Zlín – Olomouc 3:2 (kon.) | Vítkovice – Sparta 3:2 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 5:0 (kon.)
K. Vary – Pardubice 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Plzeň 7:4 (kon.) | Liberec – Třinec 2:4 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 19.11.2021, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zatímco pardubické Dynamo naskočí v pátek do prvního zápasu po reprezentační pauze, pro energetiky to bude již druhý duel. Ve středu se v Chomutově postavili pro Kladnu. Utkání nezačali dobře a rychle prohrávali. Ještě do první sirény však dokázali skóre otočit. Následně ale neproměnili několik slibných šancí, soupeř vyrovnal a dostal se zpět do zápasu. Nakonec vsítil ještě jednu branku a zvítězil. Karlovarští hokejisté se tak vrátili domů bez bodu. Těšit je tak může snad jen návrat Tomáše Mikúše, který se proti Kladnu vrátil do sestavy a hned si připsal asistenci u trefy spoluhráče Beránka. V sestavě naopak, kromě dlouhodobě zraněného Černocha, chyběla dvojice útočníků Rachůnek – Kohout. Bude již v pátek trenérům k dispozici?

Dvě náročná domácí klání čekají energetiky v následujících dvou kolech. Jejich důležitost si uvědomují i karlovarští trenéři. “Čeká nás teď série zápasů proti velmi silným soupeřům z vrchu tabulky. Určitě nebudeme favorité. Ale hrajeme v domácím prostředí, což je naše výhoda,“ vidí karlovarský asistent jednu z výhod svého mužstva.

Jeho svěřenci mohou hrát s každým, což u letos nejednou dokázali. “Doufám, že nás přijdou podpořit fanoušci a že se budeme rvát o body, které nyní strašně potřebujeme. Při dobrém týmovém výkonu můžeme hrát s každým. Z toho musíme vycházet a rvát se o každý bod,“ dodává Mariška závěrem.

Před sezónou vyhlašovalo Dynamo ty nejvyšší cíle. Aby také ne. Po vstupu Petra Dědka do vedení klubu, disponují Pardubice vysokým rozpočtem. Před sezónou proto dorazilo na tradičního hokejového města hned několik zvučných posil. Vstup do sezóny možná nebyl úplně ideální. Aktuálně je ale Dynamo na třetí příčce, pravidelně boduje a může být se svým umístěním spokojené.

Nejproduktivnějším hráčem je útočník Robert Říčka, který již nasbíral jedenadvacet kanadských bodů (16+5) a je zároveň nejlepším střelcem celé extraligy. Za takovou posilu si musí vedení Dynama mnout ruce. Devatenáct bodů (4+15) má další předsezónní posila, útočník David Cienciala. Produktivitě obránců vládne Juraj Mikuš (2+13), který je zároveň třetím nejproduktivnějším hráčem svého mužstva. Zajímavá je jistě situace v brankovišti. Dominik Frodl přišel do Pardubic jako jednoznačná jednička. Zatím ale na svou formu z minulých let nenavázal. I proto se zatím střídá v brance se svým kolegou Milanem Kloučkem. Ten odchytal v dosavadním průběhu o dvě utkání méně, procentuální úspěšnost zákroků má ale vyšší, než jeho zkušenější kolega. Těžko proto hádat, kdo se v pátek postaví do branky na ledě Karlových Varů.

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Hamalčík) – Martin Rohan, Plutnar, Parkkonen, Dlapa, T. Havlín, Pulpán (A), L. Doudera – T. Rachůnek (A), Jiří Kulich, Flek – T. Mikúš, Kracík, O. Beránek – Koblasa, Hladonik, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček (C).

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Frodl) – J. Mikuš, Nakládal (C), D. Robertson, Košťálek, J. Kolář (A), Hrádek, O. Vála – Říčka, Cienciala, O. Rohlík – Hecl, R. Kousal, Camara – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – Anděl, O. Roman, T. Urban.

Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Komárek, Rampír.

00:01

00:09
    Energetici vyhráli úvodní buly a hnali se s pukem do pásma, který jim ale hosté brzy vzali a první zákrok zápasu si tak připisuje Habal.

