Riga – Kazaň 1:3 (kon.) | Spartak Moskva – Barys 5:2 (kon.) | Viťaz – Ufa 2:4 (kon.)
Dinamo Riga
1:3 (0:3, 0:0, 1:0)
Ak Bars Kazaň
Čtvrtek 18.11.2021, 16:00 • Arena Riga, Riga • KHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. Na počtenou! (18:31:58)

Vhazování: 21 – 40

Je za námi utkání mezi Rigou a Kazaní, které dopadlo lépe pro favorizovaný tým hostů. Ten si vytvořil komfortní třígólový náskok už v první třetině, ve které se trefili Arťom Lukojanov, Steven Kampfer a Jordan Weal. Dinamo se následující dvě třetiny snažilo něco vymyslet, ale branku vstřelilo až příliš pozdě, a to v 53. minutě z hokejky Matthewa Lorita. Žádný větší tlak v závěru nepřišel, takže dva body si po zásluze připisuje Kazaň, která si po dnešku upevnila čtvrté místo v konferenci.

59:51
    Jere Karjalainen se pár sekund před koncem objevil sám u zadní tyče, ale tam promáchl.

59:28
    Steven Kampfer velmi zkušeně ušetřil několik sekund v rohu kluziště. Poté přišlo další vyhození, ze kterého je icing i tentokrát.

59:08
    Johan Mattsson už je na střídačce. Kazaň okamžitě vyhodila, ale puk doskákal jen na zakázané uvolnění. Dinamo si bere oddechový čas.

58:47
    Riga se stále v útočném pásmu neusadila. Čas se jí navíc neustále krátí.

58:14
    Zvýšit mohl Alexandr Burmistrov, který se po přihrávce spoluhráče objevil v ideální pozici mezi kruhy. Jeho ránu ale těsně před gólmanem přizvedl Zile do ochranné sítě.

57:49
    Kazaň má puk pod kontrolou, takže o hře bez brankáře zatím nemůže být ani řeč ze strany Rigy.

57:24
    Dmitrij Kagarlickij pošetřil cenné sekundy v útočném pásmu.

56:43
    Hosté se ale velmi dobře brání. Úplný závěr třetí třetiny se blíží, takže domácí brankář už pokukuje po střídačce.

56:04
    Lukáš Radil se po ostrém střetu z třetí třetiny objevuje na ledě, což je samozřejmě velmi dobrá zpráva. Nyní svému celku pomáhá s udržením se v útočném pásmu.

55:31
    Arťom Lukojanov se jako tank tlačil před domácí bránu. V obležení několika hráčů soupeře ale svou druhou branku v utkání nevstřelil.

54:48
    Jordon Southorn si vyhozený kotouč dojel jako první, a proto se pískalo zakázané uvolnění. Čeká nás vhazování před Biljalovem.

54:18
    Do práce musel Johan Mattsson, který si ale hokejkou poradil. Kotouč poslal dostatečně daleko od své svatyně.

53:50
    Lorito si to mířil mezi třemi hráči celku v bílých dresech. Nikdo se nemohl divit, že mu akce nevyšla.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 53. Lorito (Shinkaruk, Zile) – 5. Lukojanov (Burmistrov), 7. Kampfer (Kagarlickij, Arťom Galimov), 19. Weal (Chenkel, Tarasov)

Dinamo Riga: Mattsson (J. Hudáček) – Gormley, Cibulskis, Zile, Čukste, Southorn, Scarlett, Ozolš – Tiivola, L. Darzinš (C), Radil – J. Karjalainen, Červený, E. Kulda – Shinkaruk (A), Lorito, Buncis – Skvorcovs, Meija (A), Berzinš.
    Ak Bars Kazaň: T. Biljalov (Golubjov) – Kampfer, Chenkel, D. Žuravljov, Judin, N. Ljamkin, Rukavišnikov, Adamčuk – Zaripov (C), Kagarlickij, Arťom Galimov – Weal, K. Petrov, Tarasov – Dyňak, D. Voronkov, Komkov – A. Kvartalnov, Lukojanov (A), Burmistrov – M. Gluchov (A).

Rozhodčí: Bělov, Oskirko – Osipov, Černyšov