Třinec – Vítkovice 2:1 (kon.) | Zlín – Kladno 1:5 (kon.) | Liberec – Olomouc 4:6 (kon.)
Mladá Boleslav – Motor ČB 1:4 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 2:5 (kon.) | Plzeň – Litvínov 3:4 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 3:4 (po pr.)
Bílí Tygři Liberec
4:6 (2:2, 0:4, 2:0)
HC Olomouc
Neděle 07.11.2021, 16:00 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! Čeká nás poslední extraligové kolo před reprezentační přestávkou, v rámci kterého se utkají Bílí Tygři Liberec a HC Olomouc. Tyto celky jsou tabulkovými sousedy, rozhodně nás tak čeká velmi napínavý boj! Úvodní buly padne v 16:00.

Tygři se oklepali z dlouhé šňůry nepovedených zápasů a v posledních pěti duelech dokázali pokaždé bodovat. Zaváhali pouze proti Mladé Boleslavi, s níž prohráli v prodloužení. Poslední utkání sehrály Severočeši na ledě Zlína, který porazili těsně 2:1. Šelmy se tak z 13. místo vydrápaly až na 8. příčku, kterou momentálně okupují s 29 body.

HC Olomouc

To prozatímní scénář olomoucké sezóny je zatím skoro přesně opačný. Hanákům se velmi zdařil vstup do sezóny a dlouhou dobu se dokonce pohybovali na hranici elitní čtyřky. Na přelomu října a listopadu však přišlo první větší klopýtnutí. Kohouti prohráli třikrát v řadě a sérii proher utnuli až proti Vítkovicím. Hned poté však padli 1:5 na ledě Hradce Králové. Ve vyrovnané tabulce se tak propadli o několik pater níž, aktuálně okupují sedmou příčku a na Tygry mají náskok pouhého bodu!

Poslední vzájemný zápas
    Oba týmy už se v letošní sezóně jednou utkaly, a to v 8. kole na olomouckém ledě. Domácí se dostali do dvoubrankového náskoku, Tygři sice díky gólu Petra Jelínka snížili, v závěrečném dějství však Hanáci opět odskočili a vedení si pohlídali už do konce. Jak to dopadne tentokrát? Důležitý duel začíná v 16:00!

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – M. Rosandić, Kolmann, M. Ivan, Melancon, Derner, Štibingr – Birner (A), A. Najman, Ordoš – Rychlovský, Filippi, Gríger – J. Vlach, P. Jelínek (C), M. Zachar – A. Dlouhý, J. Šír, Klapka – Čederle.

HC Olomouc: J. Sedláček (Lukáš) – Ondrušek (C), Groch, Rašner, Škůrek, Řezníček, Dujsík – J. Káňa, David Krejčí (A), V. Tomeček – Klimek, J. Knotek (A), Kucsera – Strapáč, P. Kolouch, Olesz – Kusko, Nahodil, Kunc – Burian.

Rozhodčí: Pražák, Veselý – Gerát, Hynek.

Oba týmy už jsou na ledě, za chvíli začínáme! Tygři obléknou modré dresy, hosté nastoupí v bílých trikotech.

00:01

00:26
    Jakub Sedláček si připsal první úspěšný zákrok dnešního zápasu, když vyrazil nahození Petra Kolmanna. Následně se před brankou vytvořila nepřehledná skrumáž, i tu ale olomoucký gólman vyřešil.

01:15
    Jan Ordoš zavezl kotouč až za olomouckou branku, odkud hledal jednoho ze svých spoluhráčů, jeho přihrávka však byla zblokována a dopředu tak mohou Hanáci.

01:43
    Uvidíme první dnešní přesilovku, zahrají si ji Tygři. Na trestnou lavici usedl Petr Kolouch (OLO), který hákoval Jakuba Rychlovského.

01:45
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tygři bleskově využívají přesilovku a jdou do vedení! Jelínek vyhrál buly na TOMÁŠE FILIPPI, který zpoza kruhu vymetl šibenici Sedláčkovy branky. Asistence: Petr Jelínek.
    01:45 Tomáš FILIPPI - 1:0

02:08
    Přesilovku dostanou k dispozici i hosté. Za sekání byl totiž vyloučen Adam Dlouhý (LIB).

02:30
    Tygři se v úvodu oslabení osvobozují.