00:38
    Kotouč byl ztečován do ochranné sítě a bude se vhazovat po Habalově pravici.

01:00
    Kobalovi jen těsně unikla Hladonikova přihrávka a Klouček v pohodě kotouč vyráží.

01:45
    Pardubičtí se snaží rozehrát, brání jim v tom dobře forčekující Západočeši.

02:21
    Vondráček unikl po pravé straně a dostal se až ke Kloučkovi, klička mu ale nevyšla a puk tak letí vedle.

03:02
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Krásná akce JAKUBA FLEKA! Karlovarský reprezentant objel útočné pásmo, na modré si vyměnil kotouč s Ondřejem Dlapou a krásnou přesnou ranou zpoza kruhů posílá Energii do vedení. Asistence: Ondřej Dlapa.
    03:02 Jakub FLEK - 1:0

04:18
    Energetici tlačí a snaží si rychle zařídit dvoubrankový náskok.

04:30
    Douderova rána od modré proletěla vedle Kloučkovy svatyně.

05:26
    Dynamo se vlastní nepřesností vyhnalo z útočného pásma až ke svému brankáři.

06:05
    Kracík se dostal do samostatného úniku a po naznačení chtěl zakončit z bekhendu mezi betony, Klouček je však brzy sklapl a chytil i Beránkovu dorážku.

06:41
    A Klouček na sebe upozornil podruhé, z přečíslení dva na jednoho vychytal po Kohoutově přihrávce i střelu z první Jana Hladonika.

07:49
    Energetici rozehrávají za vlastní brankou a posílají na led čerstvé síly.

Komerční přestávka.

08:33
    Rachůnkovu střelu vyrazil Vála do ochranné sítě.

08:52
    Mikúš našel v předbrankovém prostoru připraveného Kracíka, jemu ovšem střela nesedla a kotouč letí mimo.

09:32
    Kousal to zkusil z levého kruhu, Habal na něj byl připravený.

09:55
    Pardubice vyhazují na zakázané uvolnění a hra se přestěhuje ke Kloučkovi.

10:44
    Urban zavezl kotouč do útočné třetiny a hosté začínají kombinovat.

11:31
    Nakládal z kruhů posílá kotouč vysoko nad Habalovu bránu.

11:55
    Zatímco ze začátku utkání měli navrch domácí, teď je to naopak. Hosté se utábořili v útočném pásmu.

12:53
    Osmík zpoza branky hledal Vondráčka, přihrávku ovšem zablokovali obránci a Dynamo se tak znovu stěhuje dopředu.

13:38
    Parkkonen si nerozuměl se svými spoluhráči a poslal kotouč až na zakázané uvolnění.

14:04
    Hrádkovu střelu od modré ztečoval Blümel do Habalovy náruče a následuje komerční přestávka.

14:32
    První přesilovku utkání si zahrají Pardubičtí, za hákování je vyloučen Jiří Kulich (KVA).

15:01
    Kombinaci hostů přerušil Flek, který vytvořil přečíslení s Vondráčekm, přihrávku jim srazili obránci na hůl Plutnara, který ještě přihrál domácímu kapitánovi, ten však z první trefil boční síť.

16:06
    Hosté kombinují a testují Habala ze všech stran.

16:21
    Domácí vyhazují a spěchají na střídačku.

16:32
    Energie v plném počtu.

17:23
    Hráči v zaklesnutí bojují na mantinelu o kotouč.

18:06
    Hrádkovu nepříjemnou střelu od modré chytil Habal do své lapačky.

18:33
    Domácí stále v křeči, od Dynama však nepřichází nějaká nebezpečná šance.

18:44
    Přesilovou hru si zahrají i Karlovy Vary, Jakub Nakládal (PCE) je vyloučen za hákování.

19:29
    Domácí tlačí a ostřelují pardubickou bránu.

20:00

Druhá část nabídla zajímavou podívanou. Energetici se toho opřeli hned ze začátku a vytvořili si dlouhotrvající nátlak. Také se jim ho povedlo brzy zúročit, ve 4. minutě se trefil navrátilec ze reprezentace Jakub Flek. Od poloviny třetiny se síly na ledě obrátily a v útočném pásmu trávilo víc času Dynamo. Od nich však nepřišlo moc velké množství nebezpečných šancí a tak se jde do šaten za stavu 1:0. Další třetina začne přibližně v 18:19.

