K. Vary – Olomouc 3:2 (po pr.) | Mountfield HK – Zlín 4:1 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.)
Plzeň – Sparta 6:3 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 2:3 (kon.) | Litvínov – Kladno 4:3 (kon.)
Vítkovice – Pardubice 4:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:2 (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
HC Olomouc
Neděle 31.10.2021, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 20. kolo

Ode mě je to pro pro dnešek vše a u dalších online přenosů se s vámi na počtenou loučí Vlastimil Mourek. (18:11:37)

Je tu konec! Utkání dramatičtěji skončit nemohlo. V prodloužení měla obě mužstva své šance, ani jedna nebyla úspěšná. Před sirénou si kotouč v útočném pásmu mezi sebou předávali Martin Kohout, Jiří Kulich a Michal Plutnar. Celá KV Arena nervózně burcovala hráče ke střele a nakonec pálil poslední jmenovaný, který od modré vymetl pravý horní roh olomoucké brány. Po třech prohrách si tak Energie připisuje velmi cenné vítězství proti Kohoutům.

Hráči utkání:

HC Energie Karlovy Vary: Tomáš Rachůnek
    HC Olomouc: Jiří Káňa

64:59 Michal PLUTNAR - 3:2

64:59
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Branka je uznána! Vteřinu před koncem Jiří Kulich přenechal na modré čáře kotouč MICHALU PLUTNAROVI, který se trefil přesně do pravého horního rohu a dva body zůstávají tedy v Karlových Varech. Asistence: Jiří Kulich.

64:59
    Gólová situace je ještě přezkoumána na videu!

64:30
    Probíhá posledních 30 vteřin prodloužení.

64:10
    Knotek mohl pálit zleva, rána mu ale nesedla a kotouč se tak klouže mimo.

63:32
    Netrvalo to však dlouho a puk si vzali zpátky Hanáci.

63:11
    Kombinaci Kohoutů zarazil Rohan a na kotouči jsou tak znovu domácí.

62:39
    Ten samý prohřešek je teď odpískán i na druhé straně.

62:23
    Postavení mimo hru na straně Olomouce.

61:56
    Rachůnek přihrál kotouč do předbrankového prostoru, ani jeden z jeho spoluhráčů nedokázal dotlačit kus černé gumy až do sítě.

61:26
    Domácí rozehrávají za vlastní brankou.

61:12
    Energetici se usadili v útočné třetině.

60:35
    Z bezprostřední blízkosti pálil Kohout, Lukáše ale nepřekonal.

60:17
    Na kotouči domácí.

60:01

Následuje prodloužení! Ve třetí části nepadla ani jedna branka, na fyzické aktivitě se ale neubralo.

60:00

59:44
    Hosté před hvizdem tlačí na Energii.

59:19
    Tomečkův pokus z pravého kruhu pokryl Habal ve své náruči.

58:52
    Olesz zpoza kruhů mířil vedle.

58:33
    Zakázané uvolnění ze strany Mory.

58:19
    Hladonik hledal Vondráčka, přihrával však nepřesně.

57:15
    Hosté se na chvíli dostali do útočného pásma, Karlovarští je zas rychle vyhnali.

56:17
    Kotouč na domácí střídačce a bude se vhazovat po Habalově pravici.

56:03
    Nepřesná přihrávka vyhnala energetiky až k vlastní bráně.

55:23
    Ondruškova střela se zarazila v obraně domácích.

54:39
    Nahození jednoho z olomouckých Rohan rukou tečoval do vzduchu, do bezpečí pak odrazil kotouč vyrážečkou Habal.

54:14
    Hosté mají opět problémy s karlovarským forčekingem.

53:29
    Domácí rozehrávají za brankou a oba týmy střídají.

52:51
    Kotouč se odrazil do mezikruží osamocenému Jakubu Flekovi, ten po pár kličkách trefil tyč!

52:43
    Pulpán od modré mířil vedle.

Dnešní utkání sleduje 2352 diváků.

52:26
    Po odražení puku mimo kluziště následuje komerční přestávka.

52:13
    Energetici jsou uzamčeni ve svém pásmu.

51:08
    Hraje se opravdu fyzicky a jsou vidět i strkanice, sudí zatím nevylučují.

50:54
    Flek z kruhů mířil mezi Lukášovy bety, ten je stihl sklapnout včas.

50:34
    Hra nabrala na tempu a po šancích na obou stranách kryje kotouč Lukáš.

50:15
    Kulich v přečíslení dva na jednoho přihrával nepřesně najíždějícímu Beránkovi.

49:59
    Pulpán trefil prvního stojícího obránce před sebou.

48:45
    Navrátil se bezprostřední blízkosti trefil do boční sítě Habalovy svatyně.

