Jekatěrinburg – Nižněkamsk 3:4 (kon.) | Magnitogorsk – Chabarovsk 5:2 (kon.) | Čeljabinsk – Novosibirsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Minsk – Čerepovec 3:4 (1:2 po s.n.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 2:3 (1:2 po s.n.) | Jokerit – Vladivostok 4:1 (kon.)
Kunlun – Omsk 1:4 (kon.) | Petrohrad – Jaroslavl 1:3 (kon.)
Jokerit Helsinky
4:1 (3:1, 0:0, 1:0)
Admiral Vladivostok
Středa 17.11.2021, 17:30 • Hartwall Arena, Helsinky • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:27:06)

Trestné minuty: 10:14

Utkání je u konce a Jokerit svůj náskok dotáhl do vítězného konce. Ve třetí třetině se Admiral marně snažil něco udělat s nepříznivým stavem, na Juvonena nenacházel recept a Helsinky mohly hrát v klidu. Jokerit se nikam nehnal, pečlivě si hlídal střední pásmo a vypadalo to, že se skóre měnit nebude. Nedošlo ani na závěrečnou power-play a Vladivostok v poslední minutě nakonec ještě jednou inkasoval. Ze vzduchu sklepl puk do sítě Julius Junttila a uzavřel skóre na 4:1. Jokerit je po dnešní výhře první v Západní konferenci se 42 body, Vladivostok je ve Východní konferenci poslední se 17 body.

59:10 Julius JUNTTILA - 4:1

59:10
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Přesto je tu pojistka na výhru. Domácí tým se dostal do útočného pásma, po Anttilově přihrávce z levé strany na pravý kruh si zpracoval JULIUS JUNTTILA a i když mu Serebrjakov první pokus vyrazil, tak ze vzduchu už puk srazil do sítě – 4:1. Asistence: Marko Anttila, Otto Leskinen.

58:30
    Jokeritu bohatě stačí držet puk ve středním pásmu, nikam se finský klub nežene.

57:37
    Hosté se nemohou udržet v útočném pásmu, gólman tak stále nemůže odjet na střídačku.

56:59
    Každou chvíli se dá čekat odvolání Serebrjakova a power-play Vladivostoku.

56:42
    Zakázané uvolnění domácích, vše se po krátké pauze vrátí před Juvonena.

55:10
    Poslední minuty se hraji hodně rozháraně, na obou stranách je plno nepřesností při přechodech do útoku.

54:11
    Vladislav Kaletnik se po přejezdu modré čáry ke střele nedostal, o puk byl připraven.

53:46
    Vladivostok nahazoval puk do útočného pásma, jenže to šlo zpoza červené čáry a bylo z toho zakázané uvolnění.

53:01
    Jokerit oslabení přečkal bez úhony, zase se tak bude hrát v plném počtu na obou stranách.

52:00
    Puk je za brankou Admiralu, hosté se marně snaží založit povedenou útočnou akci.

51:22
    Přihrávka na Kestnera nebyla přesná, hosté se tak sami zbavili útočného pásma.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 7. Nicklas Jensen (B. O'Neill, O. Leskinen), 13. B. O'Neill (Schroeder, Friman), 17. Björninen (B. O'Neill, A. Grant), 60. Junttila (M. Anttila, O. Leskinen) – 10. Obidin (Gračov)

Jokerit Helsinky: Juvonen (Lindbäck) – A. Grant, Lindbohm (A), D. Sklenička, O. Leskinen, Friman, Kivistö – B. O'Neill (A), Schroeder, Nicklas Jensen – Pakarinen, Norman, Savinainen – Turunen, Kossila, Hännikäinen – M. Anttila (C), Björninen, Junttila.
    Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Nalimov) – Chamidullin, F. Beljakov, Šulák, Mozík, Kolokolcev, Jermakov, Palivko, Fazylzjanov – Lugin (C), Gračov (A), Obidin – Rihards Bukarts, Sajustov, Kestner – Vladislav Ušenin, Vjačeslav Ušenin, A. Ševčenko – Verba, Kaletnik, Arťuchin (A).

Rozhodčí: Vasiljev, Kuljov – Antonov, Ivanov

Diváci: 5 671