Ottawa – Calgary 0:4 (kon.) | St. Louis – Edmonton 4:5 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 4:3 (4:3 po s.n.)
Washington – Pittsburgh 6:1 (kon.) | Boston – Montreal 5:2 (kon.) | Anaheim – Vancouver 5:1 (kon.)

3. Robert Thomas (STL) 0+3 (03:53:57)

Dramatický duel končí a hostující celek bere body za výhru 5:4. Edmonton o své výhře rozhodl díky brance v čase 59:32, kdy se trefil Kailer Yamamoto.

59:40
    Puk je za brankou Blues.
    59:32 Kailer YAMAMOTO - 4:5

59:32
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Krásná a přihrávka a gól. Hosté jdou do vedení, prosazuje se po šikovné spoluhráčově přihrávce obranou neobsazený a najetý KAILER YAMAMOTO. Asistence: Leon Draisaitl.

Derek Ryan se dostal do útočného pásma, ale minul branku. Dobře se vrátila obrana soupeře.

58:24
    Darnell Nurse si poradil s dobrou akcí soupeře, následně Marco Scandella na druhé straně minul branku.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

57:26
    Colton Parayko bojoval o kotouč v obranném pásmu, souboj zvládl, ale následnou akci nedokázal jeho tým proměnit.

57:01
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

Colton Parayko rozehrává od své branky, následně pálil jeho spoluhráč, ale minul branku.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Stav zápasu je vyrovnaný.

54:05
    Connor McDavid to vzal na sebe, jeho rána končí vedle branky. Gólman Blues zasahovat nemusel.

53:40
    Komerční přestávka je pryč, třetí třetina pokračuje dál. Stav zápasu je vyrovnaný.

53:25
    David Perron pálil od modré čáry, rychle poté, co přijel do útočného pásma. Minul branku.

52:19
    Kyle Turris byl na modré čáře, ale jeho rána končí zblokovaná v rohu hrací plochy.

51:51
    Sledujeme klidnější pasáž hry, střely na branku 37:29.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 15. Kyrou (Bučněvič), 30. Bortuzzo (Bozak, Perron), 45. I. Barbašev (R. Thomas, Parayko), 48. Tarasenko (Bučněvič, R. Thomas) – 20. McDavid (Hyman), 23. Draisaitl (McDavid, Hyman), 37. Nugent-Hopkins (Draisaitl, Yamamoto), 37. R. McLeod (Foegele, Turris), 60. Yamamoto (Draisaitl)

St. Louis Blues: Binnington (J. Hofer) – M. Scandella, Parayko, C. Rosén, Faulk, Walman, Bortuzzo – Kyrou, R. O'Reilly, Bučněvič – I. Barbašev, R. Thomas, Tarasenko – Saad, Bozak, Perron – K. Kostin, Joshua, Neal.
    Edmonton Oilers: Koskinen (S. Skinner) – Nurse, Bouchard, Keith, Ceci, K. Russell, Barrie – Hyman, McDavid, Puljujärvi – Nugent-Hopkins, Draisaitl, Yamamoto – Turris, R. McLeod, Foegele – Benson, D. Ryan, Sceviour.