20:01

20:18
    Energetici kombinují v útočné třetině.

20:32
    Hosté vyhazují a zdá se, že tuto přesilovku přežijí.

20:53
    A mohl se prosadit navrátilec z trestné Nakládal, ten se dostal do samostatného úniku, který však neproměnil. Po střetu s jedním z domácích zůstal ležet na zemi a v bolestech odjíždí za pomoci svých spoluhráčů na střídačku.

21:16
    Po Říčkově pasu pálil Vála, proti jeho střele vytasil Habal vyrážečku.

21:54
    Nepřesná přihrávka a Dynamo se vyhnalo do středního pásma.

22:20
    Po Kohoutově pasu spěchal do samostatného úniku Koblasa, ten se svou střelou z mezikruží trefil do Kloučkových betonů.

22:56
    Hra opravdu nabrala na tempu a na druhé straně musel v závaru Vondráček odklidit kotouč z brankové čáry.

23:22
    Hosté se chtěli až moc dychtivě dostat do útočného pásma a proto je odpískán ofsajd.

24:00
    Vondráček využil nepřesné pardubické rozehry a přihrál najíždějícímu Osmíkovi, který trefil Kloučkovy betony.

24:09

24:09
    Energetici dostali kotouč zásluhou Tomáše Redlicha do sítě, kvůli posunutí branky ale rozhodčí gól přezkoumávají na videu.

24:09
    A gól uznán není! Vondráček při přihrávce posunul bránu a proto je stav 1:0.

24:13
    A po chvíli se nakonec může na domácí střídačce slavit! Jiří Kulich vyhrál buly pro MICHALA PLUTNARA, který od modré propálil vše co mu stálo v cestě a Energie opravdu odskakuje na dvoubrankové vedení. Asistence: Tomáš Rachůnek a Jiří Kulich.
    24:13 Michal PLUTNAR - 2:0

25:12
    Po Kloučkově zákroku dochází mezi hráči k lehkým strkanicím, sudí situaci hned zklidnil.

25:53
    Koblasa zpoza kruhů chtěl zaskočit Kloučka, ten puk vyrazil varážečkou.

26:38
    Matěj Blümel zachytil rozehrávku domácích a spěch před Habala sám, v předbrankovém prostoru zažehnal nebezpečí Tomáš Redlich (KVA), jenže si dopomohl podrážením.

26:45
    Dlapa vyráží Kousalovu střelu do ochranné sítě a bude se vhazovat po Habalově levici.

27:44
    Plutnar odpaluje kotouč do bezpečí a unavení energetici tak mohou vystřídat.

28:18
    Poulíček přihrál do prostoru mezi kruhy na osamoceného Hecla, svou bekhendovou kličkou Habala však nepřekonal.

28:38

28:55
    Hrádek od modré provětral lapačku karlovarského gólamana.

29:42
    Romanovu přihrávku na svého nehlídaného spoluhráče ztečoval ležící Pulpán do Habalovy náruče.

30:37
    Válova rána zpoza kruhů mířila přímo do Habalových betonů.

31:00
    Martin Osmík (KVA) si odpyká dvouminutový trest za držení.

31:14
    Flek opět v samostatném úniku svou Kloučka nepřekonal ani ranou z mezuikruží.

31:50
    Na Habala jde opravdu velké množství projektilů, karlovarský brankář si zatím drží čisté konto.

32:32
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Přesilovka využita! ROBERT KOUSAL se propracoval přes domácí obranu a v pádu zaskočil brankáře Habala střelou k tyči. Asistence: Anthony Camara a Robert Říčka.
    32:32 Robert KOUSAL - 2:1

32:43
    Za sekání si dvě minuty odsedí Ondřej Roman (PCE) a následuje komerční přestávka.

33:16
    Energetici kombinují a hledají prostor ke střele.

33:40
    Pulpán od modré poslal kotouč mimo.

34:13
    A jde se do čtyř, dvě minuty na trestné si odsedí za podrážení Jaroslav Kracík.

