Toronto – Vegas 4:0 (kon.) | Montreal – Detroit 3:0 (kon.) | Philadelphia – Arizona 3:0 (kon.)
Winnipeg – Dallas 4:3 (2:1 po s.n.) | Minnesota – Ottawa 5:4 (po pr.) | Calgary – Nashville 2:3 (po pr.)
Vancouver – NY Rangers 3:2 (po pr.) | Anaheim – New Jersey 4:0 (kon.) | San Jose – Buffalo 5:3 (kon.)
Calgary Flames
2:3 (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Nashville Predators
Středa 03.11.2021, 02:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

To už je z mé strany vše. Přeji nerušený zbytek noci! (04:52:55)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 40:22 (20:9, 8:5, 11:7 – 1:1)
    Zblokované střely – 8:13
    Vyhraná vhazování – 29:27
    Trestné minuty – 9:17
    Hity – 14:22

Hokejisté Calgary dnes přestříleli Nashville v poměru 40:22, přesto to ale stačilo pouze na bod. Po normální hrací době totiž utkání skončilo remízou a v prodloužení rozhodl z přečíslení 2 na 1 po Granlundově přihrávce Matt Duchene.

Hosté dali soupeři lekci z produktivity především v první třetině. V 11. minutě je poslal do vedení Luke Kunin a Flames pak ze spousty šancí a několika samostatných nájezdů vytěžili pouze přesilovkový zásah Matthewa Tkachuka. Predátorům však ještě do přestávky vrátil náskok Filip Forsberg. Domácím se pak podařilo překonat skvělého Sarose až ve 44. minutě, kdy na 2:2 srovnal obránce Oliver Kylington. A o prodloužení už tu řeč byla...

61:37 Matt DUCHENE - 2:3

61:37
    Nashville právě vstřelil branku!
    Hosté v prodloužení vítězí! Mattias Ekholm získal v obranném pásmu puk a založil tak přesilovou situaci 2 na 1. Tu výborně vyřešil z levého křídla Mikael Granlund, který si trpělivě počkal na ideální okamžik pro přihrávku na MATTA DUCHENA a ten z pravého kruhu zamířil do bližšího horního růžku. Markström se nestačil včas přemístit. Asistence: Mikael Granlund a Mattias Ekholm.

61:18
    Do Tkachukovy střely z pravého kruhu vložil hokejku bránící Ekholm.

60:42
    Matt Duchene se snažil dostat před branku přes Anderssona, ale ten ho do šance nepustil.

60:01

Ve třetí třetině se trefil pouze domácí Oliver Kylington, který vyrovnal na 2:2. Za tohoto stavu se tedy půjde do prodloužení.

60:00

59:57
    2,1 sekundy před koncem třetí třetiny ještě zakázané uvolnění Preds.

59:38
    Backlund vyvezl puk až do útočné třetiny, kde uvolnil Olivera Kylingtona. Ten v dobré příležitosti bekhendem nepřekonal Sarose!

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:35
    Po vyhraném vhazování vystřelil Alexandre Carrier. Puk končí na hrudi Markströma.

58:32
    A znovu...

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 12. M. Tkachuk (Monahan, E. Lindholm), 44. Kylington (Ch. Tanev, Mangiapane) – 11. Kunin (A. Carrier, Johansen), 19. F. Forsberg (Duchene, Mikael Granlund), 62. Duchene (Mikael Granlund, Ekholm)

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Kylington, Gudbranson, Zadorov – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – B. Ritchie, D. Dubé, Mangiapane – T. Pitlick, Backlund (A), Coleman – T. Lewis, Monahan (A), Lucic.
    Nashville Predators: Saros (Ingram) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Benning, Borowiecki – Kunin, Johansen, Tolvanen – Duchene, Mikael Granlund (A), F. Forsberg – Jeannot, Sissons, Trenin – Tomasino, Novak, Cousins.

Rozhodčí: Brenk, Skilliter – Gawryletz, Toomey

Diváci: 14324