Winnipeg – Chicago 5:1 (kon.) | Edmonton – NY Rangers 6:5 (po pr.) | Vancouver – Nashville 2:3 (kon.)
Anaheim – Arizona 3:1 (kon.) | Los Angeles – New Jersey 3:2 (po pr.) | Ottawa – Tampa 3:5 (kon.)
Florida – Carolina 5:2 (kon.)
Florida Panthers
5:2 (4:0, 0:2, 1:0)
Carolina Hurricanes
Sobota 06.11.2021, 23:00 • FLA Live Arena, Sunrise • NHL

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou! (01:50:17)

3. Vincent Trocheck (CAR) – 1+1

Je dobojováno! Carolina padla poprvé v sezoně, v souboji dvou nejlepších týmů Východní konference totiž nestačila na Floridu 2:5. Panteři o svém vítězství rozhodli už v první třetině, kterou i díky třem využitým početním výhodám ovládli 4:0. Ve druhé třetině sice snižovali Fast s Trocheckem, avšak ve třetí třetině už Hurricanes recept na Spencera Knighta nenašli. V závěru se ještě trefil do prázdné brány Anthony Duclair, jenž dnes dvakrát skóroval a dvakrát asistoval.

59:36
    Ještě jedno vhazování můžeme očekávat před Spencerem Knightem. Je však jasné, že Carolina už s tímto utkáním nic nezmůže.

59:01
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Andrej Svečnikov – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    59:01 Anthony DUCLAIR - 5:2

59:01
    Florida právě vstřelila branku!
    Hokejisté Floridy dnešní utkání zvládnou! Gól do prázdné brány totiž vstřelil ANTHONY DUCLAIR, jenž si tedy dnes připisuje svůj čtvrtý kanadský bod. O první hvězdě zápasu asi není pochyb. 5:2. Asistence: Carter Verhaeghe.

58:36
    Ani teď z toho gól do prázdné brány nebyl. Střela Duclaira totiž byla sražená.

58:10
    Radko Gudas si situaci nekomplikoval. Puk poslal přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

57:58
    Mason Marchment nedokázal trefit ze středního pásma prázdnou bránu. Mohlo být hotovo.

57:26
    Aho posunul na Svečnikova, jehož rychlý manévr před brankovištěm brankář Knight přečetl.

57:00
    Mason Marchment ale dostal puk z obranného pásma. Carolina se tedy bude muset do ofenzivní zóny dostávat opětovně.

56:43
    Už nyní to hosté zkoušejí v šesti. Bude jejich hra bez brankáře úspěšná?

56:28
    Rozehrávku Caroliny se vydal napadat Mamin. Kotouč se posléze dostal do obranného pásma Floridy, ale Knight se zákrokem žádné problémy neměl.

55:39
    Andersenovi zavařili Huberdeau s Tippettem. Po jejich akci bylo před brankovištěm Caroliny pořádně rušno.

55:09
    Čistým způsobem byl zastaven i Seth Jarvis. Domácí teď vypadají, že hru mají pod kontrolou.

54:31
    Bear se musí pro kotouč vracet do obranného pásma, neboť domácí vyhodili tak šikovně, že z toho icing nebyl.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 3. Duclair (Verhaeghe, Montour), 11. Vatrano (Montour, Duclair), 14. A. Lundell (Tippett, Gudas), 16. Hörnqvist (S. Reinhart, Duclair), 60. Duclair (Verhaeghe) – 28. Fast (Slavin, Trocheck), 36. Trocheck (A. Svečnikov, T. Teräväinen)

Florida Panthers: S. Knight (Ch. Gibson) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Connauton – Duclair, Luostarinen, Verhaeghe – Tippett, A. Lundell, Huberdeau (A) – Mamin, S. Reinhart, Vatrano – Hörnqvist (A), Marchment, Lomberg.
    Carolina Hurricanes: F. Andersen (21.–33. Raanta) – Bear, Slavin (A), A. DeAngelo, Skjei, Brendan Smith, Cole – T. Teräväinen, Aho, Martinook (A) – M. Nečas, Trocheck, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Kotkaniemi – Jarvis, Stepan, Lorentz.

Rozhodčí: Pochmara, Hebert – Kelly, Baker

Diváci: 13 835