03:00
    Petr Kolouch nebezpečně vypálil z pravého kruhu, Petr Kváča se ale proti němu stihl přesunout a kotouč ukryl ve své náruči.

03:45
    Jaroslav Vlach se ve vlastním oslabení dostal k nadějné střele, Jakub Sedláček však kotouč viděl a chytil ho.

04:08

04:47
    A máme tu další přesilovku, tentokrát si ji opět zahrají domácí. Za držená byl vyloučen Tomáš Dujsík (OLO).

05:02
    Hosté v úvodu oslabení vyhazují.

05:29
    Tomáš Filippi vypálil od modré čáry a jeho střelu ještě nebezpečně tečoval jeden z jeho spoluhráčů, kotouč však těsně minul branku!

05:53
    Počet hráčů na ledě se vyrovná, za držení byl vyloučen Jan Ordoš (LIB).

06:14
    Tygři jdou do dvoubrankového vedení! Gríger skvělým obranným zákrokem obral o kotouč jednoho z Olomouckých, načež si najel na osu hřiště, odkud předal kotouč T.J. MELANCOVI. Ten z pravé strany vystřelil a tečovaný puk nakonec se štěstím skončil až v síti! Asistence: Dávid Gríger.
    06:14 T.J. MELANCON - 2:0

07:00
    Vzápětí bylo málem vyrovnání! Jan Knotek si zpoza branky vybruslil před Kváču a bekhendem trefil tyč!

07:24
    Olomoučtí teď mají zkrácenou přesilovku, ve které sice mají tlak, jenže zatím nevystřelili.

07:53

08:39
    K vidění je teď hodně nepřesností na obou stranách, tempo hry se oproti začátku trochu zpomalilo.

09:25
    Po dalším úspěšném zákroku Petra Kváči následuje komerční přestávka.

09:49
    Kváčovi vypadla jedovatá střela Lukáše Nahodila, liberecký gólman však nakonec těsně před dojíždějícím olomouckým hráčem kotouč zalehl!

10:39
    Dávid Gríger zavezl kotouč do útočného pásma a předal ho Michalu Ivanovi, který ještě našel Tomáše Filippi. Ten vyslal další nebezpečnou ránu, tentokrát však Jakuba Sedláčka nepropálil.

11:32
    Tygři se nepohodli při rozehrávce, píská se zakázané uvolnění.

11:46
    A další zakázané uvolnění, hra je teď hodně rozkouskovaná.

12:07
    Debutant Sebastian Čederle vjel do pásma a rovnou vypálil, Jakub Sedláček se nenechal překvapit a kotouč ukryl ve své náruči. Následuje komerční přestávka.

13:35
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci snižují! Krejčí zavezl kotouč do útočného pásma a přihrál ho Tomečkovi, jenž ho ještě přenechal DAVIDU ŘEZNÍČKOVI. Ten se s ničím nerozmýšlel, rovnou vypálil a kotouč skončil až v síti! Asistence: Vojtěch Tomeček, David Krejčí.
    13:35 Dalibor ŘEZNÍČEK - 2:1

13:53
    Olomouc si navíc hned po snížení zahraje přesilovku. Liberec byl potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odpyká Jan Ordoš (LIB).

14:11
    Na konci hezké přesilovkové kombinace stál Jan Káňa, jehož dělovka nadělala Kváčovi velké problémy, nakonec si s ní však poradil.

14:21
    A máme vyrovnáno! Hned po buly se kotouč dostal k JANU KÁŇOVI, který využil zakrytého výhledu Petra Kváči a poslal puk až do sítě. Asistence: Jan Knotek.
    14:21 Jan KÁŇA - 2:2

15:19
    Tygři mohli hned po vyrovnání jít opět do vedení! Před Jakubem Rychlovským už na konci přečíslení stála jen poloodkrytá branka, jenže mladý útočník těsně minul!

16:00
    Na druhé straně se do přečíslení dostali i Olomoučtí, rozhodující přihrávku však zblokoval vracející se Petr Kolmann.

16:47
    Po chybě Dávida Grígera na obranné modrá čáře se kotouče zmocnil Dávid Krejčí, který ještě krásnou zadovkou hledal svého spoluhráče, Michal Ivan však přihrávku ztečoval k Petru Kváčovi.

18:00
    Hra je teď opět rozkouskovaná, dvakrát za sebou se pískal ofsajd, v obou případech se provinili Tygři.

18:42
    V závěru třetiny mají mírně navrch hosté, Severočeši působí poněkud zaskočeným dojmem.

