Slavia – Frýdek-M. 2:1 (1:0 po s.n.) | Sokolov – Ústí n/L 8:2 (kon.) | Litoměřice – Benátky n/J 5:2 (kon.)
Vrchlabí – Kolín 4:3 (kon.) | Přerov – Šumperk 4:3 (po pr.) | Poruba 2011 – Kadaň 6:1 (kon.)
Vsetín – Jihlava 4:2 (kon.) | Třebíč – Havířov 1:2 (po pr.)
HC ZUBR Přerov
4:3 (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
Sobota 06.11.2021, 17:00 • MEO Aréna, Přerov • Chance liga • 19. kolo

I ve třetí třetině se nečekalo na branku dlouho. Hosté dostali k ruce druhou přesilovku v zápase a znovu se prosadili. Před brankou zůstal nehlídaný Petr Kratochvíl, který obdržel pas zpoza branky od Vildumetze a se štěstím Petráska prostřelil. Puk se přeléval ze strany na stranu a domácí převaha ze hry opět vymizela, díky čemuž Šumperk v 54. minutě srovnal, když se od modré trefil mezi betony Petr Gewiese. Hra tak zamířila do prodloužení, kde mohl za Draky rozhodnout Žálčík s Macuhem, nakonec ale v 63. minutě domácí neporazitelnost prodloužil šťastným působením před brankou Jakub Svoboda. Já se s vámi tímto z přerovské MEO Arény loučím a po reprezentační přestávce se budu těšit na počtenou! (19:29:36)

62:37 Jakub SVOBODA - 4:3

62:37
    Přerov právě vstřelil branku!
    Tak Zubři si přeci jen pohlídají i tento výsledek a nadále budou na domácím hřišti neporaženi! Od Hermana letící přízemní kotouč se před brankou otřel o JAKUBA SVOBODU, který se tak možná s trochou štěstí stává autorem rozhodující trefy! Asistence: Jakub Herman, Robert Černý.

62:15
    Draci se špatně křížili před modrou čarou, ofsajd.

62:07
    Mokry musel zasáhnout proti Janu Svobodovi ramenem, puk mu pak spadl do nachystané lapačky. Vhazovat se tak bude opět v obranném pásmu hostů.

62:00
    Na puku jsou znovu přerovští hokejisté.

61:19
    Žálčík ze středního pásma dokonce přihrál Mokrymu, který se tak fotbalově zapojil do rozehrávky.

60:50
    Po buly utekl domácí obraně Lukáš Žálčík, který mohl rozhodnout o vítězi, jeho střelu pod lapačku však Petrásek za záda nepropustil!

60:44
    Jakub Svoboda dotíral na Mokryho, ten puk raději přikryl a hru přerušil.

60:32
    Gewiese se chtěl prokličkovat před Petráska, kotouč však ztratil.

60:11
    Puk má na svých holích hostující trojka.

60:01

Utkání v Přerově potřetí v této sezoně míří do prodloužení, takže Zubři ani v 19. kole nezůstanou na domácí půdě bez bodu. Ve všech utkáních zatím slavili vítězství, Draci tak stále mají možnost uštědřit Hanákům první letošní porážku na jejich půdě.

60:00

59:42
    Draci se zatáhli za Mokryho a více než půlminutu pasivně čekají na sirénu. Přerovský forčeking by však také mohl být aktivnější, aby vytěsnil Pěnčíka z bezpečné zóny.

59:00
    Započala poslední minuta třetí třetiny.

58:17
    Pšurný zpoza branky našel na hranici modrého půlkruhu Roberta Černého, který zblízka nepřehodil puk přes beton Vojtěcha Mokryho!

57:01
    Čas se neúprosně blíží ke třetí siréně, mnoho nenasvědčuje tomu, že bychom měli během následujících tří minut poznat vítěze duelu.

55:53
    Domácí rozehrávka nahozením ze středního pásma končí až v lapačce hostujícího gólmana. Buly v pásmu Šumperka.

55:10
    Icing Draků.

