Montreal – NY Islanders 2:6 (kon.) | Ottawa – Vegas 1:5 (kon.) | Florida – Washington 5:4 (po pr.)
Pittsburgh – Philadelphia 3:2 (po pr.) | Toronto – Tampa 2:1 (po pr.) | Boston – Detroit 5:1 (kon.)
Calgary – Dallas 3:4 (po pr.) | Seattle – Buffalo 5:2 (kon.) | San Jose – St. Louis 3:5 (kon.)
Florida Panthers
5:4 (2:0, 2:3, 0:1 - 1:0)
Washington Capitals
Pátek 05.11.2021, 00:00 • FLA Live Arena, Sunrise • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (03:08:40)

– 13 zákroků, 2 OG, úspěšnost 86,7%, odchytal 36:22
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 19:39.

Sergej Bobrovskij (FLA)
    – 13 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 20:00
    Spencer Knight (FLA) – 25 zákroků, 4 OG, úspěšnost 86,2%, odchytal 41:55
    Ilja Samsonov (WSH) – 15 zákroků, 3 OG, úspěšnost 83,3%, odchytal 25:31
    Vítek Vaněček (WSH) – 13 zákroků, 2 OG, úspěšnost 86,7%, odchytal 36:22.

Statistiky
    Střely na branku:33 – 42 (14:13, 12:19, 5:10, 2:0)
    Zablokované střely soupeře: 9 – 13
    Trestné minuty: 4 – 6
    Využité přesilové hry: 1/3 – 0/2
    Vyhraná vhazování: 49 % – 51 %
    Bodyčky: 29 – 36.

Devátou výhrou z deseti zápasů Florida sesadila Carolinu z čela východní konference, byť Hurricanes mají jedno utkání k dobru. Washington padl ve třetím ze čtyř duelů, ale přesto drží pěknou čtvrtou příčku.

Podivný duel to byl hlavně pro gólmany. Napsaná jednička v osobě Ilji Samsonova musela na první dvě minuty přenechat brankoviště Vaněčkovi, aby pak ruský gólman dostal gól z první vážnější šance. Vaněček se do hry zase vrátil ve druhé třetině, ale to už proti sobě neměl Sergeje Bobrovského. Další produkt ruské brankářské školy zůstal v přestávce v šatně se zraněním, takže se divákům představil i čtyřikrát překonaný Spencer Knight.

Washington odletí ze Sunrise s porážkou, ale za bod bude asi rád, protože ještě v koncovce druhé třetiny prohrával se zdejšími Pantery 1:4. Desátým gólem v sezóně zavelel k vyrovnání Alexandr Ovečkin. Jen o pár vteřin později snížil i Wilson a do třetí části už šli Capitals s větším sebevědomím. Kvalita hry paradoxně spadla ve chvíli, kdy se prvního gólu v kariéře dočkal Connor McMichael. V klidnějším duchu se počkalo na prodloužení a v tom si Florida rozhodla s pomocí vlastního gólu Toma Wilsona.

61:55 Eetu LUOSTARINEN - 5:4

61:55
    Florida právě vstřelila branku!
    Dominantní držení puku podpořené o časté vyjíždění z útočného pásma se Floridě vyplatilo! Forsling přibrzdil u modré čáry, kde si od něj vzal kotouč našláplý EETU LUOSTARINEN. Finský útočník zprava centroval na Vatrana a bránící Wilson si vlastní holí ztečoval puk za přesunujícího se Vaněčka. Asistence: Gustav Forsling a Sam Reinhart.

61:15
    Až po minutě a čtvrt mohli vystřídat i Capitals. U puku ale zůstávají domácí, kteří jsou hodně trpěliví.

60:48
    Ekblad objel branku a po návratu k modré čáře dokonce zacouval na vlastní polovinu, aby jeho dva kolegové mohli vystřídat.

60:10
    Barkov vyhrál buly nad Kuzněcovem a Florida si v prodloužení zaútočila jako první. Huberdeau vyslal na Vaněčka vesměs neškodnou střelu.

60:01

60:00

59:59
    Z buly ve středním pásmu mezi Kuzněcovem a Lundellem pálil Alexandr Ovečkin. Knight dával pozor a v poslední vteřině nezaváhal.

59:58
    Conor Sheary přejel útočnou modrou moc brzo, takže Ellerův nadějný postup zastavila signalizace postavení mimo hru.

59:11
    Rozjetý Luostarinen dlouho čekal s přihrávkou na Duclaira. V klíčový okamžik ji zablokoval Nick Jensen.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 4. Barkov (Duclair, Verhaeghe), 12. Ekblad, 28. Montour (Forsling, Marchment), 36. Barkov (Hörnqvist, Huberdeau), 62. Luostarinen (Forsling, S. Reinhart) – 21. Sprong (Mantha), 39. Ovečkin (Eller), 40. T. Wilson (Carlson, Ovečkin), 47. McMichael (Ovečkin, Leason)

Florida Panthers: Bobrovskij (21. S. Knight) – Ekblad (A), Weegar, Montour, Forsling, Priskie, Connauton – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tippett, S. Reinhart, Huberdeau (A) – Mamin, A. Lundell, Marchment – Hörnqvist, Luostarinen, Vatrano.
    Washington Capitals: Vaněček (2.–28. Samsonov) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, T. van Riemsdyk – T. Wilson (A), Kuzněcov, Ovečkin (C) – Sprong, Eller, Mantha – Leason, McMichael, Sheary – Hathaway, N. Dowd, Hagelin.

Rozhodčí: Pochmara, Hebert – Kelly, Baker

Diváci: 12 542