Třinec – Kladno 2:0 (kon.) | K. Vary – Zlín 4:1 (kon.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 1:2 (kon.)
Motor ČB – Pardubice 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 5:1 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 2:1 (3:1 po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Berani Zlín
Pátek 05.11.2021, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 22. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše a u dalších online přenosů se s vámi na počtenou loučí Vlastimil Mourek. (20:02:43)

Je tu konec! Zlín neprolomil krizi ani na ledě Karlových Varů. Už od začátku měla Energie mírně navrch a po druhé třetině svítilo na výsledkové tabuli skóre 3:0. Ve třetí části se energetici stáhli a Berani začali čím dál více útočit. Přes veškerou snahu se jim za záda výborně chytajícího Vladislava Habala podařilo dostat jen jeden kotouč, v 53. minutě se trefil Adam Zbořil. Do nadcházejícího startu za národní reprezentaci na Karjala Cupu si ještě v závěru připsal trefu do prázdné brány Jakub Flek.

Hráči utkáni:

HC Energie Karlovy Vary: Jakub Flek
    PSG Berani Zlín: Roberts Mamčics

58:43 Jakub FLEK - 4:1

58:43
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A všechny naděje Zlína jsou zneškodněny. Tomáš Vondráček posunul na druhý konec kluziště kotouč JAKUBU FLEKOVI, a karlovarské Ferrari před nadcházejícím startem v dresu reprezentace upravuje skóre střelou do prázdné brány. Asistence: Tomáš Vondráček.

58:29
    Beránek to zkusil ze středního pásma, kotouč lapil Trška a ještě drží Zlínu naději.

57:53
    Kvůli nepřesné přihrávce hostům utekl kotouč do středního pásma.

57:31
    Huf spěchá na střídačku a Berani riskují v šesti!

57:22
    Po ofsajdu hosté požádali o oddechový čas.

57:08
    Domácí postavili na své modré zeď před kterou se hosté nemohou dostat, Beranům se na zvrácení výsledky rychle krátí čas.

56:21
    Flek to zkusil z kruhů jeho střela šla ale vedle.

55:54
    Ferencovu tečovanou ránu od modré vyrazil Habal do bezpečí.

55:09
    Je odpískána hra vysokou holí a bude se vhazovat před karlovarskou střídačkou ve středním pásmu.

54:26
    Parkkonen v kombinaci posunul na nehlídaného Hladonika, tomu rána nesedla a kotouč tak klouže mimo.

53:38
    Hosté se snaží ještě o hokejový zázrak a testují Habala střelami ze všech stran.

Dnešní utkání sleduje 2209 diváků.

Komerční přestávka.
    52:22 Jakub FERENC - 3:1

52:22
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hosté využívají rozhozenosti domácích. Na konci kombinace se ke střele zpoza kruhů dostal JAKUB FERENC, který kazí domácímu brankáři čisté konto. Asistence: Antonín Honejsek a Adam Zbořil.

51:44
    Hejcman z předbrankového prostoru dorazil kotouč a zprvu se zdálo, že ho má Habal ve své moci, domácímu gólmanovi ale vypadl na brankovou čáru, odkud ho vystřelil na poslední chvíli Dlapa.

51:20

51:10
    Po kombinaci Energie se za kruhy odhodlal ke střele Hanousek, rozvlnil však pouze ochrannou síť za Hufem.

50:08
    Kotouč se poodrážel až na zlínskou hokejku, která posílá kus černé gumy až k Habalovi.

49:39
    Parkkonenovi se nepodařilo zpracovat přihrávku a hosté tak mohou vyhodit.

49:20
    Peter Trška posílá Berany do oslabení, provinil se držením.

48:56
    Usazení v útočné třetině se hosté pokusili najít prostor ke střele, to se ale nepovedlo.

47:51
    V přečíslení dva na jednoho hledal Kohout najíždějícího Kulicha, přihrávka ovšem byla příliš skákavá a druhý jmenovaný ji tak nedokázal zpracovat.

47:30
    Hladonikův pokus sražen do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.

46:43
    Co se však dnes Zlínu daří je blokování střel, o úspěšnosti hostů v tomto ohledu se teď přesvědčil od modré i Plutnar.

45:53
    Beranům se nyní vůbec nedaří rozehrát, jejich hra je plná nepřesností a na první pohled působí odevzdaně.

45:01
    Hosté na chvíli pobyli v útočné třetině, domácí je ale vyhnali a dopředu vyvezl kotouč Průžek.

