Skellefteå – Sparta cz 1:3 (kon.) | Växjö – Tappara 2:2 (kon.) | EC-KAC – Leksands IF 4:0 (kon.)
Mannheim – Frölunda 1:10 (kon.) | Bolzano – Rauma 1:3 (kon.) | Fribourg – Mnichov 2:4 (kon.)
Zürich – Rögle BK 3:4 (kon.)
HC Bolzano
1:3 (0:2, 1:1, 0:0) Stav série: 0:1
Lukko Rauma
Úterý 16.11.2021, 19:30 • Palaonda Eiswelle • Play-off Hokejové Ligy mistrů • Osmifinále

Tohle je ode mne vše, děkuji za pozornost. (22:51:59)

Utkání je u konce! Do první třetiny vkročil lépe finský celek, ten měl víc šancí než soupeř a navíc je dokázal i proměnit. Úvodní branku utkání trefil Scott Pooley a o několik minut později navýšil vedení v první dvacetiminutovce VILI SAARIJÄRVI střelou do odkryté brány. V druhé třetině domácí Bolzano nasadilo lepší tempo, než tomu bylo v úvodu zápasu, čímž dokázali na chvíli snížit stav utkání na 1:2 po gólu Michaela Halma. Radost domácích netrvala dlouho a o sedm minut později poslal znovu do dvoubrankového vedení svůj tým Anrei Hakulinen. Ve třetí třetině, i přes mnoho šancí obou týmů ke změně stavu nedošlo a hostující Lukko Rauma si odveze do domácího odvetného utkání slušný náskok.

59:50
    Po bekhendovým pokusu Saarijärvi se dostal ke střele Repo, čímž se postaral o poslední šanci utkání.

58:00
    Maioneho tvrdá střela skončila v náruči Lehtinena.

Oddechový čas pro domácí.

57:21
    Hra čtyři na čtyři nevydržela dlouho a Piipponen míří na trestnou lavici za svým spoluhráčem.

57:04
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Findlay – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Lukko Rauma (Päivärinta – 2 min., držení hole).

56:20
    Tlak domácích přišel až v době, kdy vypršel čas v oslabení pro hostující tým.

54:00
    Během toho, co se domácí pokouší udržet, aspoň na chvíli útočné pásmo při své přesilovce, tak na scoreboardu se promítl počet vyloučení obou týmu za zápas, který činí 2:3.

53:46
    Vyloučení v týmu Lukko Rauma (Repo – 2 min., vysoká hůl).

53:01
    Celou akci v útočném pásmu vzal na sebe Nyman, který si najel z pravé strany mezi dva kruhy a střelou trefil pouze beton Fazia.

50:26
    Hráč v modrém na sebe dobře natáhl bránící hráče, což mu umožnilo nahrát na úplně volného Thomase Grégoira, který střelou trefil pouze blokujícího hráče domácích.

49:44
    Hosté v pohodě odbránili útok domácích.

47:29
    Pooley vyslal ze své čepele zajímavou střelu. Domácí brankář ale bez sebemenších problémů kotouč chytil.

Jakub Hladký

Branky a nahrávky: 32. Halmo (Tauferer) – 6. Pooley (Grégoire, Haga), 12. SAARIJÄRVI (Haga, Pooley), 39. Hakulinen (Haga, ViliSaarijärvi)

HC Bolzano: Fazio (Boyle) – Maione, Plastino, Trivellato, Di Perna, James, Lowe, Tauferer – Halmo, Findlay, Gazley – Frank, Bernard, Frigo – Miceli, Alberga, Felicetti – Pitschieler, Mizzi, Glück.
    Lukko Rauma: Lehtinen (Helomaa) – Piipponen, Saarijärvi, Slovacek, Grégoire, Abt, Laitinen, Pietilä – Hakulinen, Mattila, Repo – Pooley, Ilomäki, Haga – Petman, Päivärinta, Skalicky – Ylitalo, Kainulainen, Kainulainen – Nyman

Rozhodčí: Stricker, Stolc – Zgonc, Pardatscher