55:02
    Útočnou třetinu nyní obsadili Zubři, kdy obléhání zakončil dělovkou od modré čáry Josef Hrabal. Ten zatím na svoji první trefu v sezoně stále čeká.
    53:33 Petr GEWIESE - 3:3

53:33
    Draci právě vstřelili branku!
    Šumperk podruhé v zápase srovnává, gól sedm a půl minuty před třetí sirénou je však jistě cennější! Na modré čáře využil clony před Petráskem PETR GEWIESE, který nasměroval puk z dálky až mezi brankářovy betony! Asistence: Ondřej Hrachovský, Daniel Spratek.

53:15
    Na opačné straně Zubři dobře zahustili předbrankový prostor, Mokry si ale našel skulinku, kterou si udělal na puk výhled a nahození ze zadních řad polapil.

52:03
    Konečně se MEO Aréna dočkala nějaké akce! Rok Macuh se ocitl ve velmi nebezpečné pozici, Petrásek na něj však vytáhl parádní zákrok pravým betonem! Od něj se puk ale vrátil na šumperské hole, čehož se snažil z nápřahu využít Hrachovský. Jeho pokus Petrásek vytěsnil špičkou lapačky i přesto, že by rána mířila zřejmě příliš vysoko.

51:31
    Letmé nahození Jakuba Svobody před brankou nenašlo adresáta a zaplulo až do lapačky Mokryho.

51:02
    Ofsajd hostujícího celku. Sledujeme stále stejný hokej, jak je popsáno pár zpráv níže.

49:41
    Vhazování v pásmu Šumperka.

48:16
    Po pravém křídle pronikl do dobré pozice Herman, poměrně zbytečně ale hledal hůl obsazeného spoluhráče. Hra se tak nadále přesouvá ze strany na stranu, kdy protiútoky nedostávají svých zakončení.

47:25
    Nemastnou neslanou pasáž bez přerušení ukončuje až hvizd sudích po nahození, které skončilo v Petráskově lapačce. Pokračovat se bude vhazováním po jeho levé ruce.

45:10
    Ministr v rychlém protiútoku mířil na vzdálenější tyč, kterou minul o pár centimetrů.

44:03
    Ševčík se blýskl ofenzivním momentem, když od pravého mantinelu vyslal na Mokryho nepříjemnou střelu.
    42:36 Petr KRATOCHVÍL - 3:2

42:36
    Draci využívají druhou přesilovku večera a snižují na rozdíl jedné branky, když se rychlou střelou z mezikruží prosadil nehlídaný PETR KRATOCHVÍL! Asistence: Tomáš Vildumetz, Denis Kindl.

42:11
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jan Svoboda – 2 min., hákování).

41:00
    Zakázané uvolnění Šumperka.

40:42
    Černý čeká za brankou na prostřídání druhé formace.

40:06
    Po buly nastřelují puk do útočné třetiny domácí.

40:01

Druhou periodu Přerov otevřel brankou, která mu vrátila vedení. Na ose hřiště dostal přihrávku od Navrátila volný Daniel Krenželok, jenž krásně vymetl pravý horní rožek Mokryho branky a Zubři se vrátili na koně. Díky znovu rostoucí domácí aktivitě se Šumperk ve 27. minutě dostal do dvojitých problémů. Ve třech se proti přesným kombinacím Přerova nedokázal bránit a po 23 vteřinách tak inkasoval potřetí, když na špici přesilovkového rozestavení Hrabal krásně přiťukl puk na Jakuba Svobodu a ten z hrany levého kruhu zvýšil na 3:1. Draci se na Petráska příliš často nedostávali, přesto mohla v 37. minutě vyniknout obětavost Indráka. Třetí třetina začne přibližně v 18:47.

40:00

39:48
    Poslední vteřiny druhého dějství jsou v plném proudu, puk je ve středním pásmu.

38:56
    Černý pálil rychle po buly od hrazení, Mokry si jeho střelu schoval do lapačky.

38:49

38:42
    Vhazováním před Mokrym.

37:57
    Na Petráska letěl nepříjemný vysoký kotouč, se kterým si ideálně neporadil. Pro jeho štěstí však dojíždějícího soupeře pokrýval i domácí obránce.