34:45
    Hladonik poslal z pravé strany kotouč do Kloučkovy náruče a Roman naskakuje zpátky na led.

35:15
    Kohout v přečíslení dva na jednoho přihrál Flekovi, který ale mířil vedle.

35:42
    Vondráček spěchal za volným kotoučem, včas ho něj však připravil Klouček, jenž vyslal puk na druhý konec kluziště.

36:20
    Navrátilec z trestné lavice JAROSLAV KRACÍK z levého kruhu nahazoval na Tomáše Vondráčka, kotouč ale přerušil jeden z hostujících obránců, který sklepl kus černé gumy mezi Kloučkovy betony. Bez asistence.
    36:20 Jaroslav KRACÍK - 3:1

36:48
    Energie je na koni! Po přihrávce Tomáše Mikúše zpoza kruhů vystřelil PATRIK PARKKONEN, který se trefil přesně pod víko. Asistence: Tomáš Mikúš.
    36:48 Patrik PARKKONEN - 4:1

36:48
    Dominik Frodl nahradil v brance Milana Kloučka, který velmi naštvaný odkráčel do kabiny.

38:17
    Energetici tlačí a hladoví po dalším gólu.

38:41
    Rohan se snažil zachránit kotouč, který už byl ve středním pásmu, takže je odpískáno postavení mimo hru.

39:17
    Ten samý prohřešek je trestán i nyní, tentokrát byl v ofsajdovém postavení Rachůnek.

39:43
    Frodl chytá Hladonikovu střelu zprava a sudí musí klidnit další potyčky.

40:00

Druhá divoká dvacetiminutovka dopadla pro domácí nejlépe, jak jen mohla. Nejprve poslal Energii do dvoubrankového vedení Michal Plutnar. Hosté zatlačili a ostřelovali brankáře Habala, který povolil ve 33. minutě po střele Roberta Kousala. Pro Dynamo to nevypadalo špatně až do 37. minuty. Nejprve si jeden z Pardubických srazil kotouč po nahození Jaroslava Kracíka mezi Kloučkovy betony a pro karlovarského útočníka se jedná o gól s pořadovým číslem 100. Hned poté přidal svůj první extraligový zápis listiny střelců svou přesnou ranou Patrik Parkkonen. Další třetina začne přibližně v 19:17.

40:01

40:05
    Po vyhraném vhazování se ke střele dostal Jiří Kulich, jeho pokus šel do Frodlových betonů.

40:40
    Zpoza kruhů to zkusil Rachůnek, trefil pouze rameno hostujícího brankáře.

40:45
    Kotouč v hledišti, a tak se opět přerušuje.

41:20
    Mikúš mířil za nahozením svého spoluhráče v ofsajdu, který je navíc posouzen jakožto úmyslný, a hra se stěhuje před Habala.

42:08
    Karlovarští se pokouší rozjet kombinaci, finální přihrávky ke střele jim ale hosté úspěšně likvidují.

43:01
    Nyní kombinují Pardubičtí, ti se však potýkají s tím samým problémem, nepřesnými přihrávkami.

43:33
    Robert Kousal (PCE) opravdu nevybíravě zasáhl do obličeje Patrika Parkkonena (KVA) a odsedí si dvouminutový trest za zásah do oblasti hlavy nebo krku.

44:10
    Pulpánovu nabídku od modré tečoval Vondráček do Frodlových betonů.

44:30
    Hosté vyhazují a jedou vystřídat.

44:59
    Anděl vyvezl kotouč do útočného pásma, vystřelil na Habala a odvedl pro Dynamo dobrou práci.

45:37
    Mikúšova střela skončila ve Frodlově náruči a hosté mezitím v plném počtu.

45:59
    Vondráček v přečíslení vyslal přihrávku na Osmíka, ten však skákavý kotouč nedokázal zpracovat.

46:39
    Ofsajd Energie a následuje komerční přestávka.

47:18
    Nepovedené rozehrávky na obou stranách a nakonec se ke střele dostal Camara, který však minul.

47:59
    Poulíček se dostal až k Habalovi, na konci mu ale utekl kotouč, a domácí brakář tak může zůstat v klidu.

