Liberec – Bohemians 1905 2:1 (kon.) | Hr. Králové – Ostrava 1:1 (kon.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
Plzeň – Olomouc 0:0 (kon.)
FC Slovan Liberec
2:1 (0:0)
Bohemians Praha 1905
Sobota 06.11.2021, 15:00 • Stadion U Nisy, Liberec • FORTUNA:LIGA • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

FC SLOVAN LIBEREC

Severočeši v posledním utkání potvrdili vzrůstající formu. Minulý víkend vycestovali do Teplic, kde se už ve druhé minutě trefil Jan Matoušek. Teplice pak zvládly do konce první půle vyrovnat zásluhou Mazucha. O zisku tří bodů rozhodl ve třetí minutě nastavení Imad Rondić, který zužitkoval početní převahu Liberce (Teplice dostaly v závěru červenou kartu), když se skluzem položil do odraženého míče a zamířil přesně k tyči.

V posledních pěti kolech zvítězili svěřenci trenéra Kozla hned třikrát. Po výhře v Podještědském derby (1:0), sice prohráli s Ostravou (0:2) a Slavií (1:3), poté ale zase porazili Olomouc (2:0) a již zmiňované Teplice. Po třináctém kole se tak Liberec již nenachází ve skupině o udržení, vyhoupl se totiž na desátou příčku. Se 14 body tak momentálně ztrácí pouhých pět bodů na první šestku, kterou uzavírá Hradec Králové s 19 body. Po tomto kole může být liberecký tým nejlépe 7.-8., nejhůře pak 13.

Slovanu se také naskytne příležitost napravit poslední vzájemný zápas s Pražany. Naposledy se tato mužstva utkala v rámci 31. kola loňského ročníku FORTUNA:LIGY a duel rozhodně nedopadl dle libereckých představ. Po relativně klidné první půli se totiž Bohemians trefili dvakrát během sedmi minut. Modrobílí nedokázali odpovědět a 'Klokani' naopak potvrdil vítězství třetím gólem.

BOHEMIANS PRAHA 1905

Pražský celek momentálně trápí špatná forma. V posledních pěti ligových kolech totiž získal pouhé tři body, a to navíc v jediném utkání za výhru nad Olomoucí (2:0). Jinak prohrál se Slavií (1:5), Ostravou (1:4), Mladou Boleslaví (1:4) a se Slováckem (0:1).

Kvůli koronaviru v karvinském týmu musel být odložen poslední zápas Bohemians. V celkové tabulce jsou tedy na aktuální 12. pozici s 12 body, nicméně mají zápas k dobru. Shodný počet bodů má i Jablonec, na dohled je i Zlín (13), dnešní soupeř Liberec (14) a České Budějovice (15). 'Klokani' doposud vstřelili 17 branek, 26 jich inkasovali.

Nejvíce branek zatím nasázel 31letý útočník Chramosta, který se trefil pětkrát. Těsně zatím je David Puškáč, který se trefil čtyřikrát, ovšem vinou zranění v pouhých sedmi zápasech. Tabulce nahrávačů vévodí teprve 23letý Roman Květ, ten už přihrál na gól čtyřikrát.

FC Slovan Liberec: Knobloch – Gebre Selassie, Chaluš, Plechatý, Mikula (C) – Tiéhi, Havelka – Koscelník, Ch. Frýdek, Jan Matoušek – Júsuf Hilál.
    Náhradníci: Vliegen – Purzitidis, Faško, Nečas, Tupta, Rondić, Rabušic.

Bohemians Praha 1905: Bačkovský – M. Dostál (C), Köstl, Bederka, Vondra – V. Novák, Ljovin, Hronek, Květ, Fulnek – Keita.
    Náhradníci: P. Le Giang – Nový, Bartek, Jindřišek, Vacek, Koubek, Puškáč.

Rozhodčí: Radina – Ratajová, Vlček; VAR: Štěrba, AVAR: Hurych.

