K. Vary – HC Litvínov 3:5 (kon.) | Sparta – Slavia 5:2 (kon.) | Liberec – Motor ČB 4:3 (po pr.)
Vítkovice – Třinec 1:5 (kon.) | Plzeň – Chomutov 3:0 (kon.) | Mountfield HK – Zlín 1:3 (kon.)
Olomouc – Havířov 4:1 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 7:3 (kon.) | Kladno – Jihlava 0:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:5 (1:0, 1:2, 1:3)
HC Litvínov
Středa 17.11.2021, 13:00 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • 24. kolo

Konec zápasu. (15:15:42)

59:25
    Litvínov právě vstřelil branku!
    A risk se nevyplácí, jelikož kombinaci Energie přerušil TIM DANIELČÁK, který přispěchal do útočného pásma sám a bez problému skóre upravuje. Asistence: David Skuhrovec a Ondřej Postl.

59:12
    Domácí riskují v šesti!

58:46
    Hosté si utvořili tlak a domácím se čas rychle krátí.

57:38

57:25
    Hosté poprvé v utkání vedou! DAVID SKUHROVEC dobře schoval střelu za obráncem a střelu k tyči se stává litvínovským hrdinou. Asistence: Jan Vopat.

56:46
    Krajčíkův pokus zpoza kruhů prošel těsně vedle tyče.

56:01
    Samuel Šmajda (KVA) srazil k zemi velmi tvrdě Ondřeje Baláže a karlovarský útočník si vykoledoval trest pěti minut za vražení na mantinel a navíc si dnes už nezahraje. Trest odpyká Petr Zolnaj.

55:38
    Oddechový čas pro domácí.

55:38
    Jakub Kroupa (LIT) si při bránění počínal nedovoleně a odpyká si za to dvě minuty.

54:50
    Šmajda přihrál v předbrankovém prostoru připravenému Bulkovu, toho o kotouč připravili obránci ještě než stihl vystřelit.

54:28
    Kroupovo nahození od modré Bočan v klidu lapil do své lapačky.

53:33
    Slavík hledal volného Fišera, přihrávku zablokovali obránci.

52:49
    Hosté se usadili v útočné třetině a chtějí urvat vedení.

51:17
    Je opět srovnáno. V přesilovkovém nátlaku vypadla Bočanovi jedna střela a litvínovští nájezdnici nakonec do sítě protlačili zásluhou DAVIDA SKUHROVCE. Bočan sice reklamoval nedovolené bránění, sudí branku ale uznali. Asistence: Ondřej Baláž a Jan Vopat.

51:01
    Se Slavíkovou tvrdou střelou z kruhů si Bočan poradil.

50:42
    Jan Ekrt (KVA) inkasuje dvě trestné minuty za hákování.

50:17
    Domácí se příliš horlivě chtěli dostat do útočné třetiny a je odpískáno postavení mimo hru.

49:23
    Osamocen z mezikruží pálil Zolnaj, se jeho ránou si Čermák poradil.

49:17
    Energetici dobře zavřeli svou třetinu.

48:36
    Hosté se v útočné třetině pokouší o kombinaci, přihrávky jsou ale nepřesné.

47:51
    Domácí neochotně odjíždějí ze střídačky, ale budou muset kvůli dalšímu zakázanému uvolnění.

47:25
    Icing ze strany Energie.

46:44
    Hra je nestálá a přesouvá se z jednoho konce kluziště na druhý.

45:46
    Kotouč vyražen do ochranné sítě a bude se vhazovat před Čermákem.

44:59
    Stehlík z levé strany mířil těsně mimo.

44:43
    Ofsajd ze strany Litvínova.

44:19
    Fišer po vyhraném vhazování provětral Bočanovu lapačku.

43:49
    A icing pro hosty přichází i teď, Litvínovští mají problém s rozehrávkou.

43:15
    Verva se dopustila zakázaného uvolnění.

42:47
    Bendovu střelu vyrazil Hocelík do ochranné sítě a bude se vhazovat po Čermákově pravici.

42:01

41:34
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Gól v oslabení! LUKÁŠ ADÁMEK ukradl kotouč ve středním pásmu a v přečíslení dva na jednoho to vzal na sebe a vystřelil Energii vedení. Bez asistence.

40:38
    Dalším úspěšným výhozem energetici získávají trochu času.

40:15
    Domácí vyhrávají buly a posílají kotouč za Čermáka.

40:01
    Filip Krajčí (KVA) po výměně názorů s Ondřejem Balážem (LIT) na konci druhé části sekl do hostujícího beka a odsedí si tak dvě minuty.

40:01

Úvod druhé části měli pod kontrolou domácí. Nátlak přetavili v branku v čase 32:52, kdy se trochu se štěstím trefil Sebastian Seidler. Přesně po minutě hosté rychle snížili zásluhou Tima Danielčáka. A ke konci třetiny bylo srovnáno, prosadil se Jan Vopat. Utkání se stalo velmi vyhroceným a je na ledě vidět nejeden tvrdý hit a strkanice. Kvůli jednomu takovému incidentu si odsedí Filip Krajčík dvě minuty za sekání. Další třetina začne přibližně v 14:38.

