Jekatěrinburg – Nižněkamsk 3:4 (kon.) | Magnitogorsk – Chabarovsk 5:2 (kon.) | Čeljabinsk – Novosibirsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Minsk – Čerepovec 3:4 (1:2 po s.n.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 2:3 (1:2 po s.n.) | Jokerit – Vladivostok 4:1 (kon.)
Kunlun – Omsk 1:4 (kon.) | Petrohrad – Jaroslavl 1:3 (kon.)
Red Star Kunlun
1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Avangard Omsk
Středa 17.11.2021, 17:30 • Arena Mytišči • KHL

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji krásný večer! (19:57:12)

Československá stopa:
    Peter Cehlárik (OMS) – 0+1, 3 střely na branku, TM 0, čas na ledě 19:17
    Šimon Hrubec (OMS) – 13 zák., 1 OG, úspěšnost 92,9 %, odchytal 60:00

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 14:35 (8:10, 3:15, 3:10)
    Zblokované střely – 15:20
    Vyhraná vhazování – 27:33
    Trestné minuty – 4:2
    Hity – 8:10

Skupinka fanoušků Omsku v hledišti arény v Mytišci slaví vítězství hostujícího týmu 4:1. Po bezgólové první třetině hráči Avangardu zabrali a v prostřední části byli lepším týmem. Nejprve jim ještě nebyl uznán zásah Prochorkina, ovšem ve 28. minutě se už v přesilovce právoplatně trefil Oliwer Kaski. I přes místy drtivý nápor Omsku pak do přestávky další branka nepadla. Skóre se měnilo až ve 49. minutě, kdy navýšil hostující náskok Nikita Sošnikov. Kunlun bleskově odpověděl zásahem Jakea Cheliose, leč to byla také jediná radost domácího celku. V 57. minutě naopak po Gotovecově ráně dorazil puk do sítě Pavel Dědunov a skóre duelu pak uzavřel střelou z vlastního obranného pásma do opuštěné branky Arsenij Gricjuk.

59:34
    Hosté drží kotouč za vlastní brankou a nikam už nepospíchají.

59:03
    Je tu už závěrečná minuta, nebojím se říci, celého zápasu.
    58:22 Arsenij GRICJUK - 1:4

58:22
    Avangard právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Po přetlačované u mantinelu se puk dostal k ARSENIJOVI GRICJUKOVI a ten z vlastního obranného pásma trefil prázdnou branku soupeře. Bez asistence.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Domácí to zkoušejí v šesti, tedy bez gólmana!

57:08
    Alexej Jemelin donutil Smithe k dalšímu zákroku. Domácím dochází čas.
    56:34 Pavel DĚDUNOV - 1:3

56:34
    Skórují ale hosté! Od modré čáry střílel Kirill Gotovec. Smithovi puk vypadl z výstroje a dorážející PAVEL DĚDUNOV už neměl problém rozvlnit síťku za zády brankáře Red Staru – 1:3. Asistence: Kirill Gotovec a Vladimir Žarkov.

56:03
    Brandon Yip z levého kruhu přestřelil hostující branku. Aktivita Kunlunu narůstá.

55:14
    Victor Bartley měl napřaženo na modré čáře, ale letící puk zablokoval hostující zadák Šaripzjanov.

54:35
    Od pravého mantinelu nahazoval puk na branku Jason Fram. Kotouč pak skákal před brankovištěm, dokud ho Hrubec nepřikryl.

53:58
    Domácí mají na vyrovnání šest minut. To je stále dostatek času.

53:15
    Alexej Jemelin střílel švihem z osy hřiště. Jeremy Smith zasáhl vyrážečkou.

53:03
    Přes všechny čáry nyní zahrál domácí celek.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 49. Chelios – 27. Kaski (Cehlárik, Tolčinskij), 49. Sošnikov (K. Gotovec, Tolčinskij), 57. Dědunov (K. Gotovec, V. Žarkov), 59. Gricjuk

Red Star Kunlun: J. Smith (P. O'Brien, Chan) – Sproul (A), Chelios, T. Schultz, Bartley (A), Fram, D. Osipov, Yuen, Jen – P. Foo, Tyler Wong, S. Foo – Werek, Lockhart, Yip (C) – Nicholls, C. Kane, M. Abramov – C. Čang, Riche.
    Avangard Omsk: Š. Hrubec (Vasilij Děmčenko, Dianov) – Šaripzjanov, Běreglazov, Čisťakov, K. Gotovec, Kaski, Jemelin (C) – V. Žarkov, Kablukov (A), Dědunov – Gricjuk, C. Knight (A), Cehlárik – Sošnikov, Prochorkin, Tolčinskij – Kosov, D. Ševčenko, Brjukvin.

Rozhodčí: Beljajev, Sojn – Susujev, Strelcov