44:31

44:29
    Kracík vybojoval kotouč pro Vondráčka, ten svou tvrdou střelou z pravého kruhu trefil připraveného hostujícího gólmana.

43:53
    O další ránu zpoza kruhů se postaral Hanousek, jeho přízemní střelu vyrazil přesouvající se Huf betonem.

43:28
    Plutnar od modré svou dělovkou trefil Hufovo rameno.

42:51
    Gazda se přes dotírající energetiky propracoval až do středního pásma, odkud vyhodil za Habalovu bránu a odvedl pro Zlín dobrou práci.

42:31
    Oscar Flynn (ZLN) si u souboje u mantinelu pomohl nevybíravým krosčekem a odpyká si dvouminutový trest.

42:22
    Rachůnek nahodil do prostoru mezi kruhy, kotouč po Kracíkově teči těsně proklouzl kolem tyčky vedle.

42:09
    Další úmyslný ofsajd ze strany Beranů a hra se stěhuje opět k Danielu Hufovi.

41:50
    Na listinu střelců se mohl zapsat Gazda, jeho nebezpečnou bekhendovou dorážku z bezprostřední blízkosti zastavil Habal.

41:30
    Osmík z levé strany střílel těsně vedle zlínské brány.

41:07
    Berani čekají za vlastní na rozehrávku a oba celky mezitím střídají.

40:36
    Přechody do útočného pásma dělají Zlínu problému, jetu další postavení mimo hru.

40:21
    Hosté se navíc dopustili úmyslného ofsajdu a bude se vhazovat po Hufově levici.

40:13
    Další buly pro Energii, která se dostává na kotouč.

40:01

Druhá část minulostí. V té se hosté trochu zvedli a Habal se tak zapotil u nejednoho důležitého zákroku. Ještě více práce měl na druhé straně Daniel Huf, který držel svůj tým co to šlo. Jenže přišla 27. minuta, ve které videorozhodčí rozhodl o brance Jaroslava Kracíka. Od té chvíle byl na ledě nějakou chvíli klid až do samotného konce. V poslední minutě ještě daroval hostům gól do šatny parádní tečí Jiří Kulich. Další třetina začne přibližně v 19:21.

40:00
    39:35 Jiří KULICH - 3:0

39:35
    A ta je ihned využita! Po přihrávce Michala Plutnara si vylepšil střeleckou pozici Tomáš Hanousek, jehož pokus parádně ztečoval JIŘÍ KULICH až za záda zlínského gólmana. Asistence: Tomáš Hanousek a Michal Plutnar.

39:01
    Nakonec uniklého Jiřího Kulich sekl Peter Trška (ZLN), a proto si domácí zahrají další přesilovku.

39:01
    Kulich se propracoval až k Hufovi, toho svou kličkou nepřekonal.

38:19
    Kubišova střela od levého mantinelu neznamenala pro Habala žádné nebezpečí a na puku jsou tak opět Západočeši.

37:34
    Němcova rána od modré prošla až k Habalovi, ten letící puk vykopl betonem.

37:24
    Tentokrát se o možnost vystřídáni připravili domácí.

37:01
    Puk se odrazil na domácí střídačku a bude se vhazovat po Hufově levici.

36:23
    Kohout hledal připraveného Kulicha, Mamčics si ale do linie přihrávky lehl a šanci tak překazil.

35:40
    Kotouč stále kolem Hufa, v moci ho mají jeho spoluhráči, kterým se nedaří kvůli karlovarskému forčekingu rozehrát.

35:24
    Zlíňané vyhazují na zakázané uvolnění.

34:56
    Od modré to zkusil Hanousek, kotouč srazili obránci mimo.

34:20
    Kracík s Rachůnkem vzájemnou výměnou kotoučů zavezli hru do útočné třetiny.

33:44
    Nakonec se ke střele dostal Vopelka, kotouč mu vůbec nesedl a doklouzal se po zemi až pod Habalovu připravenou lapačku.

32:59
    Energetikům nevyšla rozehrávka a ke kombinaci se tak znovu dostali hosté.

32:14
    Před Hufem se na chvíli utvořil závar, nic se v něm nakonec neudálo a následuje komerční přestávka.

31:47
    Na ledě se toho nyní moc neděje, kotouč skáče ve středním pásmu mezi hokejkami obou mužstev.