40:00

39:13
    Hávův pokus od modré v pohodě pokryl Bočan, následují malé strkanice.

38:36
    Další tvrdý zákrok ze strany hostů schytal Sapoušek, který zůstal ležet na ledě. Za doprovodu spoluhráčů odjíždí na střídačku a zdá se, že ho bolí levé koleno.

37:01
    A je vyrovnáno! Po souboji v rohu kluziště přihrál David Skuhrovec na hůl JANA VOPATA, který se rychlou ránou z první trefil přesně k tyči a zaskočil brankáře Bočana. Asistence: David Skuhrovec.

36:53
    Hráči bojují o kotouč v rohu kluziště.

35:52
    Hosté v plném počtu, energetici pokračují v kombinaci.

35:03
    Verva výborně napadá a domácím se nedaří rozehrát.

34:26
    Hosté vyhazují a spěchají na střídačku.

33:56
    Jakub Kroupa (LIT) zasáhl jednoho z domácích opravdu nevybíravě a odpyká si dvě minuty za nedovolený zásah do oblasti hlavy a krku.

33:52
    Přichází rychlá odpověď! Puk se od hokejek domácích odrazil k volnému TIMU DANIELČÁKOVI, který se trefil do odkryté sítě. Bez asistence.

32:52
    Domácím nyní pomohla štěstěna, SEBASTIAN SEIDLER z levého kruhu vystřelil mezi břevno a Čermákovo rameno, kotouče následně propadl těsně za brankovou čáru a Energie tak odskakuje na dvě branky. Bez asistence.

32:21
    S ofsjadem Litvínova hostující realizační tým úplně nesouhlasí a dává to rozhodčím důrazně najevo.

31:30
    Z protiútoku vystřelil z mezikruží Dej, Bočanova lapačka byla však připravená ve správnou dobu na správném místě.

30:32
    Sapouškův pokus z kruhů Čermák kryje ve své lapačce.

29:45
    Dnes již několikáté zakázané uvolnění ze strany Karlových Varů.

28:58
    Špaček z mezikruží trefil připraveného Bočana.

28:02
    Hosté se při přechodu dopředu dopustili ofsajdu.

27:17
    Balážův pokus zpoza kruhů přistál přesně v Bočanově lapačce.

26:24
    Sedilerovi v mezikruží obránci zablokovali hůl a nenechali ho vytřelit.

25:34
    Nyní navíc přichází pro Energii další zakázané uvolnění.

25:16
    Díky Pohankově nahození se domácí na chvíli podívali do útočné třetiny, Čermák si ale opět nesáhl na kotouč.

24:25
    Zkažené rozehrávky domácích hosté nevyužili, obránci dobře napravili svou chybu.

23:22
    Šmajdovu střelu vyrazil bránící Stehlík do ochranné sítě.

22:41
    Karlovarští se dostali na chvíli do útočné třetiny, kde jim však nedovolili nic vymyslet, a tak se hraje opět před Bočanem.

21:55
    Zakázané uvolnění domácích.

21:20
    Teď se hosté díky několik šťastným odrazům opět dostali do útočné třetiny, ze které je energetici brzy vyhánějí.

20:36
    Bočan musí chytat několik střel, zatím však odolává.

20:18
    Další vhazovaní pro hosty, kteří si ihned vytvořili nátlak.

20:01

V první části se nehrál příliš atraktivní hokej. Mírně navrch měli energetici, což je ostatně vidět i na skóre, v 8. minutě se o zatím jediný gól utkání postaral Lukáš Adámek. Hosté zabrali až ke konci utkání, jenže na dobře chytajícího Bočana zatím recept nenašli. Další třetina začne přibližně v 13:46.

20:00

19:38
    Tlak bude ještě trvat, domácí vyhodili na icing.

19:26
    K závěru třetiny hosté zatlačili a kombinují v útočné třetině.

18:58
    Adámek nepříjemně vystřelil zleva, Čermák s obtížemi kotouč chytil.

18:39
    Adámek to zkusil od modré, kotouč přistál do Čermákovy náruče.

18:08

17:59
    Šmajda svou ránou z levého kruhu rozvlnil boční síť litvínovské brány.

17:04
    Po Sapouškovo parádním pasu se do samostatného úniku dostal Kupčo, jeho střelu z mezikruží vyrazil Čermák vedle.

16:08
    Litvínovským se nepovedlo dobře vystřídat a inkasují dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů. Trest odpyká Ondřej Postl.

15:58
    Stále to je ten samý obrázek, brankáři si dlouho nesáhli na kotouč.

14:45
    Zaklesnutí hrají bojují o kotouč v rohu kluziště.

