Jekatěrinburg – Nižněkamsk 3:4 (kon.) | Magnitogorsk – Chabarovsk 5:2 (kon.) | Čeljabinsk – Novosibirsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Minsk – Čerepovec 3:4 (1:2 po s.n.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 2:3 (1:2 po s.n.) | Jokerit – Vladivostok 4:1 (kon.)
Kunlun – Omsk 1:4 (kon.) | Petrohrad – Jaroslavl 1:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
5:2 (0:2, 3:0, 2:0)
Amur Chabarovsk
Středa 17.11.2021, 15:00 • Arena Metallurg • KHL

Československá stopa:
    Michal Jordán (CHA) – 1+0, 5 střel na branku, TM 0, čas na ledě 21:12
    Radan Lenc (CHA) – 1+0, 2 střely na branku, TM 0, čas na ledě 18:33 (17:24:59)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 41:24 (9:7, 18:7, 14:10)
    Zblokované střely – 14:11
    Vyhraná vhazování – 39:21
    Trestné minuty – 8:6
    Hity – 13:18

Hokejisté Magnitogorsku vítězí nad Chabarovskem 5:2 a po třech porážkách tedy konečně zabrali. Přitom jim vůbec nevyšla první třetina, v níž prohrávali po gólech českých reprezentantů Radana Lence a Michala Jordána 0:2. Ve druhé části však přišel velký obrat. Domácí výrazně přidali a ve 28. minutě už vedli 3:2. O branky se postarali Philippe Maillet, Arťom Minulin a Nikolaj Goldobin. I přes pokračující nápor Magnitogorsku se pak skóre až do druhé přestávky už neměnilo. V závěrečné dvacetiminutovce ale nejprve utnul myšlenky hostů na případný zvrat Nikita Korosteljov a skóre duelu pak uzavřel dokonce ve vlastním oslabení z úniku Semjon Košelev.

59:54
    Do šance se ještě dostal hostují Dmitrij Archipov. Ten si před brankou stáhl puk na bekhendovou stranu hole, ovšem zakončil do hrudi Olkinoury.

59:19
    Kotouč vypadl někam na trestnou lavici. Vhazuje se v obranném pásmu Amuru.

58:56
    Linus Hultström sjel s pukem za branku a v klidu tam šetří čas.

58:06
    Alikin musel svým zákrokem přerušit hru.

57:37
    Domácí jsou v plném počtu a teď už je o jejich výhře v podstatě rozhodnuto.

57:20
    Střelu Michala Jordána od modré čáry vyrazil domácí brankář Olkinoura.

56:51
    Hosté v první polovině početní výhody nic moc nepředvedli.

55:46
    Arťom Minulin poslal kotouč do hlediště a je vyloučen za zdržování hry.

55:35
    Mohlo být přeci jen sníženo! Po dorážce jednoho z hráčů Amuru z ostrého úhlu zvonila za Olkinourou levá tyčka!

54:06
    Vypadá to, že utkání se především dohrává. Hosté už v obrat asi nevěří a také se nikam moc neženou.

52:46
    Po nahození Svjatoslava Grebenščikova se kotouč odrazil do ochranné sítě za brankou Metallurgu. Následuje ještě jedna reklamní pauza.

52:20
    Hraje se už čtyři minuty bez přerušení. Čas tak rychle ubíhá.

51:20
    Hra se uklidnila. Domácí kontrolují třígólový náskok.

50:06
    Teď už zase domácí drží puk za vlastní brankou a zklidňují hru. Nemusejí už nikam pospíchat.

49:40
    Alikin zastavil za brankou nahozený puk a posílá své spoluhráče do protiakce.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 23. Maillet (Leipsic), 27. Minulin (M. Karpov, Currie), 28. Goldobin (Hultström), 43. Korosteljov (Minulin), 48. S. Košelev (Makljukov) – 8. Lenc (Ljubimov, Galuzin), 19. Jordán (Galuzin)

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Košečkin) – Minulin, J. Jakovlev (C), Hultström, I. Nikolajev, M. Grigorjev, Makljukov, J. Chabarov – D. Jurov, Currie (A), Čibisov – M. Karpov, Zernov, Nikoncev (A) – Goldobin, Maillet, Leipsic – S. Košelev, Akolzin, A. Několenko – Korosteljov.
    Amur Chabarovsk: Alikin (Bartošák, Jevgrafov) – R. Pedan, Jordán (C), Volgin, V. Vasiljev, Znacharenko, S. Těreščenko, Byčkov – Ljubimov, Galuzin (A), Lenc – A. Gorškov, Nikolišin, V. Butuzov (A) – Grebenščikov, Šarov, Fajzullin – Archipov, A. Kuzněcov, Alexejev.

Rozhodčí: Odins, Hribik – Zacharov, Slavikovskij