Winnipeg – Chicago 5:1 (kon.) | Edmonton – NY Rangers 6:5 (po pr.) | Vancouver – Nashville 2:3 (kon.)
Anaheim – Arizona 3:1 (kon.) | Los Angeles – New Jersey 3:2 (po pr.) | Ottawa – Tampa 3:5 (kon.)
Florida – Carolina 5:2 (kon.)
Edmonton Oilers
6:5 (1:1, 1:3, 3:1 - 1:0)
New York Rangers
Sobota 06.11.2021, 02:30 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou! (05:23:48)

Doplníme později.

Je za námi strhující utkání mezi celky Edmontonu a New Yorku Rangers. Po první třetině platil stav 1:1, ale ve druhé dvacetiminutovce, konkrétně v rozmezí 23. až 27. minuty, hosté odskočili do vedení 4:1. Náskok soupeře Edmonton postupně stahoval, smazat jej se povedlo až ve 44. minutě, kdy se podruhé v utkání trefil Jesse Puljujärvi. Poté sice Mika Zibanejad posunul Jezdce znovu do vedení, avšak na začátku 58. minuty se do hry vložil Connor McDavid, jenž parádním sólem vyrovnal. V prodloužení rozhodl Leon Draisaitl, takže dva body si po vítězství 6:5 připisuje Edmonton. Kvalitní zápas odehrál i Filip Chytil, který si připsal gól a asistenci.

63:27 Leon DRAISAITL - 6:5

63:27
    Edmonton právě vstřelil branku!
    V prodloužení rozhodl po zásluze domácí celek! Connor McDavid přihrál puk na kruh Nurseovi, jenž si všiml zcela volného LEONA DRAISAITLA. Na pobídku zadáka Oilers nedosáhl Mika Zibanejad, tudíž německý forvard zůstal úplně sám před Georgijevem, kterého překonal střelou mezi betony. 6:5 po prodloužení. Asistence: Darnell Nurse a Connor McDavid.

63:07
    Hostující střídačka na situaci zcela pochopitelně zareagovala. Vyžádala si oddechový čas.

63:07
    Elitní dvojice útočníků Oilers hosty pořádně zmáčkla. Není se co divit, že Rangers vyhodili na zakázané uvolnění.

62:51
    McDavid posunul na Draisaitla, který pálil z ostrého úhlu. Georgijev se včas přitiskl k bližší tyči.

62:19
    Nyní se hraje ve středním pásmu. Hru uklidňuje Ryan Nugent-Hopkins, jenž teď rozhodně nikam nespěchá.

61:47
    Filip Chytil hledal Foxe, kterému ale kotouč utekl. Vpřed tak míří hokejisté v oranžových dresech.

61:16
    Ryan Strome si v mezikruží pobídku spoluhráče nepřebral. Záhy se tlačil do zakončení i obránce Trouba, ale Edmonton odolal.

60:46
    Nurse možná už zbytečně hledal svého německého spoluhráče na levé straně. Poprvé v prodloužení se na kotouč dostali hosté.

60:22
    Do kvalitní palebné pozice se dostal Draisaitl, který ale zadní tyč hostující svatyně o pár čísel netrefil.

60:01

Třetí perioda dopadla daleko lépe pro hokejisty Edmontonu, kteří v ní vsítili tři branky. Za stavu 5:5 tedy půjdeme do prodloužení. V celkovém součtu zápasu byli Olejáři lepším týmem, dokáží svou převahu potvrdit i v prodloužení?

Střely na branku po 3. třetině: 37 – 25

60:00

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 19. Hyman (Barrie, Nurse), 35. Puljujärvi (Nugent-Hopkins, Nurse), 41. Barrie (McDavid, Draisaitl), 44. Puljujärvi (Keith, Bouchard), 58. McDavid (Barrie, Draisaitl), 64. Draisaitl (Nurse, McDavid) – 2. Chytil (Lundkvist, Blais), 23. K. Rooney (Chytil), 25. Kreider (A. Fox, Goodrow), 27. Zibanejad (R. Strome, Panarin), 48. Zibanejad (Kreider)

Edmonton Oilers: Koskinen (S. Skinner) – Bouchard, Nurse (A), Ceci, Keith, Barrie, Koekkoek – Puljujärvi, McDavid (C), Draisaitl (A) – Hyman, Nugent-Hopkins, Yamamoto – Kassian, D. Ryan, Foegele – Turris, Devin Shore, Brendan Perlini.
    New York Rangers: A. Georgijev (Šesťorkin) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba, K'A. Miller, Nemeth, Lundkvist – Goodrow (A), Zibanejad, Kreider (A) – Kakko, R. Strome, Panarin (A) – Blais, Chytil, Lafreniere – K. Rooney, McKegg, Dryden Hunt.

Rozhodčí: O’Donnell, Schlenker – Hunt, Cherrey

Diváci: 17 404