36:53
    Daniel Indrák předvedl skvělou defenzivní práci, když se položil do rány jednomu z Šumperských, kterému se otevřel prostor na střelu. Po zblokování hostujícího pokusu ještě vyhodil puk ven z pásma a až poté se složil k ledu. Jeho bojovnost a obětavost přerovské ochozy náležitě ocenily.

36:01
    A zakázané uvolnění je odpískáno i na straně Šumperku.

35:05
    Za vlastní brankou čeká s pukem na holi Pěnčík.

34:21
    Icing Přerova.

32:52
    Ondřej Hrachovský už měl zaděláno na malér, když mu za zády prošla relativně pomalá přihrávka na brejk Janu Svobodovi. Ten se ale snažil pláchnout příliš rychle na to, aby se nedopustil ofsajdu.

32:06
    Hrabal paradoxně nechtěným pádem zabránil Žálčíkovi v jeho kličce, čímž jeho útočné snahy přerušil. Nakonec se oba dva stali autory příběhu o Petráskově posunuté brance.

31:40
    Šumperk hraje v plném počtu.

31:02
    Dávid Kohút se dostal do přečíslení, kde nakonec zvolil jedovatou střelu, která Petráskovi vypadla z lapačky! Měl štěstí, že poblíž nebyl žádný Drak na dorážku!

30:40
    Navrátil skvěle zabojoval u mantinelu a udržel útočné pásmo. Poté přišla rána Krenželoka, která skončila ve skrumáži před Mokrym. Ten už si tam puk našel, přikryl jej lapačkou a přerušil hru.

29:40
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Lukáš Žálčík – 2 min., hákování).

Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Petr Gewiese – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Matěj Svoboda – 2 min., hrubost).

29:35
    Přerov se vrátí do přesilovky, jelikož paže arbitra vyletěla směrem ke střeše MEO Arény.

28:31
    Na střelu si na levém kruhu najel Matouš Kratochvil, ten však z první bez přípravy trefil puk na placku a minul branku.

27:41
    Přerov má nadále k dispozici minutu v klasické přesilové hře.
    27:04 Jakub SVOBODA - 3:1

27:04
    A s dvojnásobnou početní výhodou si Zubři poradili velice dobře, jelikož ji ukončili už po 23 vteřinách! Šumperské zahnali přesnými přihrávkami do úzkých a vytvořili v zahuštěném prostoru střeleckou pozici pro JAKUBA SVOBODU, který na špici přesilovkového rozestavení prostřelil Mokryho! Asistence: Josef Hrabal, Jakub Herman.

26:41
    Velká šance pro Zubry, kteří budou mít k dispozici 83 sekund v pěti proti třem.

26:41
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Tomáš Drtil – 2 min., nedovolené bránění).

26:25
    Šumperk nezačal dobře a na start oslabení nechal Zubrům hodně prostoru, což nyní musí hasit hodně fyzickou hrou na hraně pravidel.

26:04
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Ondřej Hrachovský – 2 min., držení).

25:52
    Jakub Svoboda byl faulován za brankou soupeře, Zubři hrají v signalizované výhodě.

24:49
    Matěj Svoboda dobře vystihl šumperskou souhru a mohl zamířit do samostatného úniku, střídající hosté se ale k puku stihli dostat dřív, a tak se nic nekonalo.

23:32
    A poměrně zřetelnější ofsajd nyní naopak nebyl zaznamenán čárovými sudími na opačné straně. Šumperští však v útočném pásmu mnoho nevymysleli.

23:10
    Na přerovské straně odpískán těsný ofsajd.

22:32
    Na ledové ploše zůstal ležet šumperský Antoníček, který se skácel po tvrdé ráně jednoho z přerovských beků. Po chvíli se ale z bolesti oklepal a zamířil na střídačku. Věřme, že všechno bude dobré a brzy se vrátí do zápasu.

22:19
    Indrák se nebál vystřelit a vybojoval pro Zubry vhazování v útočné třetině.

21:27
    20:49 Daniel KRENŽELOK - 2:1

20:49
    Zubři si zkraje druhého dějství berou vedení rychle zpět! Na ose hřiště se v útočném pásmu dostalo mnoho prostoru DANIELU KRENŽELOKOVI, jenž krásně trefil pravý horní rožek branky Mokryho! Asistence: Jakub Navrátil, Jan Süss.

