Buffalo – Calgary 0:5 (kon.) | Toronto – NY Rangers 2:1 (kon.) | Montreal – Pittsburgh 0:6 (kon.)
Ottawa – Nashville 0:0 (odl.) | Florida – New Jersey 4:1 (kon.) | Philadelphia – Tampa 3:4 (0:2 po s.n.)
St. Louis – San Jose 4:1 (kon.) | Minnesota – Dallas 7:2 (kon.) | Arizona – Columbus 4:5 (2:3 po s.n.)
Edmonton – Winnipeg 2:1 (2:0 po s.n.) | Vegas – Detroit 5:2 (kon.) | Anaheim – Carolina 1:2 (kon.)
Florida Panthers
4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
New Jersey Devils
Pátek 19.11.2021, 01:00 • FLA Live Arena, Sunrise • NHL

Děkujeme za pozornost, dobrou noc. (03:49:07)

Zblokované střely soupeřem – 15:16

Florida jakožto sedmý tým v historii vyhrála devět úvodních domácích duelů v sezoně. O svém dnešním vítězství rozhodla ve druhé třetině, kdy dominovala a hlavně gól Huberdeaua, jenž přitom zaváněl ofsajdem kanadského útočníka, s hosty docela zamával. Floridě také pomohl gól Verhaeaghea do šatny sedm sekund před koncem první třetiny. V poslední dvacetiminutovce se už Florida soustředila jen na obranu a nesledovali jsme zrovna dvakrát pohledný hokej. Nicméně při hře pět na pět nedostali hosté svého soupeře pod soustavnější tlak. V závěru měli ještě k dispozici přesilovku šest na čtyři po konfliktu Gudase s Johnssonem.

59:52
    Severson zachytil vyhození a pak se dopustil ofsajdu.

59:24
    Po střele Hamiltona od modré čáry měl na hokejce Hischier snížení, ale Knight zasáhl levou nohou proti jeho dorážce.

58:51
    Domácí se osvobodili a pochopitelně se nepíská zakázané uvolnění.

58:33
    Silou vůle vyhodili snad napočtvrté domácí do středního pásma.

58:21
    Zachovu střelu z levého kruhu kryje Knight.

58:10
    A hrají powerplay šest na čtyři.

57:55
    A setkání Gudase s Johnssonem mělo své pokračování. Johnsson podrazil Gudase za bránou, tomu se to nelíbilo a strhl mu helmu. Potom ho naháněl po ledě. Devils mají přesilovku pět na čtyři, protože Gudas dostal dvě minuty za hrubost a dvě minuty za nesportovní chování.

57:35
    Johnsson zpracoval přihrávku, ale Gudas zablokoval střelu.

57:20
    Nechybělo mnoho, aby rychlý Duclair se stahovačkou dostal přes Zachu, krátce poté přišel icing Devils, což Panthers určitě vyhovuje.

56:24
    Florida postavila obranný blok ve středním pásmu a Šarangovič neměl absolutně, jak projít.

55:54
    Píská se zakázané uvolnění Floridy.

55:12
    V závěrečné třetině ještě nedostalo New Jersey Floridu pod soustavnější tlak a čas pro něj utíká hodně rychle.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 20. Verhaeghe (Weegar), 24. Luostarinen (Lomberg, Hörnqvist), 25. Huberdeau (Duclair), 29. Duclair (Huberdeau, Ekblad) – 14. D. Hamilton (Vesey, P. K. Subban)

Florida Panthers: S. Knight (Bobrovskij) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Connauton – Duclair, S. Bennett, Huberdeau (A) – S. Reinhart, A. Lundell, Verhaeghe – Tippett, J. Thornton, Vatrano – Hörnqvist (A), Luostarinen, Lomberg.
    New Jersey Devils: Blackwood (29. J. Bernier) – D. Hamilton (A), Graves, Severson (A), Ty Smith, P. K. Subban, Siegenthaler – Tatar, N. Hischier (C), Zacha – Bratt, Mercer, A. Johnsson – Šarangovič, J. Boqvist, Kuokkanen – Zetterlund, M. McLeod, Vesey.

Rozhodčí: Chmielewski, McCauley – Tobias, Hunt

Diváci: 12 157