Třinec – Kladno 2:0 (kon.) | K. Vary – Zlín 4:1 (kon.) | Vítkovice – Mladá Boleslav 1:2 (kon.)
Motor ČB – Pardubice 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 5:1 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 2:1 (3:1 po s.n.)
HC Vítkovice Ridera
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
BK Mladá Boleslav
Pátek 05.11.2021, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 22. kolo

Dnes to nevyšlo. Domácí se ale nemusejí za svůj výkon rozhodně stydět, bojovali až do konce a prohráli nejtěsnějším možným výsledkem. V první třetině oba týmy držely krok, gólmani byli stoprocentní, stejně jako obrany, což se projevilo nízkým počtem střel na branku. Ve druhé části otevřeli skóre hosté, když se dokázal prosadit Fořt, vítkovičtí ještě v téže třetině odpověděli gólem Bernovského a do třetí třetiny se šlo za nerozhodného stavu. Ve třetí části se do toho oba týmy opřely a snažily se strhnout vedení na svou stranu, ale překážkou jim byli gólmani a jejich vlastní nepřesnosti. Jako první zvedali ruce nad hlavy hosté, kteří překonali Stezku díky gólu Claireauxe a poté už nechtěli pustit domácí do větších šancí. Ti ale ke konci přece jen mohli sáhnout po hře bez brankáře, kterého se jim podařilo překonat, bohužel pro vítkovické fandy až po siréně.
    Z Ostravy je to pro dnešek už opravdu vše, mějte příjemný zbytek večera, já se budu po reprezentační přestávce těšit znovu na počtenou. (20:00:16)

59:59
    Gól opravdu padl až po uplynutí řádné hrací doby, domácí zklamaně klopí havy.

59:59
    Se závěrečnou sirénou domácí srovnávají, ale sudí jdou konzultovat hlavně čas s videem.

59:56
    Vítkovičtí bojují před Růžičkou, snaží se střílet i zpoza branky.

59:45
    Galvinš od modré nastřelil Bondru před brankou.

59:32
    Stezka je na střídačce, domácí bojují v útočném pásmu.

58:56
    Domácí se nahrnuli k Růžičkovi, Chlán ale pálil přesně doprostřed branky.

58:27
    Rychlá akce hostů, kteří znovu dostávají hru k vítkovické brance, ale Stezka má dobrý výhled.

57:40
    Hosté bojují v rohu u Stezky o kotouč urputně.

56:50
    Kalus rozehrával od své branky, Vítkovice se dostaly před Růžičku, ale ten nakonec zasahovat nemusel.

56:32
    Vítkovice znovu v přečíslení, ale je jim odpískán ofsajd.

56:21
    Bruslaři v pásmu, po Stezkově rychlé lapačce se bude vhazovat po levici gólmana.

56:00
    Z další vlny si najížděl Polák, ale jeho střela končí nad brankou.

55:47
    Vítkovičtí v útoku, Bondra posílá puk za branku.

55:22

55:11
    Bruslaři v pásmu nic nevymysleli, puk míří k jejich gólmanovi.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 36. Bernovský (Jakub Stehlík, Marosz) – 26. Fořt (Adam Raška I, Pospíšil), 46. Claireaux (Kotala, J. Dufek)

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Polák (C), Galvinš, Plášil, P. Koch, Jakub Stehlík, L. Kovář – R. Bondra, Dej, M. Kalus – Svačina, J. Hruška (A), Fridrich – L. Krenželok (A), Marosz, J. Krejsa – Bernovský, Chlán, Lednický.
    BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Pavel Pýcha, Ševc (C), D. Moravec, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, Bernad – Adam Raška I, Fořt, Pospíšil – Kotala, Claireaux, J. Dufek – P. Kousal, O. Najman, J. Stránský (A) – Závora, Bičevskis, Grim.

Rozhodčí: Pešina, Vrba – Pešek, Malý

Diváci: 3 356