1

1
    Rozhodčí Radina, který dnes řídí teprve druhé utkání v nejvyšší soutěži, právě zahájil utkání.

1
    Domácí Liberec hraje v tradičních modrých dresech. Klokani jsou oblečení do černého.

2
    Filip Havelka dlouhým míčem nikoho ze spoluhráčů nenalezl.

4
    Na druhé straně srazila liberecká obrana Dostálův centr a domácí hráči se ujímají míče.

5
    Jinak zatím sledujeme opatrný úvod utkání, kdy se hraje pouze mezi vápny.

6
    Roman Květ si dobře naběhl do velkého vápna a krátkým centrem hledal Keitu. Francouzský útočník měl ale míč příliš vysoko a nezamířil přesně.

8
    Theodor Gebre Selassie přetáhl svůj centr, jeden z jeho spoluhráčů ještě stihl balon, ale Christian Frýdek následně centroval do zámezí.

9
    Ani kapitán Dostál na druhé straně nepřihrával přesně.

11
    Filip Havelka zastavil na polovině akci Bohemians pouze za cenu faulu.

12
    Mikula prováhal ideální okamžik k centru. Koscelník pak uklouzl a o míč přišel.

13
    Fulnek fauloval Koscelníka. Liberec bude mít k dispozici standardní situaci. Jenže z poměrně velké vzdálenosti.

14
    Domácí z této situace nic nevytěžili.

15
    Máme za sebou první čtvrt hodinu zápasu a zatím musíme konstatovat, že už byly v této sezóně k vidění zajímavější zápasy těchto týmů.

17
    Mikulův centr jen těsně přelétl hlavu Júsufa.

18
    Klokani, konkrétně Ibrahim Keita, vybojovali rohový kop.

19
    Daniel Köstl v malém vápně zbytečně vlétl do domácího brankáře Knoblocha, který si v pádu narazil koleno o tyč.

20
    A Daniel Köstl (Bohemians Praha 1905) vidí za zmiňovaný zákrok žlutou kartu.
    20. Tohle je fotbal, ne MMA. Köstl tvrdě zajel do Knoblocha

22
    První střelu mezi tři tyče si připisují hráči pražských Bohemians. Slabý pokus ze střední vzdálenosti ale domácího brankáře nemohl zaskočit.

23
    To střela Vojtěcha Nováka zpoza vápna už měla gólové parametry! Ale i tentokrát byl Milan Knobloch připraven a míč vyrazil do strany.
    23. Novákovu dělovku skvěle vytáhl Knobloch

24
    Vzápětí hlavičkoval v pádu Jan Vondra mimo domácí branku. Pražané se teď dostali do tlaku.

25
    Martin Koscelník (FC Slovan Liberec) šlapákem fauloval Květa a také on vidí za svůj zákrok žlutý kartonek.

26
    Domácí Liberec se zatím ne a ne dostat do tempa zápasu. Za to Klokani už mají na svém kontě jednu gólovou střelu.

28
    Hosté se dostávali do šance, ale Vojtěch Novák dle sudího fauloval bránícího Gebre Selassieho.

30
    Také Liberec poprvé ohrozil brankáře Bačkovského. Júsuf Hilál přenechal za vápnem balon Matouškovi a liberecký křídelník mířil zakroucenou střelou k tyči. Hugo Jan Bačkovský byl také připraven.
    30. Matouškovu ránu pohlídal Bačkovský

32
    Nepřesný Mikulův centr končí v zámezí.

33
    Ibrahim Keita (Bohemians Praha 1905) dohrál po odkopu domácího kapitána Mikulu a dostává žlutou kartu,

35
    Dominik Plechatý v poslední chvíli skvěle ukopl míč Ljovinovi, který se už už napřahoval ke střele.

36
    Pořád to jsou možná trochu překvapivě Klokani, kteří jsou aktivnějším týmem v utkání.

37
    Vojtěch Novák uspěchal centr z levé strany. Ve vápně se v tu chvíli nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů.

