Třinec – Vítkovice 2:1 (kon.) | Zlín – Kladno 1:5 (kon.) | Liberec – Olomouc 4:6 (kon.)
Mladá Boleslav – Motor ČB 1:4 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 2:5 (kon.) | Plzeň – Litvínov 3:4 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 3:4 (po pr.)
Bílí Tygři Liberec
4:6 (2:2, 0:4, 2:0)
HC Olomouc
Neděle 07.11.2021, 16:00 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga • 23. kolo

Utkání je u konce, tři body míří na Hanou. Tygři sice do zápasu vstoupili lépe, když si rychle vypracovali dvoubrankový náskok, hosté však ještě do konce první třetiny stihli vyrovnat a v druhé dvacetiminutovce čtyřmi góly zvrátili vývoj duelu na svou stranu. Liberečtí se sice nevzdali a v závěrečném dějství se dvakrát prosadili, srovnat už však nedokázali.

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji pěkný zbytek večera! (18:37:18)

59:30
    Petr Kolmann se sice do útočné třetiny dostal, jenže o kotouč rychle přišel a dopředu jdou znovu hosté. O vítězi už je rozhodnuto.

58:50
    Tygrům se nedaří dostat se do pásma, zdá se, že tento zápas už je rozhodnutý.

58:13
    Olomoučtí teď drží kotouč v útočném pásmu, kde šetří cenné vteřinky.

57:42
    Hosté se dostali do nebezpečného přečíslení, na jehož konci stál David Krejčí. Ten už byl úplně sám před Pavelkou, bekhendovým blafákem na něj ale nevyzrál.

56:53
    Tempo hry postupem času roste, Tygři teď mají jednoznačnou převahu, hosté ovšem brání velmi obětavě.

56:11

55:41
    Jaroslav Vlach dvakrát velmi nebezpečně pálil z pravé strany, nejdřív však ránu zblokoval jeden z Olomouckých a vzápětí těsně minul branku.

55:01
    Hosté se opět osvobozují, Tygrům se zatím tato přesilovka nedaří.

54:38
    A další vyhození Olomouce.

54:25
    Hosté se v úvodu oslabení osvobozují.

54:11
    Tygři si za svou aktivitu vysloužili další přesilovku! Na trestnou lavici míří Lukáš Nahodil (OLO) za podrážení.

53:19
    Tomáš Filippi vjel do útočného pásma a předal kotouč Mislavu Rosandičovi, který hodně nebezpečně pálil z mezikruží, Sedláčka však nepřekonal!

52:44
    Tygry vstřelený gól namotivoval, teď jsou na ledě více vidět.
    51:52 Dávid GRÍGER - 4:6

51:52
    Liberec právě vstřelil branku!
    Už to je jen o dvě branky! Po střele Kolmanna se kotouč od Sedláčka vznesl do vzduchu, odkud ho volejem přesně trefil DÁVID GRÍGER, který tak vrací Tygry do zápasu. Asistence: Petr Kolmann.

50:45
    Adam Najman se vřítil do útočné třetiny, v rozhodující mu ale kotouč utekl a ke střele se tak nedostal!

49:49
    Po nahození Petra Jelínka vznikla před Sedláčkem nepřehledná skrumáž, kotouč ale nakonec skončil v rohu za olomouckou brankou.

Vladimír Vykoukal

Branky a nahrávky: 2. Filippi (P. Jelínek), 7. Melancon (Gríger), 50. J. Vlach (A. Najman, Melancon), 52. Gríger (Kolmann) – 14. Řezníček (V. Tomeček, David Krejčí), 15. J. Káňa (J. Knotek), 24. J. Knotek (J. Káňa, Ondrušek), 29. David Krejčí (J. Káňa), 30. Kucsera (Klimek), 34. Kucsera (Klimek)

Bílí Tygři Liberec: Kváča (30. J. Pavelka) – M. Rosandić, Kolmann, M. Ivan, Melancon, Derner, Štibingr – Birner (A), A. Najman, Ordoš – Rychlovský, Filippi, Gríger – J. Vlach, P. Jelínek (C), M. Zachar – A. Dlouhý, J. Šír, Klapka – Čederle.
    HC Olomouc: J. Sedláček (Lukáš) – Ondrušek (C), Groch, Rašner, Škůrek, Řezníček, Dujsík – J. Káňa, David Krejčí (A), V. Tomeček – Klimek, J. Knotek (A), Kucsera – Strapáč, P. Kolouch, Olesz – Kusko, Nahodil, Kunc – Burian.

Rozhodčí: Pražák, Veselý – Gerát, Hynek