19:45
    V poslední minutě úvodní části zavřeli Hanáci Tygry v jejich obranném pásmu, žádnou větší šanci z tlaku však nevytěžili. V tomto dějství už se skóre měnit nebude.

20:00

Máme za sebou první třetinu, v níž jsme viděli hned čtyři branky. Nejdřív se Tygři dostali do dvoubrankového vedení, pak se o slovo ale přihlásili i hosté, kterým se podařilo vyrovnat. Zejména v úvodu jsme viděli velmi atraktivní hokej, postupem času pak tempo hry trochu opadalo, přítomní diváci se ale ani tak nemohli nudit. Uvidíme, jak se důležitý zápas dvou tabulkových sousedů bude vyvíjet dál.

Další třetina začne přibližně v 17:02.

20:01

20:30
    Úvodní buly vyhráli Olomoučtí, kteří si hned vypracovali slibný tlak. Ten nakonec vyřešil Petr Kváča, který ukryl odražený kotouč pod svou lapačkou.

21:19
    Na druhé straně se po střele Melancona dostal k dorážce Tomáš Filippi, Sedláčka však z bezprostřední blízkosti nepřekonal.

21:42
    Následně z podobné pozice střílel Adam Najman, ani on však na Sedláčka nevyzrál.

21:57
    Hanáci budou mít k dispozici další přesilovku. Za podrážení na trestnou lavici míří Adam Klapka (LIB).

22:10
    Domácí se v úvodu oslabení osvobozují.

22:36
    A další vyhození, tentokrát z hole Rosandiče.

22:59
    Pozor, uvidíme přesilovku 5 na 3. Za podrážení byl vyloučen Lukáš Derner. Velká šance pro Olomouc!

23:20
    Tygři v úvodu oslabení dvakrát vyhodili.

23:44
    Petr Kváča vyrazil Káňovu střelu, Tygři následně opět vyhazují.

23:57
    Hanáci nakonec zvýhodněnou přesilovku využívají a jdou do vedení! Káňa střílenou přihrávkou z pravé strany krásně našel JANA KNOTKA, po jehož teči skončil kotouč za bezmocným Kváčou. Asistence: Jan Káňa, Jiří Ondrušek.
    23:57 Jan KNOTEK - 2:3

24:30
    Olomoučtí pokračují v přesilovce, zatím si ale z dalšího tlaku žádnou větší šanci nevytvořili.

24:59

25:10
    Marek Zachar vjel do pásma a rovnou vypálil, jeho střela Sedláčkovi sice vypadla, olomoucký gólman však nakonec nepřehlednou situaci s trochou štěstí vyřešil.

25:14
    Uvidíme další přesilovku, tentokrát si ji zahrají Tygři. Za podrážení na trestnou lavici usedl Tomáš Dujsík (OLO).

25:29
    Hosté se v úvodu oslabení osvobozují.

26:00
    Tygrům se zatím přesilovka vůbec nedaří, ještě se prakticky nedostali do útočného pásma.

26:29
    Druhá přesilovková formace se konečně usadila v útočném pásmu. Tlak vyvrcholil tvrdou ránou Jaroslava Vlacha, kterou velmi obětavě zblokoval jeden z Olomouckých.

27:14
    Hosté v plném počtu. Tahle přesilovka se domácím moc nepovedla.

27:35
    A další vyloučení. Rostislav Olesz předvedl hezkou individuální akci, nakonec ho nedovoleně zastavil Petr Kolmann, za což byl po zásluze vyloučen. Hanáci tak mají další přesilovku.

28:00
    Střela Davida Krejčího z první těsně minula libereckou branku.

28:51
    Hosté využívají další přesilovku a jdou do dvoubrankového vedení! Káňa si vybruslil zpoza branky a krásnou žabičkou našel DAVIDA KREJČÍHO, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Asistence: Jan Káňa.
    28:51 David KREJČÍ - 2:4

29:00
    Tygři se ale nevzdávají, teď jsou nastěhováni v útočném pásmu.

29:31
    Hosté jdou do tříbrankového trháku! Klimek zavezl kotouč za libereckou branku, odkud našel LUKÁŠE KUCSERU, který s trochou štěstí poslal kotouč za Kváčova záda. Asistence: Lukáš Klimek
    29:31 Lukáš KUCSERA - 2:5

29:31
    Po páté inkasované brance dochází ke střídání brankářů. Petra Kváču nahradil Jaroslav Pavelka.

