavil ho od něj Tomáš Fojtík.

07:46
    Miroslav Marek prokličkoval obranné pásmo a vyhodil do středního pásma.

08:16
    Petr Krejčí protečoval puk přímo na Maxima Kučeru, ten jej raději podržel pod lapačkou.

08:38
    Marek Slavík střílel od modré, ale střela, která byla několikrát tečovaná skončila mimo 3 tyče.

09:05
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Seidler – 2 min., hákování).

09:27
    Hosté kombinují v útočném pásmu a přestože se domácím povedlo zachytit jejich přihrávku, nedokázali puk vyhodit ven z obranného pásma.

10:21
    Domácím se podařilo dvakrát za sebou vyhodit z obranného pásma a ukrajují další vteřinky z oslabení mimo jejich obranné pásmo.

10:56
    Dominik Pokorný jel sám na brankáře, ale nedokázal puk dostat za jeho záda a žaden z domácích puk nedorazil až za brankovou čáru.

11:05

12:24
    Další šance domácích, ale brankář hosty opět podržel.

12:50
    Marek Škvrně jel směrem ke Kučerově bráně, ale střílel až z velmi ostrého úhlu, a střelu jeho střelu brankář domácích bez problémů viděl.

13:07
    Dominik Pokorný sice sprintoval za pukem, ale brněnský hráč byl blíže a tak se píská zakázané uvolnění.

13:15
    Hlavní sudí píská hru vysokou holí, vhazování ve středním pásmu.

13:43
    Ofsajd hostů.

14:00
    Petr Seidler dostal puk do jízdy, těsně před brankářem vystřelil bekhendem na jeho lapačku, ke štěstí hostů brankář opět chytil.

14:58
    Hosté zavřeli domácí v obranném pásmu, ale těm se podařilo vyhodit tak, aby mohli vystřídat.

15:44
    Domácí začínají akci z vlastního obranného pásma.

16:15
    Dominik Suchý nahrával na teč před bránu Vojtěchu Pindelovi, ten ale minul.

16:53
    Matěj Mach zachytil rozehrávku hostů a ještě udržel domácí v útočném pásmu.

17:31
    Tomáš Fojtík střílel opět od modré, tentokrát ale brankář střelu viděl a bez problémů chytil.

17:56
    Kombinace mezi Petrem Seidlerem a Rostislavem Vaňkem skončila až střelou druhého jmenovaného, ale brankář si i s touto střelou poradil.

18:56
    Brankář Kučera chytá puk do lapačky.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:06
    Vojtěch Krejčiřík protečoval puk do útočného pásma, tam ale byli pouze kopřivničtí.

20:00

V prvních 20 minutách se oba týmy prosdadily právě jednou, když nejprve ve 2. minutě otevřel skóre ihned po vhazování Tomáš Pigl , následně v 5. minutě srovnal ránou od modré Tomáš Fojtík.

Každý tým měl k dispozici jednu přesilovou hru, domácí ji na rozdíl od hostů dokázali využít a srovnat tak stav utkání.

Oba týmy si během prvních dvaceti minut dokázaly vytvořit několik šancí, ale nikdo další se nezapsal na listinu střelců.

Další třetina začne zhruba v 17:47.

20:01

20:22
    Po vyhraném vhazování se hosté hnali dopředu, ale domácí jim nedovolili se usadit v útočném pásmu.

21:35
    Hosté zavezli puk do útočného pásma, kde získali také vhazování.

21:56
    Od modré nahazoval Pavel Buchal, ale Kučera puk viděl a bez problémů chytil.

22:00
    Ihned po vhazování střílel Robert Havlát.

22:24
    Domácí nastřelili puk do útočného pásma, žene se za nim Jiří Pargáč.

22:56
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Marek – 2 min., nedovolené bránění).

23:06
    Dominik Suchý zblokoval střelu hostů.

23:30
    Domácí sice vyhráli vhazování, ale Marek Bail nedokázal vyhodit.