30:51
    Hosté ostřelují karlovarskou bránu, z té ale udělal Habal nedobytnou pevnost a řadou pěkných zákroků si nadále drží čisté konto.

30:20
    Rachůnkovu ránu z první z pravého kruhu vyrazil Huf vyrážečkou.

29:53

29:20
    Beránek vyvezl kotouč do útočné třetiny a pozdržel tak čas.

27:53
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Ondřej Dlapa – 2 min., podrážení).

27:44
    Hosté začali o výsledek tvrdě bojovat a tlačí na domácí.

Jaroslav Kracík si předcházející trefou připsal gól s pořadovým číslem 99.

26:25 Jaroslav KRACÍK - 2:0

26:25
    Gól je uznán! Ránu JAROSLAVA KRACÍKA se snažil Daniel Huf vykopnout betonem, brankový videorozhodčí však potvrdil, že kotouč zcela přešel brankovou čáru. Asistence: Jabuk Flek.

26:25
    Kracíkův pokus je nakonec na příkaz brankového videorozhodčího přezkoumán!

25:53
    Nepřenost v rozehrávce na obou stranách a tempo hry se trochu uklidnilo.

25:51
    Flek hledal na druhé straně najíždějícího Rachůnka, přihrávku obránci odrazili na Kracíka, ten ale nedokázal ležícího Hufa překonat!

25:49
    Karlovarští pobyli v útočné třetině, nic se jim nepovedlo vymyslet a puk je opět ve středním pásmu.

25:04
    Po Habalově zákroku se strhla mezi hráči menší strkanice, zatím se nejedná o nic vážného.

24:41
    Tentokrát se hosté dostali až do útočné třetiny, tam je však rychle o kotouč znovu domácí připravili.

23:51
    Berani se pokusili o postupný protiútok, nedostali se dál než za půlku hřiště, energetici zatím diktují hru.

23:25
    Vzápětí se hosté dopouštějí icingu a Západočeši si pobyt v útočné třetině prodlouží.

23:17
    Pulpán od modré trefil Hufovu lapačku a na led mezitím naskočil Žižka.

22:29
    Kracík křižně přihrával na druhý konec kluziště najíždějícímu Rachůnkovi, hostující brankář stále drží jen jednobrankový deficit pro svůj tým.

22:04
    Plutnarovu nabídku od modré se snažil tečovat Kulich, nepovedlo se mu to a kotouč je tak znovu v Hufově náruči.

21:34
    Sice trochu kostrbatě ale hostům se daří zavézt kotouč až k Habalovi, načež Berani rychle střídají.

21:14
    Tomáš Žižka (ZLN) opět na trestné, tentokrát je vyloučen za hákování.

21:01
    Habal spěchá na střídačku, přijde další vyloučení.

20:38
    Ihned po vhazování vypálil Plutnar, jeho ránu vytěsnil Huf betonem.

20:34
    Do Pulpánovy střely od modré vložil hůl Vondráček, Huf si s kotoučem poradil.

20:09
    Úvodní buly pro Karlovarské, ti se hned vydávají do útočné třetiny.

20:01

Víc se toho v první části už nestane. V docela rychlém a bruslivém utkání měla navrch domácí Energie, což jde ostatně vidět i na prozatímním skóre. Velké příležitosti měl na své holi Otakar Šik, ke kýženému gólu zatím žádná jeho střela nevedla. O jedinou branku se postaral hned v 5. minutě Martin Kohout. Další třetina začne přibližně v 18:23.

20:00

19:34
    Berani vyhazují a drží čas.

18:43
    Ve stejné šanci se podrážení dopustil Tomáš Žižka (ZLN), který inkasuje dvě minuty na trestné lavici.

18:43
    Parádní práce Daniela Hufa! Pulpánovu ránu z kruhů vyrazil do mezikruží na hůl Otakara Šika, proti němu se hostující brankář vytáhl skvělým zákrokem lapačkou.

17:56
    Energetici se na chvíli usadili v útočné třetině, prohraný osobní souboj je ale stál kotouč a dopředu se tak znovu žene Zlín.

17:06
    Nyní se o kotouč bojuje v rohu kluziště.

16:13
    Zlíňané předvedli dvě velmi nepřesné přihrávky, domácím se toho využít nepovedlo, a tak se přece jen hosté dostávají do útoku.

15:45
    Rozhodčí odpískali domácím icing, jelikož kotouč zastavil Huf tak se sudí opravili a bude se vhazovat ve středovém kruhu.