48:14
    Beránek z levé strany orazítkoval Lukášův beton.

47:51
    Kohout zpoza kruhů provětral Lukášovu lapačku a následuje komerční přestávka.

47:22
    Hra je nestálá a kotouč se přesouvá z jednoho konce kluziště na druhý.

46:22
    Parkkonen zprava trefil svého spoluhráče Hladonika.

45:14
    Klimek dostal od domácích obránců velký prostor, sám se dostal až k Habalovi, kterého svou kličkou však nepřekonal.

44:21
    Nyní se ovšem dopustili ofsajdu.

44:13
    Na kotouči jsou stále Olomoučtí, kteří kontrolují hru.

43:29
    Habal kryje další kotouč, tentokrát z mezikruží pálil Knotek.

43:02
    Mora se utábořila v útočné třetině a kombinuje.

42:21
    Hanouskův kotouč od modré tečoval Flek, Lukáš střelu vyrazil.

42:09
    Icing Olomouce.

42:00
    Teď se hraje převážně v středním pásmu, nikomu se nedaří pořádně rozehrát.

41:23
    Beránek zpátky na ledě, domácí tohle oslabení přežili.

40:47
    Energetici vyhazují a získávají drahocenné vteřiny.

40:05
    Hanáci vyhráli vhazování a ihned se stěhují do útočné třetiny.

40:01

Druhá dvacetiminutovka zprvu nenabídla moc zajímavou podívanou. Postupně se hra začala vyhrocovat a hrálo se opravdu tvrdě. Vše se rozjelo od první branky zápasu, kdy se prosadil Tomáš Rachůnek. Po necelých dvou minutách už byl na světe obrat, postupně se rychle trefili Jan Knotek a Dalibor Řezníček. Po další minutě ovšem bylo znovu srovnáno zásluhou trefy Tomáše Vondráčka. Ve zbytku třetiny byl na vidět nejeden tvrdý hit. Třetí část začne přibližně v 17:19.

40:00

39:29
    Domácí úspěšně vyhazují.

39:23
    Sudí ještě celou situaci diskutují s oběma trenéry.

39:23
    Ondřej Beránek (KVA) se chtěl pomstít za předchozí zákrok na něj, proti Šimonu Grochovi si ale počínal moc tvrdě a je vyloučen na dvě minuty za vražení na mantinel.

38:50
    Klimek od pravého mantinelu minul.

37:54
    Hanáci kombinují v útočném pásmu a hledají prostor ke střele.

37:04
    Šikovo ztečované nahození pokryl v lapače Lukáš.

36:30
    Energetici rozehrávají za brankou a obě mužstva střídají.

36:05
    Hosté kombinují a chtějí si znovu převzít vedení.
    35:08 Tomáš VONDRÁČEK - 2:2

35:08
    Jan Hladonik vyhrál vhazování pro TOMÁŠE VONDRÁČKA a karlovarský kapitán přesnou ranou srovnává stav. Asistence: Jan Hladonik.

34:56
    Po nevybíravém hitu zůstal na zemi ležet Beránek, zase se ale zvedl a odbruslil na střídačku.
    34:06 Dalibor ŘEZNÍČEK - 1:2

34:06
    Olomouc právě vstřelila branku!
    A během necelé minuty Hanáci otáčí! DALIBOR ŘEZNÍČEK využil dobrého stínění jednoho ze svých spoluhráčů před Vladislavem Habalem a zaskočil domácího brankáře střelou od modré. Asistence: Petr Strapáč.
    33:16 Jan KNOTEK - 1:1

33:16
    Rychle srovnáno! Nahození Jana Káni od modré srazil za Habalova záda JAN KNOTEK a Mora tak poprvé využívá přesilovky. Asistence: Jan Káňa a Jiří Ondrušek.

32:41
    Další oslabení domácích, za podrážení je na dvě minuty ze hry vykázán Martin Osmík.
    32:08 Tomáš RACHŮNEK - 1:0

32:08
    První gól zápasu je na světě! Tomáš Hanousek se propracoval do útočného pásma a nahrál do mezikruží na TOMÁŠE RACHŮNKA, přihrávka sice přesná nebyla, po odrazu od mantinelu to karlovarská třicítka zkusila z nápřahu a zaskočila nepřipraveného Jana Lukáše. Asistence: Tomáš Hanousek.

31:53
    Energetici tlačí a ostřelují Lukášovu bránu.

30:51
    Ani tato přesilovka nebude využita, Karlovarští v plném počtu.

30:49
    Káňa zpoza kruhů rozvlnil ochrannou síť.

30:26
    Žádná úspěšná nebyla a Energie znovu vyhazuje.

30:01
    Hanáci už se dostali ke kombinaci a vyčkávají na střelu.

