Toronto – Nashville 3:0 (kon.) | Florida – NY Islanders 6:1 (kon.) | Philadelphia – Calgary 2:1 (po pr.)
Pittsburgh – Buffalo 1:2 (kon.) | NY Rangers – Montreal 3:2 (kon.) | St. Louis – Arizona 2:3 (kon.)
Winnipeg – Edmonton 5:2 (kon.) | Minnesota – San Jose 1:4 (kon.) | Dallas – Detroit 5:2 (kon.)
Vegas – Carolina 2:4 (kon.) | Anaheim – Washington 3:2 (po pr.)
Vegas Golden Knights
2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
Carolina Hurricanes
Středa 17.11.2021, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Robin Lehner (VEG)
    – 38 zákroků, 4 OG, úspěšnost 90,%, odchytal 57:20
    Antti Raanta (CAR) – 21 zákroků, 2 OG, úspěšnost 91,3%, odchytal 60:00.

Česká a slovenská stopa
    Martin Nečas (CAR)
    – 0+2, 2 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 17:0

1. Sebastian Aho (CAR)
    1+1
    2. Antti Raanta (CAR) 21 zákroků
    3. Robin Lehner VEG) 38 zákroků (06:49:20)

Carolina Hurricanes vyhrává na ledě Vegas díky skvěle odehrané třetí třetině 4:2. Hosté potvrdili roli favorita v tomto zápase. Shea Theodore a Jevgenij Dadonov zápas pro zranění nedohráli. Marodka Vegas se znovu rozšířila.

59:15
    Chandler Stephenson měl dobrou šanci, Jaccob Slavin jeho střelu zblokoval. Následně hosté vyhodili na cing.

58:57
    Nicolas Hague pálil, jeho rána byla zblokovaná.

58:52
    Oddechový čas pro domácí.

58:17
    Zakázané uvolnění Caroliny, buly v útočném pásmu Vegas.

58:11
    Jevgenij Dadonov má krvavé zranění na obličeji. teče z něho krev a okamžitě jde na šití. Sebastian Aho ho zranil hokejkou.

57:23
    Domácí hrají bez brankáře.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:36
    Carolina hraje ve třetí třetině velmi dobře a domácím dává minimum prostoru.

56:16
    Jeden z domácích hráčů se dostal do zakončení, ale minul branku.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.

54:46
    Nicolas Hague měl dobrou příležitost, ale trefil jen brankáře. Komerční přestávka.
    53:41 Vincent TROCHECK - 2:4

53:41
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hotovo, hosté tento zápas vyhrají. Z dorážky se prosazuje obranou nepochopitelně neobsazený VINCENT TROCHECK. Asistence: Teuvo Teräväinen a Martin Nečas.

53:19
    Jordan Staal se dostal do zakončení, ale ránou přes obránce branku netrefil.

52:27
    Jaccob Slavin mohl rozhodnout, ale jeho pokus výborně vyrazil brankář Robin Lehner do ochranné sítě nad.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 23. B. Howden (B. Hutton, Coghlan), 25. Theodore (Mark Stone, Stephenson) – 12. A. DeAngelo (M. Nečas, Trocheck), 20. Aho (T. Teräväinen, A. Svečnikov), 42. Jarvis (Bear, Aho), 54. Trocheck (T. Teräväinen, M. Nečas)

Vegas Golden Knights: Lehner (Brossoit) – Hague, Pietrangelo, McNabb, Theodore, B. Hutton, Coghlan – Dadonov, Stephenson, Mark Stone – Kolesar, N. Roy, R. Smith – Janmark, Leschyshyn, Amadio – Cotter, B. Howden, J. Röndbjerg.
    Carolina Hurricanes: Raanta (F. Andersen) – Slavin, Bear, Skjei, A. DeAngelo, Brendan Smith, Cole – A. Svečnikov, Aho, Jarvis – T. Teräväinen, Trocheck, M. Nečas – Niederreiter, J. Staal, Fast – Martinook, Kotkaniemi, Lorentz.

Rozhodčí: Dwyer, Brenk – Murray, Rody

Diváci: 17 737