31:36
    T.J. Melancon vypálil od modré čáry, před brankou následně ještě dorážel Marek Zachar, ani jeden z nich však Sedláčka nepřekonal.

32:00
    Olomoučtí si neporozuměli při rozehrávce, píská se zakázané uvolnění.

32:37
    Po dalším přerušení hry následuje komerční přestávka.

33:02
    Je to už o čtyři branky! Klimek za brankou obral o kotouč Petra Kolmanna, následně našel LUKÁŠE KUCSERU, který z pravého kruhu prostřelil Jaroslava Pavelku. Asistence: Lukáš Klimek.
    33:02 Lukáš KUCSERA - 2:6

33:44
    Tygři mohou snížit v další přesilovce. Za nedovolené bránění na trestnou lavici míří David Škůrek (OLO).

34:13
    Střelu Petra Kolmanna od modré čáry zblokoval jeden z olomouckých beků.

34:57
    Tomáš Filippi se opřel do přihrávky Michala Birnera, Jakuba Sedláčka však nepropálil.

35:29
    Po hezké kombinaci se do šance dostal Jan Ordoš, po jehož dorážce kotouč vyplaval před brankovou čárou, jenže před dojíždějícím Filippi ho vyhodil jeden z Olomouckých!

35:44

36:19
    K vidění je teď hodně nepřesností na obou stranách, kotouč se nachází ve středním pásmu.

37:00
    Po přihrávce Dávida Grígera střílel Michal Birner, Jakub Sedláček však s chycením kotouče neměl sebemenší problém.

37:44
    Liberečtí se trápí, v závěru třetiny sice mají mírnou optickou převahu, jenže do větších šancí se nedostávají.

38:59
    Tygry při přechodu do útočného pásma zastavil ofsajd.

39:40
    V závěru třetiny přišla obrovská šance domácích! Po hezké individuální akci Petra Jelínka se ke kotouči dostal T.J. Melancon, který vyslal hezkou střílenou přihrávku na Jaroslava Vlacha. Před ním už byla jen prázdná branka, liberecký útočník však promáchnul!

40:00

Máme za sebou druhou třetinu, kterou vyhráli Olomoučtí drtivě 4:0. Nutno říci, že se jedná o vedení zasloužené, hosté jsou neskutečně efektivní a zatím předvádějí velice kvalitní týmový výkon, s kterým si Liberečtí moc nevědí rady. Uvidíme, jestli Tygři v třetí třetině ještě zápas zdramatizují.

Další třetina začne přibližně v 17:58.

40:01

40:20
    Úvodní buly vyhráli Tygři, kteří se hned vydali do útoku. Menší tlak skončil střelou kapitána Petra Jelínka, která minula branku.

40:41
    Domácí si na začátku třetí třetiny zahrají další přesilovku, Za držení byl vyloučen Šimon Groch (OLO).

40:58
    Na konci hezké přesilovkové kombinace stál Michal Birner, jehož nebezpečnou ránu vyrazil Sedláček ramenem.

41:36
    Olomoučtí následně dvakrát vyhazují, Tygrům se zatím tato přesilovka nedaří.

42:06
    Liberecké zastavil při přechodu do útočného pásma ofsajd.

42:26
    Mislav Rosandić přihrál Tomáši Filippi, jehož dělovku ztečoval jeden z Olomouckých do ochranné sítě.

42:41

43:12
    Jaroslav Vlach se dostal do útočného pásma a vypálil, dnes skvěle chytající Jakub Sedláček však jeho střelu vyrazil.

43:54
    Neskutečné, co teď hosté nedali! Jaroslav Pavelka vyjel z branky a v prostoru mezi kruhy spadl, kotouč se dostal k Janu Knotkovi, který ještě našel Jana Káňu, jenž z bezprostřední blízkosti netrefil odkrytou síť!

44:39
    Na druhé straně se do útočného pásma vřítil Marek Zachar, do zakončení se však nedostal.

45:39
    K vidění je opět hodně nepřesností na obou stranách, kotouč se teď nachází ve středním pásmu.

46:16
    Jakub Rychlovský se zpoza branky dral do zakončení, kotouč mu ale utekl a situaci nakonec vyřešil Jakub Sedláček. Následuje komerční přestávka.