15:15
    Plutnarovo nahození od středového kruhu lapil Huf do lapačky a následuje komerční přestávka.

14:36
    To samé se nyní událo na druhé straně, v pozici nahrávajícího byl Flek a o střelu byl sraženou přihrávkou připraven Rachůnek.

13:52
    Zbořil nahrával na Honejska, který mohl střílet do prázdné brány, do přihrávky vložil na poslední chvíli svou hůl jeden z karlovarských obránců.

12:58
    Trškovo nahození z nulového úhlu vypadlo Habalovi a před domácí bránou se utvořil závar, ze kterého se hostům nepodařilo nic vytěžit.

12:39
    Hosté vyhazují a Frómel naskakuje na led.

12:33
    Po dlouhé době přerušení a hosté mohou na chvíli oddechnout. Do konce domácí přesilovky zbývá ještě 7 vteřin.

12:21
    Zámek nadále pokračuje, bohužel pro domácí zatím bez kýžené branky.

11:52
    Pár ran by se našlo, všechny kotouče ale skončily v dobře blokující hostující obrany.

11:36
    Karlovarští kombinují a hledají prostor ke střele.

10:39
    Daniel Huf pokazil rozehrávku, jeden z domácích mu zkusil kotouč vzít, což mu zlínský brankář oplatil podrážení, za které je na dvě minuty vyloučen. Trest odpyká Šimon Frömel.

10:12
    Navrátilec z trestné si mohl napravit reputaci, přerušil rozehrávku hostů a vzápětí vystřelil, mířil však nad.

10:08

09:37
    Další výhoz domácích, Zlínu se zatím v této přesilovce vůbec nedaří.

08:51
    Energetikům se nakonec daří vyhodit ihned po vhazování.

08:48
    O výhoz o mantinely se pokusil Dlapa, jeden z beranů kotouč vyrazil do ochranné sítě a bude se vhazovat před Habalem.

08:08
    První přesilovku si zahrají hosté, Tomáš Redlich (KVA) si odsedí dvě minuty za podrážení.

07:58
    V ponechané výhodě Ferenc orazítkoval břevno!

06:57
    Tu přerušila dvojice Šik – Průžek, kteří puk zavezli do útočného pásma, hosté pak ve zmatku zahodili kotouč na zakázané uvolnění.

06:15
    Gazda po vyhraném vhazování nahodil do rohu kluziště, kde si kotouč převzali jeho spoluhráči a Zlín rozjíždí kombinaci.

06:07
    Přihrávku jednoho ze Zlíňanů ztečoval Parkkonen do hlediště a následuje komerční přestávka.
    04:42 Martin KOHOUT - 1:0

04:42
    Chvíle nátlaku a na světě je první gól! Patrik Parkkonen vyslal ze středního pásma dopředu MARTINU KOHOUTA, který zpoza kruhů propálil brankáře Hufa. Asistence: Patrik Parkkonen.

04:24
    Energetici kombinují a kotouč se dostal na hůl Jiřího Kulicha, ten ale mířil vedle.

03:40
    Šik se podruhé dostal ke slovu, když pálil osamocen z prostoru mezi kruhy, jeho střelu vytěsnil Huf do bezpečí.

03:22
    Hosté rozehrávají za brankou a oba celky posílají na led čerstvé síly.

02:38
    Zajímavě vypydala Vondráčkova rána zpoza kruhů, překvapený Huf sledoval kotouč, který jen těsně proletěl vedle tyčky jeho svatyně.

01:52
    Kohout se hnal s pukem na holi do útočného pásma, v ofsjadu ale stál Kulich a Kohout tak musel rychle brzdit a přechod do útočné třetiny ještě pozdržet.

01:11
    Na druhé straně si poprvé zahrál Daniel Huf, po levé straně totiž unikl Otakar Šik, který z kruhů zkusil vystřelit, kotouč vyrazil hostující brankář do ochranné sítě.

00:24
    Honejsek hledal v předbrankovém prostoru Köhlera, přihrávka ale nebyla ideální a z velké šance nakonec nic není.

00:11
    Po úvodním se do útočného pásma propracovali hosté, při souboji u Habala byla posunuta karlovarská brána, a tak se po pár vteřinách hry přerušuje.

00:01

Ceremoniál je za námi a vše se nyní schyluje k začátku samotného zápasu.

Před začátkem dnešního utkání ještě proběhne slavnostní ceremoniál pro Vlastimila Argmana, bývalý hráč a také veliký srdcař bude uveden do karlovarské hokejové síně slávy.