29:18
    Domácí zatím nepustili hosty do obranného pásma.

28:51
    Patrik Parkkonen (KVA) bránil nedovoleně a je za to na dvě minuty vyloučen.

27:55

27:47
    Z omylu mě mohl vyvézt Kolouch, ten nejprve ztečoval přihrávku jednoho ze svých spoluhráčů, Habala nepřekonal ani z následné dorážky.

27:08
    Oba celky mají problémy s přesilovou hrou, ani hostům se nedaří dostat do vyložené šance.

26:42
    Úspěšný výhoz Energie a obě mužstva střídají.

26:20
    Flekův pokus z prostoru mezi kruhy vyrazil jeden z obránců hostů mimo.

25:55
    První přesilovka pro Moru, Martin Osmík (KVA) je vyloučen za podrážení.

25:37
    Habalovo nahození se od plexiskla odrazilo do ochranné sítě.

25:00
    Škůrek od modré trefil Habalovu vyrážečku.

24:31
    Energetici už v přesilovce nic nevymyslí, Olomouc v plném počtu.

24:07
    Hostům se podařilo vyhodit.

23:49
    Tomáš Vondráček ztečoval výhoz hostů a kotouč se odrazil až do ochranné sítě a bude se vhazovat před Lukášem.

23:14
    O kotouč se bojuje v rohu kluziště, hosté drží čas.

22:31
    Lukáš Klimek (OLO) zasáhl Tomáše Hanouska (KVA) vysokou holí a odsedí si za to dvě minuty.

21:48
    Mora se usadila v útočném pásmu a Habal u zárkoku ztratil hůl.

20:42
    Na druhé straně byl v podobné šanci Rachůnek, ten trefil pouze připraveného Lukáše.

20:37
    Káňa z levého kruhu střílel vedle.

20:05
    Buly pro Olomouc, na kotouči jsou ale domácí.

20:01

V první části měla navrch Energie. Navzdory velkému počtu šancí se stále hraje bez branek. Velkou zásluhu na tom mají oba brankáři, kteří zatím pevně stráží své svatyně. Jestli se skóre o druhé části změní uvidíme v 16:21.

20:00

19:39
    Před koncem třetiny se hosté usadili v útočném pásmu.

18:32
    Osmík po Vondráčkově přihrávce nastřelil Lukášův beton.

17:47
    Domácí kombinují v útočné třetině a hledají prostor ke střele.

17:02

16:07
    Tomečkovu střelu do odkryté sítě srazil svou holí Havlín.

15:33
    Nyní má útočnou převahu Mora, jejich snaha o branku je ale zastavena ofsajdem.

14:21
    Plutnarovu střelu tečoval Kulich, kotouč letěl do Lukášova ramene.

14:02
    Další postavení mimo hru Karlových Varů.

13:38
    Flokovo nahození ztečoval Vondráček vysoko nad.

13:02
    Hosté vyhazují a posílají na led čerstvé síly.

12:39
    Domácí se dopustili ofsajdu.

12:15
    Je tu první vyloučení, za podrážení inkasuje dvouminutový trest Jiří Ondrušek (OLO).

11:37
    Hosté mají problém s rozehráním, Karlovarští dobře napadají.

11:19
    Proti Knotkově střele od modré stihl Habal sklapnout betony a kotouč letí do ochranné sítě.

10:48
    Zakázané uvolnění ze strany Energie.

10:17
    Tomeček vybídl ke střele v předbrankovém prostoru Káňu, Habala ale překonat nedokázal.

09:44
    Po Rohanovo nahození se před olomouckou bránou utvořil závar, nikdo z energetiků nedokázal kotouč doklepnout do branky.

08:58
    Nátlak Západočechů nekončí, Lukáš zatím stále však drží.

08:34
    Osmík z mezikruží o pár centimetrů minul Lukášovu bránu.

08:07
    Mora je uzamčena v obranném pásmu, domácí začali tlačit.

07:19
    Škůrkovo nahození od modré proletělo těsně vedle Habalovy svatyně.

06:50
    Ofsajd domácích a následuje tichá komerční přestávka.

06:01
    Olomoučtí si přihrávají v obranné třetině a oba celky střídají.

05:01
    Klimek to zkusil z kruhů, kotouč bez větších problémů kryje Habal.

04:38
    Průžkova rána z levé strany přistála do Lukášovy náruče.

04:18
    Energetici se usadili v útočném pásmu, než ale stačili cokoli vymyslet byly zas vyhnáni.

03:32
    Energetici se dopustili ofsajdu.

02:55
    Hosté se pokusili dostat do útočného pásma, zbránila jim v tom vlastní nepřesná přihrávka.

