New Jersey – Columbus 3:4 (0:1 po s.n.) | Seattle – NY Rangers 1:3 (kon.)
1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
New York Rangers
Pondělí 01.11.2021, 02:10 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Děkujeme za pozornost, mějte s efajn. (04:52:16)

Rangers byli drtivou část zápasu horším týmem, zejména od druhé třetiny, jenže Seattle narazil na neskutečného Šesťorkina. Ten měl v závěru i kliku, když byl při dorážce dezorientovaný a bránící Goodrow srazil kotouč do tyče. Vítěznou trefu nakonec obstaral Panarin, jenž vyvezl puk a počkal na Foxe do druhé vlny, ten následně z pravé strany na bližší tyč zmrazil Grubaera. Nováček NHL může opravdu litovat několika zahozených šancí.

Kdo se postavil do brankoviště
    Philipp Grubauer (SEA) – 16 zákroků, 2 OG, úspěšnost zákroků 88,9%, odchytal 58:05

Česká a slovenská stopa v utkání
    Filip Chytil (NYR) – 0+0, 0 účast, 2 střely na branku, TM 0, čas na ledě: 12:09

Tři hvězdy zápasu
    1. Igor Šesťorkin (NYR) – 32 zákroků, 1 OG, úspěšnost zákroků 96,7%, odchytal 60 minut
    2. Barclay Goodrow (NYR) – 1+1
    3. Jordan Eberle (SEA) – 1+0

Statistiky zápasu
    Střely na branku – 33:18 (9:8, 13:2, 11:8)
    Úspěšnost vhazování v procentech – 54:46
    Přesilovky – 0/4 : 0/2
    Trestné minuty – 4:8
    Zblokované střely – 13:20
    Hity – 21:26

59:45
    Seattle se sám připravil o útočnou třetinu a je hotovo.

59:25
    Ofsajd Seattlu.

59:19
    Mark Giordano zastavil rukou vyhození hostů.

59:06
    Seattle to ještě zkouší v šesti.
    58:21 Barclay GOODROW - 1:3

58:21
    Rangers právě vstřelili branku!
    Vypadá to, že hosté zvítězí! BARCLAY GOODROW využil ztrátě soupeře v obranném pásmu Rangers, tak ujel všem a dovezl puk do prázdné brány. Asistence: Mika Zibanejad.

58:12
    Bomba Giordana z levé strany byla snad třikrát tečovaná a Šesťorkin ji s pořádnou klikou vyrazil! Následovala dorážka, kterou zřejmě Goodrow srazil do přední tyče!

57:51
    Powerplay domácích!

57:27
    Kakko objel bránu a nahrál pod sebe Panarinovi na pravý kruh, s jeho střelou na zadní tyč si Grubauer věděl rady.

56:48
    Lindgren také jenom posunul puk z levé strany o mantinel do středního pásma.

56:20
    Mark Giordano zablokoval střelu zápěstím z pravé strany.

55:41
    Panarin odehrál kotouč na Kakka tak, aby nešlo o zakázané uvolnění.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 34. Jordan Eberle (Schwartz, A. Larsson) – 4. Kreider (Goodrow), 53. A. Fox (Panarin), 59. Goodrow (Zibanejad)

Seattle Kraken: Grubauer (Daccord) – Vince Dunn, Giordano (C), A. Larsson, Lauzon, Oleksiak, H. Fleury – Järnkrok, Gourde (A), B. Tanev – Schwartz, Wennberg, Donskoi – Jordan Eberle (A), McCann, Geekie – Donato, Sheahan, Bastian.
    New York Rangers: Šesťorkin (A. Georgijev) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba, K'A. Miller, Tinordi, Nemeth – Goodrow (A), Zibanejad, Kreider (A) – Kakko, R. Strome, Panarin (A) – Blais, Chytil, Lafreniere – K. Rooney, McKegg, Dryden Hunt.

Rozhodčí: O’Rourke, McCauley – Alphonso, Toomey