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Hamalčík) – Martin Rohan, Plutnar, Parkkonen, Dlapa, T. Havlín, Pulpán (A), T. Hanousek – T. Rachůnek (A), Kracík, Flek – Šik, Hladonik, Průžek – Jiří Kulich, Kohout, O. Beránek – Redlich, Osmík, Vondráček (C).

PSG Berani Zlín: Huf (Kašík) – Mamčics, Gazda, Žižka, O. Němec (A), Trška, Ferenc, Suhrada – Kubiš (C), P. Sedláček, O. Flynn – Köhler (A), Honejsek, Okál – A. Zbořil, Hejcman, Vopelka – Sebera, Karafiát, Frömel.

Rozhodčí: Pražák, Veselý – Brejcha, Zíka.
    Bude Habal slavit vítězství proti Zlínu?

PSG Berani Zlín

Jestli bude v některém klubu o nadcházející reprezentační přestávce rušno, pak to bude stoprocentně ve Zlíně. Tradiční klub je totiž ve velkých problémech. Z dvaceti odehraných zápasů má na kontě jen 8 bodů a pouze jednou vyhrál za tři body. To je bilance, se kterou nemůže být vedení PSG spokojené a dají se proto očekávat velké změny. Už dříve došlo ke změně na postu trenéra, kde vystřídal Roberta Svobodu Luboš Jenáček. Realizační tým doplnil také bývalý útočník Luboš Rob a do role trenéra individuálních dovedností byl povolán Petr Čajánek. Rozšíření realizačního týmu, ani hráčské trejdy však zatím Beranům výrazně nepomohly.

Do Karlových Varů nepřijede nejproduktivnější hráč Zlína Tomáš Mikúš. Bývalý energetik se tak proti svým loňským spoluhráčům v dresu PSG nepředstaví. Dle oficiálního vyjádření zlínského klubu požádal šikovný forvard o výměnu do jiného extraligového klubu. Klub PSG Berani Zlín se po poradě sportovního úseku rozhodl s okamžitou platností ukončit jeho působení v extraligovém týmu.

Vzhledem k postavení Zlína v tabulce lze očekávat, že nejde o poslední změnu v kádru. Během reprezentační přestávky se dají očekávat velké věci. Pokud chtějí Berani pomýšlet na vzestup tabulkou, musí nutně svůj kádr posílat. Již delší dobu údajně vedení PSG jedná o návratu Robertse Bukartse z Vítkovic. Ve hře bylo také hostování Petra Holíka z Brna. Ani jedno však zatím nevyšlo. Bude mít zlínské vedení v následujících dnech větší štěstí?

Karlovarští hokejisté nejsou se svým postavením v tabulce spokojení. I proto pro ně bude páteční duel se Zlínem velmi důležitý. Cíl je jasný, zvítězit a vstoupit do první reprezentační přestávky v co nejlepším rozpoložení. I trenér a sportovní manažer v jedné osobě, Martin Pešout, udělal v týdnu změnu v kádru. Po vzájemné dohodě bylo ukončeno hostování Patriku Miškářovi, kterému se angažmá v Karlových Varech nevydařilo a pokračovat tak bude v prvoligovém Kolíně. Naopak ze Sokolova do kádru Energie byl stažen Otakar Šik, který by měl v mužstvu vypomáhat do návratu Jiřího Černocha.

Posílen reprezentační pozvánkou na Karjala Cup vyjede v pátek na led Jakub Flek. Karlovarské ferrari nebude chybět v týmu trenéra Pešána a karlovarští fanoušci se tak mohou těšit, co jejich miláček předvede v reprezentačním dresu. Podaří se rodákovi z Mariánských Lázní navázat na výkony z posledního světového šampionátu?

Slavnostní moment prožije v pátek kromě legendárního Vlastimila Argmana, jenž bude uveden do síně slávy karlovarského hokeje, také kustod a bavič karlovarské kabiny David Merc. Páteční duel pro něj bude 400. zápasem v roli kustoda A-týmu Energie.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vlastimil Mourek

Branky a nahrávky: 5. Kohout (Parkkonen), 27. Kracík (Flek), 40. Jiří Kulich (T. Hanousek, Plutnar), 59. Flek (Vondráček) – 53. Ferenc (Honejsek, A. Zbořil)

Rozhodčí: Pražák, Veselý – Brejcha, Zíka