Jaroslavl – Spartak Moskva 4:2 (kon.) | Minsk – Ufa 3:5 (kon.) | Riga – Dynamo Moskva 4:1 (kon.)
Dinamo Riga
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Dynamo Moskva
Neděle 31.10.2021, 16:00 • Arena Riga • KHL

To je z mé strany již vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek neděle! (18:34:32)

Československá stopa

Lukáš Radil (RIG) – 0+2, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 20:23
    Rudolf Červený (RIG) – 0+0, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 17:54

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 19:33 (5:10, 10:11, 4:12)
    Zblokované střely – 18:9
    Vyhraná vhazování – 24:35
    Trestné minuty – 29:8
    Hity – 7:10

Hokejisté Rigy si připisují cenný skalp jednoho z elitních celků KHL. Moskevské Dynamo přehráli 4:1. Domácím dnes skvěle vycházeli přesilovky, když využili tři ze čtyř.

První z nich proměnil ve 2. minutě ranou od modré čáry Oskars Cibulskis. Dynamo pak rovněž využilo početní výhodu, když pětiminutové vyloučení Freibergse rychle potrestal Anton Wedin, ovšem více už hosté z nabídnuté možnosti nevytěžili. Ve druhé třetině se oba týmy vystřídaly v pasážích, kdy měly více ze hry. Gól však padl až krátce před přestávkou. Podruhé v zápase se prosadil v přesilovce obránce Oskars Cibulskis. Do třetice se Dinamu podařilo proměnit výhodu jednoho hráče v poli ve 44. minutě, kdy se z levého kruhu trefil Gints Meija a vyhnal brankáře Kulbakova na střídačku. Moskevský celek pak už nic velkého nevymyslel a 66 sekund před koncem naopak pečetil skóre zásahem do prázdné branky kapitán Rigy Lauris Darzinš.

59:28
    Utkání se už pouze dohrává. Hosté vědí, že tohle neotočí.
    58:54 Lauris DARZINŠ - 4:1

58:54
    Riga právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Riga tenhle zápas vyhraje. LAURIS DARZINŠ přebral puk ve středním pásmu od Lukáše Radila, přejel s ním útočnou modrou a s přehledem ho poslal do prázdné branky soupeře. Asistence: Lukáš Radil.

58:36
    Domácí šikovně vyhodili, tak že z toho nebyl icing. Soupeři pak navíc znepříjemnil rozehrávku forčekující Radil.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:49
    Hosté odvolávají brankáře! Zkusí to s šesti hráči v poli.

57:35
    Hosté si nerozuměli na útočné modré a vystavili se do postavení mimo hru.

57:01
    Už jen tři minuty zbývají do konce třetí třetiny.

56:23
    Hunter Shinkaruk nepřekvapil Bočarova po objetí branky. Poté to Rudolf Červený neúspěšně zkoušel z levého kruhu. Domácí každopádně ušetřili cenný čas daleko od své svatyně.

55:30
    Domácí stále drží dvougólový náskok. Moskevští marně hledají cestu, kudy se prosadit.

54:37
    Po buly přišel projektil Vjačeslava Vojnova od modré čáry. Mattsson vyráží do rohu.

54:34
    Zakázané uvolnění Rigy. Hosté mohou pokračovat ve spřádání útočných plánů.

53:58
    Alexandr Petunin tečoval nabídku spoluhráče do ochranné sítě za domácí brankou. Dynamu se kráčí čas na obrat.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 2. Cibulskis (L. Darzinš), 39. Cibulskis (Radil, Meija), 44. Meija (L. Darzinš), 59. L. Darzinš (Radil) – 12. Wedin (Galijev, Vojnov)

Dinamo Riga: Mattsson (Vitols, Lazdinš) – Freibergs, Cibulskis (A), Zile, Gormley, Scarlett, Čukste, Ozolš – L. Darzinš (C), Červený, Radil – E. Poirier, Tiivola, Shinkaruk (A) – J. Karjalainen, Berzinš, Meija – Skvorcovs, Buncis, Karsums.
    Dynamo Moskva: Kulbakov (44. I. Bočarov, A. Jerjomenko) – Vojnov, A. Mironov (A), S. Bojkov, Andrej Sergejev, Volkov, J. Zajcev, N. Novikov – Galijev, Šipačov (C), Petunin – Raševskij, O'Dell (A), Wedin – Trinějev, Igumnov, Fisenko – G. Šaškov, V. Jefremov, A. Nazarevič – Muranov.

Rozhodčí: Beljajev, Fatejev – Antonov, Šišlo