20:24
    Puk mají po buly na svých holích hráči hostujícího týmu.

20:01

S větší vervou a aktivitou vstoupili do zápasu Zubři. Nebáli se nastěhovat před brankáře Mokryho a už po dvou a půl minutách slavili první branku. Na levém kruhu si pokryl puk Jan Svoboda a natáhl jej ke střele mířící pod brankářovu lapačku. Domácí na soupeře vyvinuli velký tlak v následné přesilovce, Šumperk ale situaci ustál. O pár minut později se pak do početní výhody dostal právě on a na jejím konci srovnal, když Vildumetz našel dobrou křižnou přihrávkou Lukáše Žálčíka. Domácí převaha poté ustala a v již o něco klidnější desetiminutovce se mnoho zajímavého neudálo. Druhá třetina začne přibližně v 17:50.

20:00

19:28
    Dobře vypadající přečíslení Přerova přetnul ofsajd.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první periody.

18:42
    Hra už dobrých čtyřicet vteřin stojí v rohu přerovského pásma, kde probíhá přetlačovaná o puk u mantinelu.

17:44
    Na lepší pohyb spoluhráčů čeká za svojí brankou Krisl.

16:50
    A neposedný puk nyní uletěl na střídačku Drtilovi. Znovu se tak hra nastěhuje před Mokryho.

16:33
    Na Kratochvilovo nahození zareagoval Mokry vyrážečkou a puk vyletěl dokonce až nad ochranou síť, kde ťukl do stropního osvětlení MEO Arény. Buly se tak odehraje v pásmu Šumperka.

15:23
    Buly po pravici Mokryho.

15:00
    První čtvrthodinka z čisté hrací doby dnešního zápasu je minulostí.

14:18
    Dlouho útočili domácí, nakonec ale s pukem ven vyrazil Žálčík, jenž vyslal velmi nepříjemnou střelu na Petráskovo levé rameno.

13:36
    Až nyní si zachytal Mokry, ke kterému se rychle při šumperském střídání vydal Süss. Ten ale prvního střelce zápasu, Jana Svobodu, zakončením z levého kruhu nenapodobil.

12:24
    Poslední minuty patří hbitému hokeji odehrávajícímu se převážně ve středním pásmu. Brankáři teď ničemu čelit nemusejí.

11:52
    Postavení mimo hru odpískáno v neprospěch domácího celku.

11:25
    Zubři podnikají nájezdy na útočnou modrou, Šumperští ji ale nyní zvládají bránit lépe než na začátku utkání.

09:56
    Kubeš hledal dlouhou přihrávkou Kratochvila, ten byl ale zablokován soupeřem. Puk proletěl do rohu šumperského pásma.
    09:02 Lukáš ŽÁLČÍK - 1:1

09:02
    Deset sekund před koncem Hrabalova vyloučení se Šumperk prosazuje a srovnává! Petr Kratochvíl měl nejprve mnoho prostoru na levém kruhu a neuspěl, o pár vteřin později se ale jeho spoluhráčům podařilo přenést puk ke druhé tyči, kde stál nachystaný snajpr LUKÁŠ ŽÁLČÍK a stihl vymést mezeru u tyče při Petráskově přesunu! Asistence: Tomáš Vildumetz, Denis Kindl.

08:21
    Zubři po úspěšném vhazování ve vlastní třetině odpalují puk k Mokrymu.

08:12
    Minuta z trestu Hrabala je pryč. Šumperk je sice stále na puku, jeho přesilovka ale probíhá ve stoje a chybí jí dynamika.

07:29
    Střelec Žálčík pálil z pravého kruhu, jeho ránu ale zastavila hradba těl v modrém.

07:12
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Josef Hrabal – 2 min., podrážení).

07:01
    Nyní však domácí gólman bude muset zpozornět. Je signalizované vyloučení na domácí straně.

06:52
    Přerov je zatím mnohem aktivnější, s náročnější prací se zatím na jeho brankáře Petráska nedostalo.

