Detroit – Vegas 5:2 (kon.) | Chicago – Nashville 2:1 (po pr.) | Anaheim – St. Louis 4:1 (kon.)
Minnesota – NY Islanders 5:2 (kon.) | Vancouver – Dallas 6:3 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Nashville Predators
Pondělí 08.11.2021, 01:00 • United Center, Chicago • NHL

1. Alex DeBrincat (CHI) 1+0
    2. Juuse Saros (NSH) 30 zákroků, úspěšnost 93,8 %
    3. Kevin Lankinen (CHI) – 20 zákroků, úspěšnost 93,8 % (03:47:14)

Československá stopa

Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, +1 účast, 6 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 15:34
    David Rittich (NSH) – utkání strávil na střídačce v roli druhého brankáře

Kevin Lankinen (CHI) – 20 zák., 1 OG, úspěšnost 95,2 %, odchytal 60:19
    Juuse Saros (NSH) – 30 zák., 2 OG, úspěšnost 93,8 %, odchytal 60:37

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 32:21 (10:5, 7:8, 14:8 – 1:0)
    Zblokované střely – 17:12
    Vyhraná vhazování – 21:25
    Trestné minuty – 4:6
    Hity – 40:31

Derek King se může při své premiéře v roli hlavního trenéra týmu NHL radovat z výhry! Pro Chicago je to teprve druhý triumf v tomto ročníku. Černí jestřábi zdolali Nashville 2:1 po prodloužení. V základní hrací době padaly góly jen ve druhé třetině. V ní poslal domácí do vedení Brandon Hagel, Preds však rychle srovnali zásluhou Alexandreho Carriera. Rozhodnutí pak přišlo po 37 sekundách prodloužení, když přečíslení 2 na 1 skvěle sehráli Patrick Kane a zakončující Alex DeBrincat.

60:37 Alex DEBRINCAT - 2:1

60:37
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Domácí vítězí! Do útoku se na začátku prodloužení vydali hráči Nashvillu, ovšem následně propadli a Patrick Kane s Alexem DeBrincatem se dostali do přečíslení 2 na 1. ALEX DEBRINCAT nahrál před branku Patrickovi Kaneovi, který místo zakončení svému spoluhráči kotouč ještě vrátil a DeBrincat už pálil do odkryté klece. Saros tohle nemohl stihnout – 2:1. Asistence: Patrick Kane a Kevin Lankinen.

60:01

Třetí třetina přinesla poměrně dost šancí na obou stranách, ale gólmani za svá záda žádný puk nepustili. Za stavu 1:1 se tak bude prodlužovat.

Střely na branku – 31:21 (10:5, 7:8, 14:8)

60:00

59:08
    Strome nabil na osu Kubalíkovi. Jeho ránu z první zablokoval Johansen.

59:01
    A je tu už poslední minuta třetí třetiny!

58:32
    Čas rychle utíká, hraje se totiž bez přerušení.

57:59
    Jakov Trenin to zkoušel z pravé strany bekhendem na bližší tyčku. Lankinen byl připraven.

57:21
    Z dálky to zkusil aktivní Dominik Kubalík. Saros má další zákrok.

56:25
    Pomalu se blíží závěr utkání. Že by muselo rozhodovat až prodloužení?

55:46
    DeBrincat se snažil poslat do šance Kanea. Ten se ale mezi obrannou dvojicí Nashvillu nedokázal prosadit.

54:56
    Tanner Jeannot prověřil Lankinena střelou z levé strany. Brankář Chicaga ji vyrazil.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 28. Hagel (S. Jones, J. Toews), 61. DeBrincat (P. Kane, Lankinen) – 30. A. Carrier

Chicago Blackhawks: Lankinen (M.-A. Fleury) – S. Jones, R. Stillman, C. Murphy (A), McCabe, E. Gustafsson, de Haan – P. Kane (A), Dach, DeBrincat – Hagel, J. Toews (C), D. Kubalík – Hardman, D. Strome, Entwistle – Khaira, R. Carpenter, Kurashev.
    Nashville Predators: Saros (Rittich) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Benning, P. Myers – Duchene, Mikael Granlund (A), Kunin – Grimaldi, Johansen, Tolvanen – Jeannot, Sissons, Trenin – Tomasino, Novak, Cousins.

Rozhodčí: Syvret, Rank – Gibbons, Gawryletz

Diváci: 16 891