Mountfield HK – Salzburg 4:0 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 2:5 (kon.)
K. Vary – Olomouc 2:1 (kon.) | Kladno – Havířov 2:4 (kon.) | Pardubice – Motor ČB 10:2 (kon.)
Plzeň – Vítkovice 1:3 (kon.) | Slavia – Chomutov 3:2 (kon.) | Jihlava – HC Litvínov 4:3 (kon.)
Sparta – Třinec 5:4 (po pr.)
HC Sparta Praha
5:4 (2:3, 1:0, 1:1 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 19.11.2021, 18:00 • Tipsport Arena, Za Elektrárnou 419/1, 170 00 Praha 7-Bubeneč • DHL Extraliga juniorů • 18. kolo

Viděli jsme velice napínavý zápas, ve kterém se nejprve rychle ujali Pražané vedení 2:0, aby následně Oceláři ještě v rámci první třetiny skóre otočili. Sparta se dokázala také nakopnout k obratu, po gólu Kozlíka v závěru zápasu se však šlo do prodloužení. To nabídlo strhující a napínavou podívanou, bod navíc si nakonec díky nabídnuté přesilovce, kterou využil Jakub Zembol, připisuje Sparta. (20:26:12)

64:49
    Sparta právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Před třineckou brankou se teď nejlépe zorientoval JAKUB ZEMBOL a Sparta si tak připisuje druhý bod za vítězství v prodloužení! Asistence: Oto Theimer.

64:18
    Slavíčkovu střelu kryje Švančara.

64:06
    Sparta si vyžádala oddechový čas, cítí, že přesilovka je příležitost zápas rozhodnout.

64:06
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Daniel Chovaniak – 2 min., podrážení).

63:47
    Třinečtí hráči se teď ve všech třech snažili dostat puk za beton brankáře Hrabala, ten s pomocí spoluhráčů i s lehkým štěstím odolává!

63:20
    Theimer mířil mezi Švančarovy betony, neúspěšně.

62:40
    Skvělý zákrok Švančary, který teď doslova udržel svůj tým ve hře!

61:44
    Třinec teď Spartu zatlačil, větší šanci si ovšem z tlaku nevytvořil.

61:00
    Rychlá protiakce Třince končí na dobrém zákroku obrany.

60:18
    Tůma svou individuální akci dobře nezakončil.

60:01

Ani ve třetí třetině jsme se nedočkali rozhodnutí, na sparťanský gól ze 43. minuty zareagoval Třinec v 57. minutě, když se prosadil Matěj Kozlík. Míříme tak do pětiminutového prodloužení a případně následných nájezdů.

60:00

59:33
    Hráči o kotouč zápasí ve středu kluziště.

58:33
    Hra teď plyne bez větších příležitostí na obou stranách.

57:57
    Oba týmy o puk bojují v rohu kluziště.

57:05
    Akce Sparty končí neúspěchem, u puku Oceláři.

Jakub Houžvička

Branky a nahrávky: 2. Mácha (Kubánek), 4. Slavíček (Tomov), 39. Slavíček (Krupička), 43. Tůma (Mácha), 65. Zembol (Theimer) – 8. Haas (Hrůzek), 17. Jobánek (Haas, Chovaniak), 19. Ramik (Chovaniak, Pětník), 57. Kozlík (Moškoř, Švančara)

HC Sparta Praha: Krbeček (21. Hrabal) – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Červenka, Ducháč (C) – Senčák, Kubánek, Mácha, Hauser, Krupička, Kalný, Slavíček (A), Bareš, Vágner, Theimer, Zembol
    HC Oceláři Třinec: Švančara (Nešpůrek) – Andrle, Chovaniak (A), Kareš, Ročák, Hrůzek – Moškoř, Šutý, Wardas (C), Haas, Pětník, Cedzo, Geidl, Matěj (A), Ramik, Kozlík, Jobánek, Procházka

Rozhodčí: Bejček – Lhotský, Beneš