02:11
    Rohanův projektil od modré vyrazil olomoucký brankář do ochranné sítě.

02:07
    Kus černé gumy se odrazil do hlediště a bude se vhazovat po Lukášově pravici.

01:52
    O první střelu na bránu se postaral Kucsera, jeho ránu zpoza kruhů chytil Habal.

01:04
    Rachůnek vyjel ze středního pásma a z kruhů vystřelil, obránci srazili puk vedle.

00:33
    O kotouč se nyní bojuje v rohu kluziště u Lukášovy brány.

00:08
    Úvodní buly ovládla karlovarská čtvrtá formace a domácí jedou útočit.

00:01

V KV Areně dnes bude zvláštní atmosféra, nefunguje zde totiž zvuk.

Martin Kohout dnes nastoupí ke svému extraligovému utkání s pořadovým číslem 200.

HC Energie Karlovy Vary: Habal (F. Novotný) – Martin Rohan, Plutnar, Parkkonen, Dlapa, T. Havlín, Pulpán (A), T. Hanousek – T. Rachůnek (A), Kracík, Flek – Hladonik, Miškář, Průžek – Kohout, Jiří Kulich, O. Beránek – Šik, Osmík, Vondráček (C).

HC Olomouc: Lukáš (J. Sedláček) – Ondrušek (C), Groch, Rašner, Škůrek, Řezníček, Dujsík – J. Káňa, David Krejčí (A), V. Tomeček – Burian, J. Knotek (A), Kucsera – Klimek, Nahodil, Navrátil – Strapáč, P. Kolouch, Olesz – Kunc.

Rozhodčí: Hradil, Obadal – Rampír, Šimánek.

HC Olomouc

Hanákům se daří lépe. Hlavně díky jejich prvního útoku v čele s Davidem Krejčím, ti se postarali o 21 z celkových 37 olomouckých vstřelených gólů. Jenže po výhře v prodloužení nad pražskou Spartou přišly dva debakly. Nejprve z plzeňského ledu Kohouti odjeli výpraskem 1:6, pak byl na řadě doma zápas s Českými Budějovicemi. Kohoutům se hrubě nepovedla první část, kdy dovolili soupeři odskočit na tříbrankové vedení. Ve druhé se Olomoučtí zvedli, snížili na 2:3 a vrátili naději na body. Tu domácím sebral Motor v poslední dvacetiminutovce a po konci zápasu na výsledkové tabuli svítilo skóre 2:5. Mora se proti Energie může spolehnout na dobré vhazování, v této statistice je jejich soupeř z lázeňského města v extralize nejhorší. Dále je Olomouc druhým nejméně vylučovaným týmem, což jim proti energetikům rovněž může velmi pomoct.

Karlovarští zažívají před reprezentační pauzou krizi. Po poslední výhře nad Kometou pro Energii přichází jedna prohra za druhou. Doma proti Vítkovicím v Liberci padli shodně 2:3. Prohra o gól vždy zamrzí nejvíc a psychicky se to projeví i do dalších zápasů, což bylo vidět i při tom posledním proti Hradci. Tentokrát o průběhu utkání takřka rozhodla hned první část, ve které hosté střelecky přetlačili energetiky 17:6. I když Lvi měli pouze jednobrankový náskok, díky využitým přesilovkám ve druhé dvacetiminutovce vedli 3:0. Západočeši se probudili až v závěrečné třetině, kdy si vytvořili velký nátlak. Navzdory nemalému počtu velkých šancí ale dokázali vsítit jen jeden gól. V závěru pochopitelně riskovali ve hře bez brankáře, jenže v poslední vteřině na konečných 4:1 pro Mountfield upravil Jordann Perret.

Karlovy Vary si budou chtít napravit renomé proti Olomouci, s nimi ovšem nemají vůbec dobrou bilanci, z posledních tří vzájemných střetnutí vždy odešli vítězně Kohouti. Energetici se však budou chtít o body pořádně poprat, což potvrzuje i Petr Vodička: „Kluci tomu pořád věří a že chtějí vyhrávat. Makají, jde to vidět. Teď je to jenom o tom uhrát nějaký zápas na sílu a ono se to zlomí.,“ burcuje páteční extraligový debutant. „Musíme zabrat, ten zápas s Hradcem musíme hodit za hlavu a v neděli do toho zase vlítneme,“ dodává mladík Jiří Kulich.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Vlastimil Mourek

Branky a nahrávky: 33. T. Rachůnek (T. Hanousek), 36. Vondráček (Hladonik), 65. Plutnar (Jiří Kulich) – 34. J. Knotek (J. Káňa, Ondrušek), 35. Řezníček (Strapáč)

Rozhodčí: Hradil, Obadal – Rampír, Šimánek