48:35
    Hosté v útočném pásmu, není však vidět ani jedna střela.

48:55
    Nakonec to docela nebezpečně zkusil Blümel, který se z prostoru mezi kruhy chtěl prosadit střelou mezi betony, ty však Habal včas sklapl k sobě.

49:18
    Ofsajd na straně Pardubic a čeká nás vhazování u středového kruhu.

49:39
    Pardubičtí i přes dobrý forčeking neudrželi kotouč v útočné třetině a do předu tak pospíchají domácí.

49:59
    Kulich z kruhů provětral Frodlovu lapačku.

50:26
    Pulpán zpoza kruhů mířil těsně nad Frodlovu bránu.

50:45
    Hra nabírá na fyzičnosti, což se nelíbí fanouškům v ochozech, vše je ale zatím v rámci pravidel.

50:45
    Mezitím se Dynamo dopustilo icingu.

51:08
    Hladonikovu ránu srazili obránci do ochranné sítě a bude se vhazovat po Frodlově levici.

51:39
    Jeden z Pardubických v postavení mimo hru.

51:52
    Hra ve třetí části trochu ubrala na atraktivitě, domácí brání a hostům se v útoku nedaří.

52:51
    Energetici posílají do středního pásma jeden oblouček za druhým, Dynamu se vůbec nedaří vystřelit.

53:13
    Nakonec je kotouč po jedné takové střele vyražen do ochranné sítě a následuje komerční přestávka.

Dnešní utkání sleduje 2169 diváků.

53:55
    Kotouč se odrazil do hlediště a hra se přerušuje.

54:16
    Zakázané uvolnění ze strany Pardubic.

55:20
    Ani jednomu z mužstev se nedaří propracovat se do útočné třetiny.

55:36
    Dennis Robertson (PCE) posílá svůj tým do oslabení, vykoledoval si trest za hrubost.

55:52
    Flek unikl po levé straně, proti jeho střele se pěkně vytáhl Frodl.

56:34
    Hosté vyhazují a spěchají na střídačku.

57:01
    Další výhoz Pardubic, domácí se do útočných akcí tolik nehrnou.

57:36
    Hosté v plném počtu, tahle přesilovka Západočechům vůbec nevyšla.

58:12
    Pardubičtí se ještě pokoušejí o nějakou kombinaci, všechny přihrávky mají ale domácí přečtené a hostům tak nezbývá, než se opakovaně vracet až k Frodlovi.

59:09
    Energetici drží kotouč v útočné třetině a na domácí střídačce jsou vidět úsměvy.

59:22
    Hosté vyhráli buly před Habalem, kotouč jim ale unikl do středního pásma.

59:43
    Beránek zpoza kruhů rozvlnil ochrannou síť za Frodlem.

Hvězdy utkání:

HC Energie Karlovy Vary: Vladislav Habal
    HC Dynamo Pardubice: Robert Říčka

Je tu konec! Energetici ve třetí části zavřeli své pásmo a nedovolili svému soupeři vůbec nic, proto se toho v této třetině moc nedělo. Utkání rozhodla druhá dvacetiminutovka, kdy hosté dovolili Energii odskočit na tříbrankové vedení a stav 4:1 se tak stal konečným. Západočeši si tak po nepovedeném utkání s Kladnem spravili chuť přesvědčivým výkonem.

Pro dnešek je to ode mě vše a u dalších online přenosů se s vámi na počtenou loučí Vlastimil Mourek. (19:56:45)

Vlastimil Mourek

Branky a nahrávky: 4. Flek (Dlapa), 25. Plutnar (T. Rachůnek, Jiří Kulich), 37. Kracík, 37. Parkkonen (T. Mikúš) – 33. R. Kousal (Camara, Říčka)

HC Dynamo Pardubice: Klouček (37. Frodl) – J. Mikuš, Nakládal (C), D. Robertson, Košťálek, J. Kolář (A), Hrádek, O. Vála – Říčka, Cienciala, O. Rohlík – Hecl, R. Kousal, Camara – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – Anděl, O. Roman, T. Urban.

Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Komárek, Rampír