Tampa – Washington 3:2 (kon.) | Chicago – Ottawa 5:1 (kon.) | Edmonton – Seattle 5:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Ottawa Senators
Úterý 02.11.2021, 01:00 • United Center, Chicago • NHL

Děkujeme za pozornost, dobrou noc. (03:52:13)

Chicago se může radovat z prvního vítězství v letošní sezoně. Ottawu porazilo poměrem 5:1 i díky hattricku Patricka Kanea a dvěma asistencím Dominika Kubalíka. Kane se tak 407. gólem v dresu Chicaga dostal v historické tabulce Blackhawks na třetí pozici. Chicago může mrzet, že v United Center zase nebylo vyprodáno. Už v souboji s Detroitem přišli domácí o šňůru 535 vyprodaných zápasů v řadě za sebou.

Jinak, co se týče obrazu hry, tak od druhé třetiny bylo Chicago drtivou část zápasu lepším mužstvem, vstup do utkání mu tolik nevyšel a Fleury se musel činit například proti rozjetému Formentonovi. Mimochodem kanadský brankář Blackhawks vytáhl v poslední minutě celého střetnutí parádní semafor právě proti zmiňovanému hostujícímu útočníkovi.

Marc-Andre Fleury (CHI) – 29 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,7%, odchytal 60 minut
    Matt Murray (OTT) – 26 zákroků, 5 OG, úspěšnost 83,9%, odchytal 60 minut

Tři hvězdy duelu
    1. Patrick Kane (CHI) – 3+1
    2. Marc-Andre Fleury (CHI) – 29 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,7%, odchytal 60 minut
    3. Brandon Hagel (CHI) – 2+0

Česká a slovenská stopa v utkání
    Dominik Kubalík (CHI) – 0+2, +1 účast, 3 střely na branku, TM 0, čas na ledě: 15:38

Toto utkání sledovalo 15 946 diváků.

59:56
    Paul ještě v posledních sekundách střílel do lapačky Fleuryho.

59:38
    Zub nahrával bekhendem z pravé strany k zadní tyči, ale jeho pas vystihli domácí.

59:33
    Alex Formenton ujel po levé straně a byl už před Fleurym, ten se předvedl skvělým semaforem, který diváci dokázali náležitě ocenit!

59:25
    Alex DeBrincat podražen u mantinel Connorem Brownem, bude se dohrávat ve čtyřech.

59:03
    Murray zastavil vyhození a fanoušci Chicaga už slaví první vítězství v letošní sezoně.

58:40
    Josh Norris minul kratší tyč z parádní pozice na pravém kruhu, Fleury máchl lapačkou, ale nezasahoval.

58:21
    Přesilovka začíná vyhozením Chicaga.

58:10
    Seth Jones podrazil Tierneyho před svou bránou a ještě oslabuje Chicago.

57:51
    Ottawa drží kotouč za brankou a střídá.

57:23
    Paul sjel na nahrávku na pravou stranu do druhé vlny, ale obránce jej na kruhu překřížil.

57:03
    Drake Batherson se natlačil před obránce na pravé straně, Fleury si kryl kratší tyč.

56:24
    Philipp Kurashev práskl do kotouče z levé strany přes obránce, pak se Murray vypořádal s otočky soupeře kolem brány.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 20. Hagel (P. Kane, J. Toews), 23. P. Kane (R. Carpenter, J. Toews), 41. Hagel (J. Toews, S. Jones), 42. P. Kane (E. Gustafsson, D. Kubalík), 48. P. Kane (D. Kubalík) – 42. Formenton (Mete, Ennis)

Chicago Blackhawks: M.-A. Fleury (Lankinen) – C. Murphy, McCabe, S. Jones, de Haan, E. Gustafsson, I. Phillips – P. Kane (A), R. Carpenter, DeBrincat (A) – D. Strome, J. Toews (C), D. Kubalík – Kurashev, Dach, Hagel – Gaudette, Reese Johnson, Entwistle.
    Ottawa Senators: M. Murray (F. Gustavsson) – Zub, Chabot (A), N. Zajcev, Holden, J. Brown, Mete – Batherson, Norris, B. Tkachuk (A) – C. Brown, N. Paul (A), Stützle – Ennis, Tierney, Formenton – L. Shaw, Gambrell, Sanford.

Rozhodčí: Joannette, Meier – Mills, Shewchyk

Diváci: 15 946