Spezia – Turín 1:0 (kon.) | Juventus – Fiorentina 1:0 (kon.) | Cagliari – Atalanta BC 1:2 (kon.)
Cagliari Calcio
1:2 (1:2)
Atalanta Bergamo
Sobota 06.11.2021, 20:45 • Unipol Domus (Cagliari) • Italská Serie A • 12. kolo

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 1:8. Střely mimo: 4:7. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 10:9. (22:39:28)

Máme za sebou i druhou polovinu utkání, která nebyla až tolik zajímavá jako polovina první. Hned v úvodu přitom spálil obrovskou šanci Raoul Bellanova. Vzrušení přišlo ještě po situaci v pokutovém území Cagliari, kdy nejprve rozhodčí odpískal pokutový kop, který po delší diskuzi s rozhodčím u videa a shlédnutím opakovaného záběru odvolal. Hosté ještě měli v závěru náznaky, jak by mohli pojistit výhru, ovšem nic se jim do zdárného konce dotáhnout nepodařilo. Atalanta si za první poločas výhru zasloužila, byla po většinu zápasu lepším týmem a dokráčela k třem bodům. To Cagliari zapisuje další prohru a krčí se i nadále na poslední příčce Serie A. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.

90+5

90+4
    Atalanta má míč pod kontrolou a už to vypadá, že těsnou výhru dokáže udržet.

90+3
    Závěr zápasu se zatím odehrává poměrně daleko od branky, kterou hájí Juan Musso.

90+2
    Ze hry ještě v závěru odstupují Freuler a Pašalić, které nahrazují Pessina a Pezzella.

90+1
    Zapata poslal míč dobře na spoluhráče, jenže Atalanta následně řešení útočné situace v přečíslení překombinovala a výsledkem je jen roh.

90
    Vzhledem k prodlení u řešení penaltové situace se asi dalo očekávat větší nastavení, ovšem rozhodčí Marco Piccinini bude nastavovat druhý poločas o čtyři minuty.

90
    Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Gabriele Zappa, přichází Diego Farias.

89
    Exekuci volného přímého kopu si vzal na starost sám faulovaný fotbalista, jenže technickou střelu přes zeď poslal jen do míst, kam snadno doběhl Alessio Cragno.

88
    Nahitan Nández si počínal nedovoleně v souboji s Josipem Iličićem. Hosté mají míč na útočné polovině, což jim naprosto vyhovuje.

87
    Josip Iličić dostal přihrávku do zakončení, jenže tísněn soupeřem netrefil prostor branky.

86
    Duván Zapata skvěle tělem oklamal soupeře, navedl si míč do zakončení, které však poslal pouze do brankáře Cragna.

85
    Nyní už zvýšili útočnou aktivitu domácí, kteří však dělají chyby v rozehrávce.

84
    Leonardo Pavoletti dostal do vápna dobrý míč, ale hlavou poslal o kousek nad branku.

83
    Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Raoul Bellanova, přichází Gastón Pereiro.

82
    Zapata našel volného Pašaliće, který si ale míč předkopl a nezakončil. Následně Iličić předvedl útočný faul.

81
    V posledních minutách jsou jednoznačně aktivnější hosté, kteří by rádi pojistili těsné vedení.

Pavel Černý

Branky: 27. João Pedro (Godín) – 6. Pašalić (Zappacosta), 43. D. Zapata (Koopmeiners)

Karty:   20. Godín (CAG) – 45. Koopmeiners (ABC)

Střely na branku: 1:8. Střely mimo: 4:7. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 10:9.
    Cagliari Calcio: Cragno – Zappa (90. Farias), Godín, Carboni, Lykogiannis – Bellanova (83. Pereiro), Deiola (46. Grassi), Strootman (61. Pavoletti), Marin – Nández, João Pedro (C).
    Náhradníci: B. Radunović, S. Aresti – Altare, Grassi, Pavoletti, Pereiro, Ch. Oliva, Farias, Obert.

Atalanta Bergamo: Musso – Demiral, de Roon, Palomino – Zappacosta, Koopmeiners (63. Lovato), Malinovskyj (63. Iličić), Maehle – Pašalić (90+2. Gi. Pezzella) – Freuler (90+2. Pessina), D. Zapata.
    Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Muriel, Piccoli, Iličić, Gi. Pezzella, Djimsiti, Al. Mirančuk, Pessina, Scalvini, Lovato.

Rozhodčí: Piccinini – Rossi, Mastodonato