24:09
    I hosté dokázali využít početní výhodu. Po kombinaci před Kučerovou bránou vystřelil PETR KREJČÍ a opět poslal hosty do vedení. Asistence: Kadlic a Brabenec.

26:58
    Nepřesná rozehrávka hostů vedla k tomu, že domácí získali puk a míří do útočného písma.

27:32
    Dvakrát za sebou střílel Štěpán Kučera, ale ani jednou střela nedošla k Maximovi Kučerovi.

28:42
    Tomáš Fojtík přestřelil.

29:00
    Na podruhé trefil pouze prvního bránícího hráče.

31:19
    Aleš trnka střílel od modré, mířil ale příliš vysoko.

31:32
    Kučera si připisuje další zákrok.

32:00
    Patrik Gola nahrával před bránu hostů, tam ale nikdo z domácích nebyl.

32:32
    Další přetlačovaní o puk, tentokrát v rohu útočného pásma hostů.

32:55
    Třetí branku do sítě domácích přidává MAREK ŠKVRNĚ, který dokázal prostřelit Maxima Kučeru. Asistence: Buchal a Vašíček.

33:21

34:05
    Jiří Pargáč nahodil puk před bránu, který se otřel o tyč.

34:33
    zakázané uvolnění domácích.

34:48
    Z otočky vystřelil Jiří Pargáč.

34:56
    Zakázané uvolnění, tentokrát na straně hostů.

35:14
    Dominik Pokorný projel celé kluziště s pukem na hokejce až do útočného pásma.

36:10
    Domácí zatlačili hosty v jejich obranném pásmu, ale nedokázali vystřelit.

36:25
    Hosté vyhazují, puk ale jel tak pomalu že se nepíská zakázané uvolnění.

37:16
    Hosté opět v ofsajdovém postavení.

37:38
    Filip Krzak odstavil tělem hosta mířícího s pukem k brance.

38:19
    Zakázané uvolnění hostů.

38:25
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno B (Kučera – 2 min., podrážení).

38:41
    Domácí se usadili v útočném pásmu.

38:59
    Marek Bail nezastavil puk na modré čáře a tak musí domácí vyklidit útočné pásmo.

39:01

39:36
    Tomášovi Fojtíkovi sjel puk z hokejky při střele.

39:56
    Patrik Gola střílel z ostrého úhlu a trefil brankáře Šemberu do masky.

40:00

Dalších 20 minut plných šancí dopadl gólově lépe pro hosty z Brna, kteří se dokázali prosadit ve 33. minutě zásluhou Marka Škvrněho, který dokázal po kombinaci využít přesilovku hostů.

I v těchto dvaceti minutách měl každý tým k dispozici jednu přesilovku, ale s využitím to bylo opačně než v první třetině.

Další třetina začne zhruba v 18:35.

Domácím zbývá ještě 24 sekund z přesilovky 5 na 4, kterou si přenesli z druhé třetiny.

40:01

40:06
    Ofsajd domácích.

40:15
    Po vyhraném vhazování se domácí dostali do útočného pásma.

40:24

40:58
    Domácí s pukem za brankou zkouší využít výhodu 6 na 5, po faulu na Ondřeje Sluštíka.

41:15
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno B (Havlát – 2 min., sekání).

41:27
    Kopřivnice využila další přesilovku. Po nahrávce od Patrika Goly vymetl levý horní růžek Šemberovy branky z velmi ostrého úhlu JAKUB MACH a snížil na 2:3. Asistence: Gola.

41:42
    Pouze 15 sekund dělí oba góly domácích. Tentokrát puk za brankovou čáru tečoval PATRIK GOLA, který dostal přihrávku přes osu hřiště od svých spoluhráčů a srovnal tak stav utkání na 3:3. Asistence: Pokorný a Suchý.

44:01
    Zakázané uvolnění Kopřivnice.

44:06
    Hosté po vyhraném vhazování uzavřeli útočné pásmo.

44:52
    Daniel Häring napadáním až v útočném pásmu získal kotouč.

45:35
    Závar před brněnskou bránou ukončilo až vyhození hostů.

46:40
    Dominik Pokorný zblokoval střelu Štěpána Kučery.

