Čeljabinsk – Vladivostok 6:1 (kon.) | Barys – Jokerit 1:4 (kon.) | Ufa – Chabarovsk 3:2 (kon.)
Nižněkamsk – Omsk 2:1 (po pr.) | Soči – Kunlun 1:3 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Avangard Omsk
Středa 03.11.2021, 17:00 • Něftěchim Arena, Nižněkamsk • KHL

Z tohoto zápasu je to vše. Děkujeme za pozornost a u hokeje zase brzy na viděnou. (19:30:35)

Nižněkamsk vyhrál potřetí z posledních čtyř zápasů a posunul se v tabulce Východní konference na sedmou pozici právě za šestý Omsk. Za dva dny přivítá Neftěchimik poslední Vladivostok. Avangard bude hrát rovněž v pátek na ledě třetí Ufy.

Hity – 23:16

V souboji Nižněkamsku s Omskem se na první branku čekalo až do 52. minuty. Pak se po dorážce zblokované střely prosadil Peter Cehlárik a poslal Avangard do vedení. Domácí ale z následné akce bleskově vyrovnali, Hrubce propálil rovněž po bloku Jevgenij Miťakin. Duel nakonec dospěl až do prodloužení tři na tři. V něm se dostali Dan Sexton se Sidorovem do úniku dva na jednoho. Prvně jmenovaný to vzal na sebe, položil si Prochorkina a zacílil nekompromisně pod víko. Nutno říci, že vítězství Neftěchimiku je zasloužené. Domácí byli po většinu utkání aktivnější partou.

61:36 Dan SEXTON - 2:1

61:36
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Neftěchimik dokonává obrat a vítězí! Domácí se dostali do úniku dva na jednoho. DAN SEXTON to vzal na sebe. Položil si vracejícího se Prochorkina a krásnou trefou pod břevno udělal za dnešním duelem definitivní tečku. Asistence: Lukáš Klok a Michail Sidorov.

60:59
    První zákrok si připisuje Alexandr Sudnicin. Nikolaj Prochorkin mířil z levé strany zápěstím do jeho lapačky.

60:18
    V úvodu prodloužení tři na tři drží puk hokejisté Nižněkamsku. Ti začali hodně rozvážně.

60:01

Třetí dvacetiminutovka konečně přinesla góly, o vítězi ale nerozhodla. A tak si dáme pětiminutový přídavek a dost možná i samostatné nájezdy. Vše je otevřené.

60:00

59:36
    Teď mají hrací předmět na holích pro změnu domácí. Zřejmě už se nic nestane.

59:00
    Poslední minuta aktuální třetiny. Omsk drží kotouč ve vlastním pásmu.

58:15
    Z levé strany napřáhl z větší vzdálenosti Damir Šaripzjanov. Jeho dělovku ukryl Alexandr Sudnicin mezi betony.

58:00
    Oba mančafty si vyměňují hrací předmět jako horký brambor. Do konce třetí třetiny schází poslední dvě minuty.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 53. Miťakin (Chajrullin, Klok), 62. D. Sexton (Klok, M. Sidorov) – 52. Cehlárik (V. Žarkov, Čisťakov)

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Ozolin, Tuohimaa) – M. Sidorov, Klok, K. Vorobjov (A), Knot, Berezin (A), Petriščev, G. Semjonov – Chajrullin (C), Miťakin, Bikmullin – Ansel Galimov, J. Popov, D. Sexton – A. Beljajev, Čiviljov, D. Popov – Vladislav Šutov, Chafizov, Šafigullin.
    Avangard Omsk: Š. Hrubec (Vasilij Děmčenko, Dianov) – Pokka, Šaripzjanov (A), Kaski, K. Gotovec, Běreglazov, Čisťakov – N. Jakupov, C. Knight (C), Sošnikov – Kosov, Prochorkin, Cehlárik – N. Komarov, Děrgačov, Brjukvin – V. Žarkov, Kablukov (A), Dědunov.

Rozhodčí: Fraňo, Hribik — Bersenjov, Kanifadin