39
    Vojtěch Novák a Martin Koscelník se srazili hlavami. První jmenovaný zůstává ležet na zemi a jsou k němu přivoláni kluboví doktoři.

40
    Už se opět hraje a Filip Havelka střílel nad bránu.

41
    Dominik Plechatý (FC Slovan Liberec) fauloval otáčejícího se Keitu a rozhodčí tasí další žlutou kartu.

43
    Roman Květ vystřelil z následné standardní situace přímo na bránu. Milan Knobloch pokus z dálky viděl a míč skryl v rukavicích.
    43. Kvetův přímák zpacifikoval Knobloch

44
    Pražané evidentně dohrají poločas na útočné polovině.

45
    Luboš Kozel určitě bude mít co říct o poločasové přestávce svým svěřencům. Domácí Slovan totiž zatím nepředvádí dobrý výkon.

45
    Abdalláh Júsuf Hilál teď sice hlavičkoval v záklonu po centru Gebre Selassieho, jenže ani tento pokus neměl gólové parametry.
    45. Na centr Gebre Selassieho naskočil Júsuf

45+1
    První poločas bude nastaven o jednu minutu.

45+1

Je za námi první poločas ne příliš záživného utkání. Aktivnějším týmem jsou zatím pražští Bohemians. Největší šanci poločasu měl hostující Vojtěch Novák, který zpoza vápna pořádně protáhl domácího brankáře. Ostatní pokusy na obou stranách neměly gólové parametry, a tak zatím v Liberci na branku čekáme. Druhý poločas začne přibližně v 16:03.

46

46
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jakub Fulnek, přichází David Puškáč.

47
    Júsuf Hilál si navedl míč na střed a vypálil. Střela letěla přibližně metr nad bránu.

48
    Po sérii odražených míčů to zkusil šajtlí domácí Matoušek. Ani jeho střela se mezi tři tyče nevešla.
    48. Matouškova šajtle letěla mimo

50
    Jiří Bederka zastavil Júsufa rukama a zde dle mého názoru měla přijít žlutá karta. Rozhodčí Radina si to nemyslí.

51
    Ale hned od úvodu druhé půle je vidět, že domácí hráči si v kabině řekli něco ke svému výkonu.

52
    Christian Frýdek vystřelil po zemi a míč prosvištěl těsně vedle levé tyče.
    52. Frýdek střílel po zemi vedle

52
    Hráči Bohemians nestíhají ve druhé půli. Vladislav Ljovin (Bohemians Praha 1905) si pomohl faulem a dostává žlutou kartu.

54
    Domácí Liberec opět kombinuje s míčem a hledá cestu k Bačkovskému.

55
    Rozhodčí sice Mikulu nechali dokončit akci. Následně ale zvedli praporek na znamení ofsajdového postavení.

57
    Velká šance pro Liberec! Havelka posunul herní artikl Matouškovi na pravou stranu. Liberecký záložník se snažil dostat míč přes brankáře, ale Bačkovský včas vyběhl a nohou míč nepustil za svá záda.

59
    Matoušek s Júsufem se hnali vstříc hostující bráně, ale první jmenovaný po rychlém sprintu už neměl sílu odcentrovat.

61
    Dnešní utkání sleduje 2981 diváků.

61
    Aktivní Liberec se dostal k dalšímu zakončení. Filip Havelka napřáhl za vápnem. Míč letěl těsně nad.
    61. Havelkova dalekonosná rána zaplavala těsně nad

63
    Modrobílí se teď usadili na útočné polovině. Tlak končí nepřesnou střelou z dálky od Koscelníka.

64
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Vojtěch Novák, přichází Martin Nový.

64
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Ibrahim Keita, přichází David Bartek.

64
    Hlavní kouč Bohemians trochu více posiluje defenzívu těmito střídáními.

65
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Martin Koscelník, přichází Jakub Nečas.

65
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Christian Frýdek, přichází Imad Rondić.