47:09
    Ondřej Sluštík míří za pukem do útočného pásma.

47:50
    Tečovaná střela od modré z hokejky Jiřího Kališe skončila mimo branku.

48:59
    Patrik Gola střílel po přihrávce od Dominika Suchého, ale střela letěla nad brankovou konstrukci.

49:37
    Z první střílel od modré Marek Slavík.

50:16
    Střelu ze středního pásma vyrazil Maxim Kučera do ochranné sítě.

50:46
    Jakub Mach se dostal k puku ve středním pásmu a zkoušel jej dostat přes brankáře Komety, ale neúspěšně.

50:57
    Kučera raději podržel odražený puk od mantinelu.

51:11
    Hostům se povedlo opět odskočit na rozdíl jedné branky zásluhou VOJTĚCHA KADLICE, který dokázal dostat puk za záda Maxima Kučery. Asistence: Malec.

51:28
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Seidler – 2 min., hrubost).

52:34
    Domácím se povedlo vyhodit puk mimo jejich obranné pásmo a tak mohou vystřídat.

53:03
    Tomáš Fojtík zablokoval střelu Marka Škvrněho.

53:28

53:51
    Ondřej Sluštík nahazuje do útočného pásma.

54:15
    Marek Slavík vystřelil tvrdou ránu od modré, ale byla moc vysoká.

54:35
    Z rychlého protiútoku dokázali hosté vstřelit branku. KAMIL BRABENEC společně s asistujícím Robertem Havlátem rozpohybovali brankáře Kučeru a následně jej první jmenovaný prostřelil.. Asistence: Havlát.

55:41
    Domácí opět v útočném pásmu.

56:12
    Dominik Pokorný si hledal místo pro přihrávku, ale byla zablokovaná.

56:46
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno B (Trnka – 2 min., podrážení).

56:57
    Hostům se podařilo vyhodit z obranného pásma.

57:30
    Miroslav Marek je s pukem za brankou domácích a rozjíždí akci.

57:52
    Opět Miroslav Marek, tentokrát střílel od modré, ale pouze do lapačky Šembery.

58:01
    Poslední 2 minuty třetí třetiny.

58:02
    Miroslav Marek potřetí, tentokrát byla jeho střela zablokovaná bránícími hráči.

58:39

58:46

58:54
    Opět ofsajd domácích.

Dnešní utkání sleduje 703 diváků.

59:12
    Domácí to ještě zkoušejí, ale nedokáží se usadit v útočném pásmu.

59:26
    Autorem branky je PETR KREJČÍ. Asistence: Brabenec a Havlát.

Posledních 20 minut bylo ná góly bohatější než zbylých 40 minut. Nejprve dokázala Kopřivnice vyrovnat zásluhou Jakuba Macha a Patrika Goly, následně už ale skórovali pouze hosté, jmenovitě Vojtěch Kadlic, Kamil Brabenec a Petr Krejčí.

Góly a přihrávky

Tomáš Fojtík (1+0), Marek Bail (0+1), Ondřej Sluštík (0+1), Jakub Mach (1+0), Patrik Gola (1+1), Dominik Pokorný (0+1) a Dominik Suchý (0+1)

Tomáš Pigl (1+0), Vojtěch Kadlic (1+2), Dominick Vašíček (0+2), Petr Krejčí (2+0), Kamil Brabenec (1+2), Marek Škvrně (1+0), Pavel Buchal (0+1), Tomáš Malec (0+1) a Robert Havlát (0+2) (19:16:32)

Bořek Vajda

Branky a nahrávky: 5. T.Fojtík (Bail, Sluštík), 42. J.Mach (Gola), 42. Gola (Pokorný, Suchý) – 2. Pigl (Kadlic, Vašíček), 25. Krejčí (Kadlic, Brabenec), 33. Škvrně (Buchal, Vašíček), 52. Kadlic (Malec), 55. Brabenec (Havlát), 60. Krejčí (Brabenec, Havlát)

Rozhodčí: Rapák – Kořistka, Veselý