Košice – Michalovce 1:2 (po pr.) | Nitra – Spišská N. Ves 0:0 (odl.) | Trenčín – Lipt. Mikuláš 3:2 (kon.)
Nové Zámky – Nitra 1:4 (kon.) | Poprad – Prešov 3:5 (kon.) | HC Slovan – Zvolen 0:2 (kon.)
HK Poprad
3:5 (0:0, 0:4, 3:1)
HC Prešov
sk Pátek 05.11.2021, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 14. kolo

Hoci sa Poprad v tretej tretine tromi gólmi nadýchol, avšak Prešov zasadil gólový úder v 59. minúte a nedovolil domácim hráčom vyrovnať a dostať zápas prípadne do predĺženia. Herná kríza Popradu nie je ani po tomto zápase minulosťou, v tabuľke sa pred kamzíkov dostávajú práve Prešovčania. (20:25:13)

59:35
    Nahodený puk Bespalov zachytil a nedovolil dorážať.

59:24
    Kamzíkom sa nedarí usadiť sa v pásme, teraz vytlačil hru preč Čacho.

59:02
    Valluš odchádza z brány na striedačku, Poprad hrá vabank.

58:55
    Tím Grotto Prešov dal gól!
    Tak Prešovčania predsa len využívajú presilovku a zrejme podčiarkujú svoj dnešný triumf. Welychka posunul na ľavý kruh Vasovi, ktorý vystrelil. Vallušovi unikol puk a zblízka dorazil do brány MAREK ZAGRAPAN.
    Asistencie: János Vas, Brett Welychka.

58:24
    Nahodená strela od modrej čiary z hokejky Rajnohu bola ihneď zblokovaná a letela na ochrannú sieť.

57:51
    Charbonneau presunul hru na pravý kruh k Sýkorovi, ktorý vypálil príklepom. Valluš úspešne zasiahol.

57:22
    Tak Popradčania si to v závere skomplikovali. Dávid Skokan je potrestaný dvomi minútami za hákovanie.

56:51
    Ján Sýkora sa kľučkami natlačil pred Vallušovu bránku, no nedokázal dôraznejšie zakončiť.

56:32
    Bjalončík si už odpykal celý svoj trest. Pred nami je záver tretej tretiny, uvidíme, či sa podarí domácim vyrovnať.

55:28
    Od modrej čiary z prvej tvrdo vypálil David Ružička, ktorého delovka opečiatkovala hornú žŕdku. Poriadne to zacengalo.

55:01
    Popradčania sa zatiaľ v oslabení úspešne bránia, veľa priestoru súperovi nedávajú.

54:19
    Presilovú hru si zahrajú hokejisti Prešova. Peter Bjalončík dostáva dve minúty za podrazenie.

53:33
    Prešovčanom nevyšlo založenie útočnej akcie, je z toho zakázané uvoľnenie.

52:36
    Po vyhratom buly zakončoval od modrej čiary Brejčák, triafal však mimo brány.

51:34
    Handlovský predčasne vošiel do pásma Rymshovi, a tak je z toho ofsajd.

50:39
    Poprad dal gól!
    Tak zrazu to je dramatická situácia. Bjalončík ešte síce bol zo zakončenia vytlačený, odrazený puk pred bránkou však využil PETER ŠIŠOVSKÝ a dotlačil ho do odkrytej časti brány.
    Asistencie: Peter Bjalončík, Daniel Brejčák.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 45. Skokan (Brejčák, Svitana), 49. Livingston (Brejčák, Skokan), 51. Šišovský (Bjalončík, Brejčák) – 25. Čacho, 27. Sýkora (Michnáč), 29. Šimun (Fekiač), 37. Lalík (Nauš, Čacho), 59. Zagrapan (Vas, Welychka)

HK Poprad: Rychlík (Valluš) – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Ulrych, Rymsha, Novajovský, Demo – Svitana, Skokan, Paločko – Mešár, Bjalončík, Livingston – Vandas, Bortňák, Handlovský – Valigura, Jevoš, Šišovský – Stanček
    HC Prešov: Bespalov (Petrík) – Rajnoha, Bakala, F. Fekiač, Ružička, Jendroľ, Turan, Bača – Welychka, Čacho, Charbonneau – Michnáč, Vas, Sýkora – Lalík, Zagrapan, Nauš – Klíma, V. Fekiač, Šimun – Miškuf

Rozhodčí: Štefik, Korba – D. Konc ml., Knižka