14:19
    Nakonec zvolil překvapivou střelu od modré Seidler, letící kotouč však Čermák chytil do své lapačky bez větších problémů.

13:55
    Nyní se hraje kolem středového kruhu, obě mužstva zamkla své pásmo.

12:56
    Seidlerova střela byla vyražena do ochranné sítě a hra se tak přerušuje.

11:52
    Rymonův pokus zpoza kruhů srazili obránci mimo.

11:15
    Kotouč se po Danielčákově střele odrazil na Hávovu hůl, i s jeho ránou si Bočan poradil.

10:34
    Stehlík v přečíslení dva na jednoho přihrál Skuhrovcovi, ten chvíli vyčkával na střelu a nakonec trefil Bočanovu připravenou vyrážečku.

10:04
    A ještě chvíli v útočném pásmu stráví, hosté se totiž dopustili icingu.

09:46
    Energetici kombinují v útočné třetině a hledají ideální prostor ke střele.

09:00
    Litvínovští rozehrávají za brankou a posílají na led čerstvé síly.

07:41
    Jakub Vogel si pohrál se soupeřem v obranném pásmu a vytvořil tak přečíslení dva na jednoho, ve kterém přihrál najíždějícímu LUKÁŠI ADÁMKOVI, po jehož střele se kotouč odrazil od tyčky a Čermákových zad až do brány. Asistence: Jakub Vogel.

07:27
    Zakázané uvolnění ze strany Karlových Varů.

06:29
    Krajčík za bránou přenechal Bendovi, kterému se nepovedlo rozehrát úplně ideálně, a tak je na puku opět Verva.

05:38
    Skuhrovcovu ránu od modré tečoval Slavík, Bočan si s kotoučem poradil.

04:43
    Karlovarský útočník se za pomoci svých spoluhráčů zvedá a v bolestech odjíždí na střídačku.

04:41
    Rymon schytal tvrdý hit na mantinel a zůstal ležet na zemi.

04:06

03:47
    Bulka si úplně nerozuměl se Sapouškem a kotouč je ve středním pásmu.

03:00
    Další výhoz Litvínova, energetici se zatím hledají.

02:38
    Hosté po přerušení kombinace vyhazují.

02:06
    První přesilovku utkání si zahrají Karlovy Vary, za podrážení je na dvě minuty vyloučen Jiří Háva.

01:59
    Šlechta nahazuje za braku a jeho formace následně střídá.

01:19
    Nepřesnou rozehrávku svého soupeře zachytil Danielčák, který jako první otestoval brankáře Bočana.

00:53
    Zatím se nikomu nepovedlo utvořit si nátlak a vystřelit.

00:09
    Úvodní buly patří hostům, kteří se po rozehrávce přesouvají do útoku.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Bočan (Dybal) – Benda (A), Krajčík, Bulka, Vogel, Pohanka, Dorot, Blengino – Adámek (C), Sapoušek, Ekrt, Kupčo, Rymon (A), Šmajda, Botoš, Seidler, Zolnaj

HC Litvínov: Čermák (Zelenka) – Hocelík, Háva, Kroupa, Kadár, Kuchař, Hák, Baláž – Skuhrovec, Slavík (A), Stehlík (C), Špaček, Vopat, Danielčák, Dej, Postl, Fišer, Beran

Rozhodčí: Svoboda – Gerát, Malý.

HC Litvínov

Litvínov na tom tak dobře rozhodně není. Kvůli většímu množství proher než výher zaujímají 13. místo v tabulce. Z posledních čtyř utkání se chemikům podařilo zvítězit pouze jednou proti brněnské Kometě. To poslední proti Zlínu se nevyvíjelo vůbec špatně, po druhé části šli Litvínovští do šaten za náskoku 2:1. Jenže ve třetí dvacetiminutovce přišel kolaps ve 45. minutě a během 58 vteřin Berani stav obrátili. Zlínští po upravení vítězství na 4:2 odjeli s Litvínova se třemi body.

Karlovarským juniorům se letos opravdu daří. V tabulce jim patří druhá příčka za vedoucí Plzní. Energetici mají za sebou pětizápasovou štaci venkovních zápasů. Ze všech si přivezli výhru a čtyřikrát dokonce za tři body. Poslední souboj před repre pauzou odehráli v Mladé Boleslavi. Vyrovnané střetnutí se rozhodlo v první třetině, kterou Západočeši ovládli 2:1, díky brance v závěru si nakonec připsali výhru se skóre 3:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Vlastimil Mourek

Branky a nahrávky: 8. Adámek (Vogel), 33. Seidler, 42. Adámek – 34. Danielčák, 38. Vopat (Skuhrovec), 52. Skuhrovec (Baláž, Vopat), 58. Skuhrovec (Vopat), 60. Danielčák (Skuhrovec, Postl)

Rozhodčí: Svoboda – Gerát, Malý