46:34
    Tygři si opět zahrají v početní výhodě. Za hákování na trestnou lavici míří David Škůrek (OLO).

47:12
    Pozor, uvidíme přesilovku 5 na 3! Za podrážení byl vyloučen Tomáš Dujsík (OLO).

47:30
    Na konci rychlé přesilovkové kombinace stál Michal Birner, z mezikruží ale minul.

47:41
    Hosté se osvobozují.

48:30
    Střelu Mislava Rosandiče ukryl Sedláček ve své náruči.

49:03
    Tygři snižují! Najman krásnou křižnou přihrávkou našel JAROSLAVA VLACHA, jehož střela z první z pravé strany skončila až v síti. Asistence: Adam Najman, T.J. Melancon.
    49:03 Jaroslav VLACH - 3:6

49:49
    Po nahození Petra Jelínka vznikla před Sedláčkem nepřehledná skrumáž, kotouč ale nakonec skončil v rohu za olomouckou brankou.

50:45
    Adam Najman se vřítil do útočné třetiny, v rozhodující mu ale kotouč utekl a ke střele se tak nedostal!

51:52
    Už to je jen o dvě branky! Po střele Kolmanna se kotouč od Sedláčka vznesl do vzduchu, odkud ho volejem přesně trefil DÁVID GRÍGER, který tak vrací Tygry do zápasu. Asistence: Petr Kolmann.
    51:52 Dávid GRÍGER - 4:6

52:44
    Tygry vstřelený gól namotivoval, teď jsou na ledě více vidět.

53:19
    Tomáš Filippi vjel do útočného pásma a předal kotouč Mislavu Rosandičovi, který hodně nebezpečně pálil z mezikruží, Sedláčka však nepřekonal!

54:11
    Tygři si za svou aktivitu vysloužili další přesilovku! Na trestnou lavici míří Lukáš Nahodil (OLO) za podrážení.

54:25

54:38
    A další vyhození Olomouce.

55:01
    Hosté se opět osvobozují, Tygrům se zatím tato přesilovka nedaří.

55:41
    Jaroslav Vlach dvakrát velmi nebezpečně pálil z pravé strany, nejdřív však ránu zblokoval jeden z Olomouckých a vzápětí těsně minul branku.

56:11

56:53
    Tempo hry postupem času roste, Tygři teď mají jednoznačnou převahu, hosté ovšem brání velmi obětavě.

57:42
    Hosté se dostali do nebezpečného přečíslení, na jehož konci stál David Krejčí. Ten už byl úplně sám před Pavelkou, bekhendovým blafákem na něj ale nevyzrál.

58:13
    Olomoučtí teď drží kotouč v útočném pásmu, kde šetří cenné vteřinky.

58:50
    Tygrům se nedaří dostat se do pásma, zdá se, že tento zápas už je rozhodnutý.

59:30
    Petr Kolmann se sice do útočné třetiny dostal, jenže o kotouč rychle přišel a dopředu jdou znovu hosté. O vítězi už je rozhodnuto.

Utkání je u konce, tři body míří na Hanou. Tygři sice do zápasu vstoupili lépe, když si rychle vypracovali dvoubrankový náskok, hosté však ještě do konce první třetiny stihli vyrovnat a v druhé dvacetiminutovce čtyřmi góly zvrátili vývoj duelu na svou stranu. Liberečtí se sice nevzdali a v závěrečném dějství se dvakrát prosadili, srovnat už však nedokázali.

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji pěkný zbytek večera! (18:37:18)

Vladimír Vykoukal

Branky a nahrávky: 2. Filippi (P. Jelínek), 7. Melancon (Gríger), 50. J. Vlach (A. Najman, Melancon), 52. Gríger (Kolmann) – 14. Řezníček (V. Tomeček, David Krejčí), 15. J. Káňa (J. Knotek), 24. J. Knotek (J. Káňa, Ondrušek), 29. David Krejčí (J. Káňa), 30. Kucsera (Klimek), 34. Kucsera (Klimek)

Bílí Tygři Liberec: Kváča (30. J. Pavelka) – M. Rosandić, Kolmann, M. Ivan, Melancon, Derner, Štibingr – Birner (A), A. Najman, Ordoš – Rychlovský, Filippi, Gríger – J. Vlach, P. Jelínek (C), M. Zachar – A. Dlouhý, J. Šír, Klapka – Čederle.

Rozhodčí: Pražák, Veselý – Gerát, Hynek