66
    Daniel Köstl lehce zavařil svému brankáři malou domů. Bačkovský byl u míče dříve než nový muž na hřišti Rondić.

68
    Mikulův centr odvrátila obrana Klokanů.

69
    Na druhé straně také odvrácený centr do vápna.

70
    Martin Dostál zůstal po souboji s Rondićem na trávníku a rozhodčí raději přerušuje hru.

71
    Po krátké pauze hra pokračuje.

72
    Jakub Nečas se nedostal přes bránícího Vondru.

73
    Liberec právě vstřelil branku a jde do vedení!
    Abdalláh Júsuf Hilál po rohovém kopu hlavou prodloužil míč na MATĚJE CHALUŠE, kterému sice odskočil od těla, ale liberecký stoper dohrál situaci a překonal Bačkovského.
    73. Matěj CHALUŠ - 1:0

75
    V akci je ale video. Vše bude možná ještě jinak.

76
    Již tři minuty se kontroluje, jestli bude gól uznán. Pravděpodobně se zkoumá možné zpracování rukou od střelce branky Chaluše.

77
    Hlavní arbitr ukazuje na středový puntík! Gól platí!

78
    Bohemians právě vstřelili branku a je znovu srovnáno!
    Petr Hronek zády k bráně přiklepl míč na hranici vápna do běhu DAVIDU PUŠKÁČOVI a ten tvrdou ranou na zadní tyč srovnává na 1:1!
    78. David PUŠKÁČ - 1:1

79
    Tak to byla velmi rychlá odpověď! Bohemians srovnávají ihned po rozehrání!

81
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Kamil Vacek.

83
    Domácí Liberec se rychle otřepal a opět se stěhuje na útočnou polovinu.

84
    Z rohového kopu se tentokrát hráči v modrém neprosadili.

85
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Ľubomír Tupta.

87
    Ani Klokani se nechtějí smířit s remízou a podnikají útočnou akci.

87
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Filip Havelka, přichází Michal Faško.

87
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Abdalláh Júsuf Hilál, přichází Michael Rabušic.

88
    Domácí trenér právě vyčerpal všechny možnosti ke střídání.

90
    Liberec právě vstřelil branku!
    Domácí jdou na konci zápasu opět do vedení! Modrobílí zůstali po standardní situaci nastěhovaní ve vápně, odražený míč si našel kapitán Mikula, přihrál do vápna ĽUBOMÍRU TUPTOVI a slovenský útočník zamířil pohotově z otočky přesně k tyči a vrací Liberci vedení!
    90. Ľubomír TUPTA - 2:1

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o šest minut.

90+1
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Vladislav Ljovin, přichází Matěj Koubek.

90+2
    Trenér Klusáček reaguje střídáním. Uvidíme, jestli se hráči Bohemians ještě vzchopí a vyrovnají.

90+3
    Klokani se sice snaží. Tentokrát je ale domácí obrana daleko lépe soustředěna.

90+4
    Erich Brabec z realizačního týmu hostů dostává od rozhodčího žlutou kartu za protesty.

90+5
    Liberečtí hráči šetří čas a drží míč u rohového praporku.

90+6
    Faul na polovině hřiště a poslední šance pro Pražany. Do vápna domácích běží také Bačkovský.

90+7

90+7
    Žlutou kartu za protesty ještě dostává po odpískání konce utkání Hugo Jan Bačkovský (Bohemians Praha 1905).

Po relativně nezáživné první půli jsme ve druhém poločase sledovali velmi zajímavé utkání. Liberec nastoupil aktivně od začátku druhé půle a vyústěním byl vedoucí gól Matěje Chaluše po rohovém kopu v 73. minutě. Další čtyři minuty se tato branka přezkoumávala, aby byla nakonec uznána. Hráči Bohemians ale hned po rozehrání zaskočili domácí nepozornou obranu a ihned vyrovnali tvrdou ranou Puškáče na 1:1. Už to vypadalo, že se U Nisy budou body dělit, když se v 90. minutě z otočky prosadil střídající Tupta a zařídil Liberci druhé vítězství last minute v řadě. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního dne. (17:05:33)