Jekatěrinburg – Chabarovsk 4:0 (kon.) | Čeljabinsk – Nižněkamsk 0:1 (kon.) | N.Novgorod – Vladivostok 4:1 (kon.)
Omsk – Magnitogorsk 4:2 (kon.) | Minsk – CSKA Moskva 3:6 (kon.) | Petrohrad – Novosibirsk 1:2 (kon.)
Soči – Jaroslavl 1:3 (kon.)
HC Dinamo Minsk
3:6 (1:2, 0:1, 2:3)
CSKA Moskva
Pátek 19.11.2021, 17:30 • Minsk Arena, Minsk • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:33:38)

Trestné minuty: 14:6

Je dobojováno a hosté dotáhli nervózní zápas do vítězného konce. Hned v úvodu třetí třetiny skóroval Alexandr Popov a vše vypadalo jasně. Jenže ve 49. minutě využil přesilovku Pavel Varfolomejev a v 52. minutě upravil na jednobrankový rozdíl Malte Strömwall. Více už ale Dinamo nezvládlo, naopak následovala série vyloučení, přesilovku využil Michail Grigorenko a v poslední minutě uzavřel výsledek na 3:6 Joakim Nordström. CSKA je tak po této výhře na druhém místě Západní konference se 40 body, Minsk je ve stejné konferenci na sedmém místě se 33 body.

59:37
    V oslabení se volného puku chopil Voronin, z mezikruží vyslal ale nepřesný švih. Puk skončil na zadním mantinelu.

59:11
    A další trest pro Dinamo Minsk! Dvě minuty za sekání dostal Taylor Beck.

58:55
    Závěr zápasu se nese v nervózním duchu zejména ze strany domácích hokejistů.
    57:58 Joakim NORDSTRÖM - 3:6

57:58
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Hosté přesilovku využívají a přidávají tak pojistku na své vedení. U modré čáry si převzal puk JOAKIM NORDSTRÖM, najel si blíže k brance a švihem prostřelil bezmocného Kolosova – 3:6. Asistence: Vladislav Kameněv, John Gilmour.

57:08
    Grigorenkovu ránu z pravé strany Kolosov vyrazil, Okulov pak branku minul.

56:15
    A aby toho nebylo pro Minsk málo, tak na hanbu zamířil Taylor Beck. Ten odpyká dvouminutový trest za protesty střídačky. Je tu tak přesilovka pět na tři.

56:15
    Moc dlouho nám to ale nevydrželo, neboť na trestnou lavici zamířil domácí Dmitrij Korobov. A publikum už píská, nelíbí se mu série trestů pro Dinamo.

55:51
    A už se zase hraje v plném počtu.

55:51
    Z levého kruhu vystřelil hostující John Gilmour, trefil přesně Kolosovův postoj.

55:10
    Mezi obránce se vydal Gorbunov, byl ale velice rázně poslán k ledu a o byl obrán o puk. Bylo to vše čisté, další vyloučení se nekoná.

54:45
    Tato přesilovka zatím hostům moc nevychází, Dinamo dokonce vyráží do náznaků protiakcí.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 19. Šinkevič (T. Beck, Strömwall), 49. Varfolomejev (Graovac, Tedenby), 52. Strömwall (Almqvist) – 8. Andronov (Nordström), 15. Sorkin (Pankratov, Gilmour), 39. Grigorenko (N. Nestěrov, Okulov), 41. Alexandr Popov (N. Nestěrov, Nordström), 53. Grigorenko (Slepyšev, Okulov), 58. Nordström (Kameněv, Gilmour)

HC Dinamo Minsk: Kolosov (Rybár) – L. Bengtsson, D. Korobov (C), J. Krejčík, Almqvist, Šinkevič (A), A. Lindholm, Sapego – Strömwall, T. Beck (A), Bujnickij – R. Gorbunov, Usov, Tedenby – Alistrov, Graovac, K. Voronin – Varfolomejev, Děmkov, Mosaljov – Suvorov.
    CSKA Moskva: Reideborn (Ivan Fedotov) – N. Nestěrov (A), Dahlbeck, Arťom Sergejev, Kiselevič, Blažijevskij, Gilmour, Grudinin – Alexandr Popov, Andronov (C), Nordström – Grigorenko (A), P. Karnauchov, M. Guskov – Slepyšev, Kameněv, Okulov – Pankratov, Světlakov, Sorkin – Poltapov.

Rozhodčí: Běljajev, Kulakov – Lazarev, Sadovnikov

Diváci: 7 230