Toronto – Vegas 4:0 (kon.) | Montreal – Detroit 3:0 (kon.) | Philadelphia – Arizona 3:0 (kon.)
Winnipeg – Dallas 4:3 (2:1 po s.n.) | Minnesota – Ottawa 5:4 (po pr.) | Calgary – Nashville 2:3 (po pr.)
Vancouver – NY Rangers 3:2 (po pr.) | Anaheim – New Jersey 4:0 (kon.) | San Jose – Buffalo 5:3 (kon.)

Československá stopa v utkání:

Filip Chytil (NYR): 0+0, -1 účast, 2 střely na branku, TM 0, čas na ledě 14:03.

Jaroslav Halák (Vancouver Canucks): druhý brankář, do hry však nezasáhl.

Je hotovo, domácí hokejisté nakonec k radosti svých fanoušků dokonali obrat z 0:2 na 3:2 po prodloužení! Skvělými momenty se s koncem základní hrací doby blýskl brankář domácích Thatcher Demko, když pochytal několik zajímavých pokusů, poslal svůj tým do prodloužení a tam pak Miller rozhodl.

62:22 J. T. Miller - 3:2

62:22
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Je hotovo, rozhodnuto! Obrat z pohledu Canucks dokonán. Hughes vybojoval kotouč a poslal do samostatného úniku J. T. MILLERA. Ten sice napoprvé neuspěl, nicméně Šesťorkin netušil, kde je kotouč. Toho Miller využil, znovu se ho ujal, objel branku a napodruhé zakončil přesně! Asistence: Quinn Hughes.

61:44
    Jacob Trouba už zavezl společně se spoluhráči puk do pásma.

61:24
    Nyní se nic moc neděje. Na kotouči jsou sice hosté, ale puk mají pod kontrolou pouze ve svém pásmu a čekají na správný moment.

60:48
    J. T. Miller to udělal dobře, přejel z obranného pásma až do útočného. Zde pak ale ani nadvakrát nepřekonal hostujícího brankáře. S oběma jeho pokusy si Igor Šesťorkin poradil.

60:29
    První jsou v útočném pásmu a na puku hostující Rangers, zatím se však ke střele nedostali.

60:07
    Hraje se pětiminutové prodloužení ve třech na obou stranách. Tak uvidíme, kdo využije prostoru na hřišti jako první. A zda vůbec.

60:01

Za malý moment tedy začne prodloužení, zhruba pět minut a půjdeme na to.

Šedesát minut je za námi. V závěru utkání se o vyrovnaný stav zasloužil především brankář Canucks Thatcher Demko, který si několikrát vysloužil uznání od fanoušků jeho týmu. Připsal si několik dobrých zákroků a naděje na vítězství pro jeho tým tedy trvá.

60:00

59:41
    Hughes nahodil na branku. Pak ještě jeden z jeho spouhráčů dorážel, nicméně kotouč po nepřesné trefě končí jen za brankou.

58:39
    Adam Fox naznačil střelu, čímž se zbavil obránce. Pak se dostal do lepší pozice, nicméně ani tentokrát hosté neslaví. Demko povyjel a jeho střelu chytil, jak bylo potřeba. A vysloužil si další potlesk.

58:07
    Rangers se znovu usazují v útočném pásmu, mezitím z přesilové hry zbývá něco málo přes deset sekund.

Adam Pavlíček

Branky a nahrávky: 42. J. T. Miller (Höglander, Elias Pettersson), 46. Podkolzin (Garland, T. Myers), 63. J. T. Miller (Q. Hughes) – 23. Zibanejad (Panarin, A. Fox), 34. Panarin (A. Fox, R. Strome)

Vancouver Canucks: Demko (Halák) – T. Myers, Ekman-Larsson, Poolman, Q. Hughes, L. Schenn, Burroughs – Boeser, Elias Pettersson, J. T. Miller – Höglander, Horvat, Pearson – Garland, Dickinson, Podkolzin – Chiasson, Lammikko, Justin Bailey.
    New York Rangers: Šesťorkin (A. Georgijev) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba, K'A. Miller, Nemeth, Tinordi – Goodrow, Zibanejad, Kreider – Kakko, R. Strome, Panarin – Blais, Chytil, Lafreniere – J. Gauthier, McKegg, Dryden Hunt.

Rozhodčí: Rooney, Chmielewski – Flemington, Cherrey