06:35
    Čárový sudí si dal nyní načas, nakonec však hostující ofsajd odpískal.

06:06
    Zakázané uvolnění Draků.

05:42
    Hra je přerušena pro přerovskou hru vysokou holí. Utkání zatím probíhá pod velmi dobrou kulisou podpořenou i zhruba šedesátkou fanoušků v hostujícím sektoru.

05:12
    Hosté hrají v plném počtu.

04:49
    Teď už se však Draci osvobozují a mohou nabrat čerstvé síly na střídačce.

04:05
    Šumperk je v oslabení pod velkým tlakem! Mokry jen se štěstím neinkasoval po nahození Krenželoka a následné dorážce Pšurného!

03:32
    Zubři sice rychle po buly přišli o útočné pásmo, o rychlý návrat se však postaral Navrátil, který se snažil uspět z ostrého úhlu. Mokry přerušil hru svým zákrokem.

03:12
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Aleš Furch.
    02:28 Jan SVOBODA - 1:0

02:28
    Další přerovský nálet do útoku už však končí brankou! Na levém křídle, konkrétněji tedy na levém kruhu, si puk pokryl JAN SVOBODA, který natáhl ke střele zápěstím a překonal Mokryho ránou pod lapačku! Přerov tak jde rychle do vedení! Asistence: Daniel Indrák, Josef Hrabal.

02:12
    Krisl dostal hezky nabito do druhé vlny a kousek za modrou čarou napřáhl ke střele, kterou Mokry zneškodnil skvělým zákrokem betonem!

01:38
    Další ofsajd Přerova.

00:52
    Zubři jsou aktivní v napadání, puk si vybojoval Süss a z ostrého úhlu zkusil vystřelit. Trefil však pouze boční síť Mokryho.

00:08
    Krátce po buly se domácí dopouštějí ofsajdu.

00:01

Utkání za malou chvíli začne. Domácí Zubři nastupují v modrých dresech, hosté ze Šumperka dnes oblékají trikoty bílé.

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Postava) – Černý, Kubeš, Krenželok, Hrabal, Ševčík, Krisl, Hamrlík – Süss, Pšurný, Navrátil – Ministr, Herman, Jakub Svoboda – M. Svoboda, Dvořák, Novák – Jan Svoboda, Kratochvil, Indrák.

DRACI PARS ŠUMPERK: Mokry (Holík) – Drtil, Pěnčík, Hrachovský, Gewiese, Řezáč, Dudycha – Vildumetz, Kindl, Žálčík – Vachutka, Macuh, Kratochvíl – Furch, Spratek, Kohút – Antoníček, Rutar, Horký – Scheuter.

Rozhodčí: Ondráček, Šindel – Gančarčík, Sedláček.

DRACI PARS Šumperk

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje z přerovské MEO Arény! Chance liga dnes bude pokračovat zápasy 19. kola, v němž domácí HC ZUBR Přerov bude měřit síly s klubem DRACI PARS Šumperk. Úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 3. Jan Svoboda (D. Indrák, Hrabal), 21. D. Krenželok (Navrátil, Süss), 28. Jakub Svoboda (Hrabal, Herman), 63. Jakub Svoboda (Herman, R. Černý) – 10. Žálčík (Vildumetz, D. Kindl), 43. P. Kratochvíl (Vildumetz, D. Kindl), 54. Gewiese (Hrachovský, Spratek)

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Postava) – R. Černý, Kubeš, D. Krenželok, Hrabal, Ševčík, Krisl, Hamrlík – Süss, Pšurný, Navrátil – Ministr, Herman, Jakub Svoboda – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Matěj Novák – Jan Svoboda, M. Kratochvil, D. Indrák.
    DRACI PARS ŠUMPERK: Mokry (M. Holík) – Drtil, Pěnčík, Hrachovský, Gewiese, Řezáč, Dudycha, L. Rutar – Vildumetz, D. Kindl, Žálčík – Vachutka, Macuh, P. Kratochvíl – A. Furch, Spratek, Kohút – Antoníček, J. Horký, Scheuter.

Rozhodčí: Ondráček, Šindel – Gančarčík, Sedláček